Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

D101149

Въпрос: ATI Radeon HD 4800 поддържа ли Directx 11

Препоръчан отговор

Здравейте :) Мъча се да подкарам COD: Ghost, а тя изисква directx 11, а в dxdiag пише, че имам directx 11, на някой места викат, че тази видео карта (ATI Radeon HD 4800) не поддържа 11, а също и че поддържа.....Моля за помощ и мога ли да подкарам играта без 11  :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има DX 10.1, но не виждам причина да не може да играеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази серия карти НЕ поддържа dx11, в dxdiag пише че го имаш защото windows-a ти го поддържа, но не и картата! Относно играта - ако задължително изисква dx11 няма да тръгне на 48xx карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пия една студена вода  :no-no:, а не може ли да я подкарам по някакъв начин на дирекс 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пия една студена вода  :no-no:, а не може ли да я подкарам по някакъв начин на дирекс 10

Какъв ти е проблема да не я подкараш?На тази конфигурация може и на медиум да играеш мисля.Стига да не си с XP.Тогава вече може да имаш проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows7
Процесор : Intel® Core™2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz
Инсталирана памет (Ram):4.00 ГБ
Тип на системата : 64-битова операционна система
Тип на картата:ATI Radeon HD 4800 Series
HardDisk: 1ТР-1000 ГБ
изисква 6гб, но я оправих ляво-криво сега дирекса от проблем на проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows7

Процесор : Intel® Core™2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz

Инсталирана памет (Ram):4.00 ГБ

Тип на системата : 64-битова операционна система

Тип на картата:ATI Radeon HD 4800 Series

HardDisk: 1ТР-1000 ГБ

изисква 6гб, но я оправих ляво-криво сега дирекса от проблем на проблем...

Аз мернах някъв пач за 4Gb рам.

Ще тръгне на DX10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм.. Странно имал съм подобен проблем но при малка игра на DirectX 8.1. Пробвай без този DirectX, ако не тръгва без него виж с 12, ако и с него не >> ако искаш да бъцаш на играта преинсталирай с WinXP + DirectX 11. Иначе забрави!, ако не ти се разправя.  И нещо повече в настройките на видео драйвера някъде би трябвало да имаш опция избор режим на работа с платформа >> DirectX или OpenGL/CL особено 1вата (стара технология) е записана и е вградена в паметта на видеокартата и не се намира като софтуер, който DirectX. Особено като чета в нета CL разполага с библиотека такава за поставяне в system32 и syswow64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нещо повече в настройките на видео драйвера някъде би трябвало да имаш опция избор режим на работа с платформа >> DirectX или OpenGL/CL особено 1вата (стара технология) е записана и е вградена в паметта на видеокартата и не се намира като софтуер, който DirectX. Особено като чета в нета CL разполага с библиотека такава за поставяне в system32 и syswow64.

А това в настройките къде трябва да е в самата папка ма драйварите ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не това се намира в програмата която изпълнява драйвера ATI Catalyst Center виж цъкни с десен бутон на празно и виж дали го имаш там ако не цъкни пак на десен бутон Properties>Display(Долу в ляв панел) > в ляво горе( change display settings) където се задава резолюция>Advanced долу в леко в дясно и там трябва да ги има.При мен на стария ми компютър ми излизат режимите не знам как е при теб аз съм с GL. Radeon Gigabyte R9000 rev2.0 64mb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че няма да тръгне играта на тази карта.Имам подобна (4870Х2 )  и сега е на ремонт, но за другите игри  е показанно че поддържат и DX 9,0с и 10.

Същото е положението за играта CRYSIS 3 , поддържа само DX 11 и за да тръгне на видеокарти с DX 10 се слага пач или врътки със системните файлове (http://www.hwmasters.com/en/articles/crysis3_dx9_dx10_running).

така че май ще се разминем с тази игра -засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо в ATI Catalyst Center не намирам graphics... :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление няма никакъв начин да подкараш COD Ghosts с HD4850, понеже играта иска Pixel shader и Vertex Shader 5.0, a твойта карта има 4.0. На мен също не ми тръгва на дъртото 9800GT поради същатата причина, но интересното е, че Black Ops 2, която изисква DX11, тръгва на 9800GT, която поддържа DX10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих решение да подкарам и тази игра на дирекс 10
Хора,ето го и начина да подкарате играта на dx10:
-теглите тази програма - http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/...
Пише,че е за уин 8,но става и за 7.
-след като сте я записали влизате в C :  Windows  System32 ,намирате и отваряте dxcpl.exe.
-Цъкате на Edit List и добавяте дестинацията на играта ("C:  ...  iw6sp64_ship.exe " )
-Кликате ОК.След това на Feature Limit(най-долу) го сложете на 11_0 или 11_1 и тикнете Force Warp.
-Готови сте.Стартирайте и се молете да не насича.

Ето го оригиналния линк към упътването: 
http://steamcommunity.com/app/209160/dis...

П.С Благодаря на Kiril949  :yanim: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.