Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

D101149

Какво ще кажете за този лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте! Любопитно ми е дали този лаптоп ще става долу горе да гейминг, че скоро време живо,здраво може би ще ми се наложи да си купя...По-точно за игрите 2010-2013?DISPLAY 39.6 CM (15.6"), LED 1366 X 768CPU INTEL CORE I5-3230M, 2.6 GHZ, 3 MBRAM 6 GB DDR3HDD 750 GB 5400 RPM SATADVD SUPERMULTI DVD±R/RWVIDEO AMD RADEON HD 7670M 2GBWIRELESS 802.11A/B/G/N, BLUETOOTH1XHDMI, 1ХUSB 2.0, 2XUSB 3.0, 1XVGA, 1XRJ45OS FREEDOS6-CELL (LI-ION) КЛЕТЪЧНА БАТЕРИЯ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

става за -10 минути докато загреят процесора и видеото и влязат в тротлинг... лаптопите не са за игри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От аукциона ли ще го вземаш? Направо си е набутвация, ако не умре цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ще сгрешиш ако си вземеш лаптоп за игри!Ако искаш да играеш игри си вземи едно хубаво PC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ако може да препоръча някой лаптоп просто ми се налага лаптоп а не компютър... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ако може да препоръча някой лаптоп просто ми се налага лаптоп а не компютър... 

Лаптопите не са за игри, не схвана ли вече или искаш да се спомине преждевременно ? Ако си готов да броиш поне 2 хилядарки вече е друг въпрос, има си хубави модели за тази цел... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си точен бюджет!

Иначе цитат от друга тема за малко над 1600 лв.

http://www.technomarket.bg/products/09131980/acer-v3-772g-54204g1tmamm

ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪРDISPLAY 17.3" (43.94 СМ) LED FULL HD

CPU INTEL® CORE™ I5-4200M 3M CACHE, UP TO 3.10 GHZ

RAM 8 GB DDR3

HDD 1000 GB

VIDEO NVIDIA GEFORCE GTX 760M 2GB

DVD RW SUPER MULTI DL

WIRELESS 802.11B/G/NHD

WEBCAM, 2-IN-1 CARDREADER

2XUSB 3.0, 2X USB2.0, HDMI,VGA,

BLUETOOTH 4.0OS LINUXТЕГЛО 3.20КГ

ПП: Редактирано...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига мрънкахте на човека! Всеки лаптоп става до някаква степен за гейминг, но това вече зависи от компонентите, които има. 

На някои лаптопи може да се играе с часове всеки ден, други след 30 мин и трябва да се изключи съответната игра за да не се пренатоварва видеото и процесора.

На моя лаптоп редовно джиткам игрички и му няма нищо. Въпросът е всичко да е умерено.

Нека автора на темата да каже с какъв бюджет разполага и след това ще му препоръчаме нещо в тоя бюджет, което както самият той се изрази - "ще става горе долу за гейминг".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

900-1000 лева. :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще предложа два лаптопа в този ценови диапазон:

http://ardes.bg/laptop/ASUS+X550VB-XO043D-53531 -> Асус Х55

предимство: матов екран, малко по-мощно видео

и

http://ardes.bg/laptop/Lenovo+G500-52493 -> Леново G500

предимство: хибриден хард, малко по-добро охлаждане

И двата лаптопа ще подкарват новите заглавия, макар и не на максимални настройки. 

Както споменах обаче в предишния си пост, необходимо е да следите температурите и да не пренатоварвате компонентите с продължителна игра.

Ще трябва обаче сами да установите колко ще може да издържи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще предложа два лаптопа в този ценови диапазон:

http://ardes.bg/laptop/ASUS+X550VB-XO043D-53531 -> Асус Х55

предимство: матов екран, малко по-мощно видео

и

http://ardes.bg/laptop/Lenovo+G500-52493 -> Леново G500

предимство: хибриден хард, малко по-добро охлаждане

И двата лаптопа ще подкарват новите заглавия, макар и не на максимални настройки. 

Както споменах обаче в предишния си пост, необходимо е да следите температурите и да не пренатоварвате компонентите с продължителна игра.

Ще трябва обаче сами да установите колко ще може да издържи. 

Кой е по-добър от двата за геиминг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече. Ти имаш настолен компютър. Гейми си на него. После ни убеждаваш, че са ти се наложили причини да вземеш лаптоп....т. е. някакви външни причини?! Обаче искаш лаптопа да е хем евтин, хем геймърски, макар че външните причини които се сещам, са само две които да те принудят, образователни и практически - работа, които да не може да се осъществяват у вас пред екрана на настолната машина през цялото време.. Някак си не намирам друга връзка, освен да меташ захранка и да взимаш колегите за лапнишарани. Айде излез малко от темите си. Погледни във форума, Той е голям и сложен. Има специална тема защо евтините лаптопи не са за гейминг...То и повечето от тези на средна цена, че и даже от скъпите не са - също. Има си специална категория лаптопи, които само с цел играене са конструирани, доколкото този тип машини може да се справи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е по-добър от двата за геиминг?

Аз лично бих предпочел леновото заради по-доброто охлаждане и хибридния хард. Аз бих ти препоръчал да отидеш в офис на фирмата и да попиташ за тези два модела, ако е възможно да ги разгледаш и така да прецениш кой-ще ти хареса повече.

В никакъв случай не се доверявай на консултанти, в която и да е фирма, защото често им налагат да препоръчват лаптопи, които са се застояли дълго време на рафтовете и съответно не са най-доброто, което може да се вземе в даден момент. Може и да има изключения, но такива съм ги слушал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,а нали Асус-ът е по-мощен, защо не го избра смисъл нали това е важно в гейма да ти е силна картата  :D  или е охлаждането 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При лаптопите първо се гледа шасито. Нещо което повечето хора дори не поглеждат. Кой от двата е с по-добро охлаждане не знам. Не съм се докосвал до моделите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих те посъветвал да събереш 50-60 лв. отгоре на посочената сума и да погледнеш тези два модела:

- Asus X550CC-XX011 - масов модел от ниския клас на Асус, но поне е с ULV процесор - т.е. греенето няма да е голямо

- HP ProBook 450 H6E48EA 6GB - бизнес модел, отново от ниския сегмент, но поне с читаво охлаждане, маров екран и хубав процесор и видео

Оставям на страна подаръци и пр. които вървят с тях, но поне параметрите им са такива, че ще ти позволят да цъкаш сравнително спокойно, макар и не на най-високите ефекти ( това в зависимост от играта де )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много :) Спрях се на  Asus X550CC-XX011 :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.