Премини към съдържанието
Gondvanaz

Ъпдейт на BIOS на Biostar дъно

Препоръчан отговор

Трябва да ъпдейтна BIOS-а си. Обаче имам няколко въпросителни пред себе си. Дънната ми платка е Biostar P4M890-M7 TE. Мисля, че трябва да свалям BIOS инструментите от тази страница http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=290#dl. Въпросите ми са:

1. Какво трябва да правя с този файл P4m9m709.bsb Update BIOS source code. (with Biostar logo)

2. Какво ще рече How to update BIOS?

1. Installing BIOS Update Utility from the DVD Driver.

2. Download the proper BIOS from www.biostar.com.tw

5. Choose the location for your BIOS file in the system.
Please select the proper BIOS file, and then click on

Open. It will take several minutes, please be patient

Това DVD Driver означава да инсталирам BIOS Update Utility с диск ли? И какво по-точно ще свалям след това от www.biostar.com. tw и къде? Пак на диск ли? Относно пета точка - къде да намеря BIOS файла?

Сега влезнах в BIOS-a и видях опция Update BIOS, а отдолу пише Support Flash BIOS From Floppy? От тук нещо прави ли се и евентуално как?

Редактирано от Gondvanaz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P4m9m709.bsb Това ти е БИОС-а, а в PDF файла ти е описано, че трябва да си изтеглиш програмка Update uttility, след което да стартираш тази програмка и да посочиш, чрез нея, изтегления преди това БИОС. Стискаш палци да не мигне тока и след като приключи ъпдейта правиш рестарт... Относно DVD drive, вероятно става въпрос, че програмката я има на диска от дъното, но ако не го пазиш, го теглиш от сайта...

Редактирано от pataran (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. посочвам този файл P4m9m709.bsb чрез програмата? А дали трябва да стартирам програмата от хард диска или е нужно да го стартирам от CD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво Ви е да правите ъпдейт на Биос на напълно работещо и функциониращо дъно ? Предполагам знаете какво може да Ви коства една грешка - дъното да се спомине преждевременно... Ъпдейт на биос се прави само ако се налага, примерно смяна на процесор който се поддържа само от по-нова версия и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да го ъпдейтна, защото вторият хард диск изчезва постоянно и компютърът не го разпознава и трябва да го рестарирам и невинаги я намира след това. В нета има стотици подобни теми и никъде няма конкретно решение. Единствено ъпдейт на BIOS е посочено като оправил проблема решение, не го правя от кеф, не мога да ползвам нормално втория си хард диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК. Ъпдейтнах го. Сега имам само един дребен проблем - след рестарта от любопитство натиснах Tab и сега при всяко стартиране ми извежда подробна информация и ми се налага да да дам F1, за да продължа напред. Как да изключа това, така че след логото на Biostar, както преди, да продължи да зарежда ОС без да ми се налага да натисна излишни бутони?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж в БИОС-а - Advanced BIOS - Quick Power On Self Test - дали е enabled,Summary Screen Show дали е disabled,според мен така трябва да са.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.