Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам как трябва да го наглася, че да имам достъп до него в самата мрежа, а ако е възможно и извън нея ще бъде още по-добре. FTP Server, Storage sharing са включени, но не мога ва вляза в него. Имам Internet address 77.**.55.** и Service port 21, а на Public address 0.0.0.0, Internet Access [Enabled]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам как трябва да го наглася, че да имам достъп до него в самата мрежа, а ако е възможно и извън нея ще бъде още по-добре. FTP Server, Storage sharing са включени, но не мога ва вляза в него. Имам Internet address 77.**.55.** и Service port 21, а на Public address 0.0.0.0, Internet Access [Enabled]

Отворен ли е порт 21 в Port Forwarding-а на маршрутизатора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворен ли е порт 21 в Port Forwarding-а на маршрутизатора ?

The port of the virtual server is conflicting with that of the FTP server.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The port of the virtual server is conflicting with that of the FTP server.

Имаш ли някакви други стартирани услуги на този порт (виртуалени сървъри или някакви подобни), защото изписва че има конфликт между него и порта на FTP услугата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли някакви други стартирани услуги на този порт (виртуалени сървъри или някакви подобни), защото изписва че има конфликт между него и порта на FTP услугата ?

Мисля, че заради това го показва, защото програми на него порт не мисля, че имам.

post-334596-0-04066300-1383916445_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че заради това го показва, защото програми на него порт не мисля, че имам.

От снимката изглежда наред всичко. Погледнете и във Port Forwarding панела как стоят нещата, и на кой вътрешен адрес отговаря FTP-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимката изглежда наред всичко. Погледнете и във Port Forwarding панела как стоят нещата, и на кой вътрешен адрес отговаря FTP-то.

Forwarding/Virtual servers няма нищо понеже не ми дава да добавя 21 порт

/Port triggering не съм добавял нищо, защото знам, че портовете се насочват от Virtual servers или греша?

Как мога да разбера на кое IP отговаря? Не е ли това, където го пише при настройките за FTP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Forwarding/Virtual servers няма нищо понеже не ми дава да добавя 21 порт

/Port triggering не съм добавял нищо, защото знам, че портовете се насочват от Virtual servers или греша?

Как мога да разбера на кое IP отговаря? Не е ли това, където го пише при настройките за FTP?

Без да добавиш порт 21 няма как да стане достъпа отвън, а на кой адрес отговаря може да провериш на DHCP -> DHCP Clients List.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да добавиш порт 21 няма как да стане достъпа отвън, а на кой адрес отговаря може да провериш на DHCP -> DHCP Clients List.

Аз в момента и отвътре не мога :D Иначе на DHCP ми показва само IP на телефона и лаптопа..

post-334596-0-80694400-1383917362_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в момента и отвътре не мога :D Иначе на DHCP ми показва само IP на телефона и лаптопа..

Хм, нещо не изглежда наред с услугата като цяло. Въобще пуснат ли е сървъра от FTP Server Configuration-а (от първата картинка която постна) ? Като даде на Enable цъкна ли Save най-долу ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, нещо не изглежда наред с услугата като цяло. Въобще пуснат ли е сървъра от FTP Server Configuration-а (от първата картинка която постна) ? Като даде на Enable цъкна ли Save най-долу ?

Да, дори пише Started

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, дори пише Started

Би трябвало да имаш достъп до root папката, но защо не се появява в DHCP листата си нямам на идея...

ПС: http://www.tp-link.us/article/?id=253

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да имаш достъп до root папката, но защо не се появява в DHCP листата си нямам на идея...

Сега се появи в Explorer, но някаква малка част от нещата. Главно снимки и музика, но снимките дори не са всичките.

post-334596-0-28733200-1383918413_thumb.

Редактирано от Nikolay Penchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се появи в Explorer, но някаква малка част от нещата. Главно снимки и музика, но снимките дори не са всичките.

Разгледай линка, който ти дадох в предния пост. Не се появява всичко защото може би не си шернал всичките папки на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай линка, който ти дадох в предния пост. Не се появява всичко защото може би не си шернал всичките папки на диска.

Успях да вляза в него. Възможно ли е от външна мрежа да стане това?

ftp://192.168.0.1/ беше нужно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да вляза в него. Възможно ли е от външна мрежа да стане това?

Само при условие че порт 21 е отворен и чрез външния адрес ще може да има достъп.

Можеш да провериш тук:

http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само при условие че порт 21 е отворен и чрез външния адрес ще може да има достъп.

Можеш да провериш тук:

http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

EDIT: Пробвах от на комшията рутера и се свърза :)

post-334596-0-85707600-1383919903_thumb.

Редактирано от Nikolay Penchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EDIT: Пробвах от на комшията рутера и се свърза :)

Значи целта е постигната... Явно самата FTP услуга на маршрутизатора извежда по подразбиране порт 21 навън без да се налага Port Forwarding както е при другите модели.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи целта е постигната... Явно самата FTP услуга на маршрутизатора извежда по подразбиране порт 21 навън без да се налага Port Forwarding както е при другите модели.

Поздрави !

Благодаря много! Можете ли да ми препоръчате някаква програма за FTP, с която ще мога да копирам/трия/местя файлове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много! Можете ли да ми препоръчате някаква програма за FTP, с която ще мога да копирам/трия/местя файлове?

FileZilla, FreshFtp...

Лично аз ползвам FreshFTP и съм доволен, не че други клиенти не вършат работа...

Поздрави !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.