Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

darii

Проблем с стартирането на преинсталация на Windows 7

Препоръчан отговор

Пускам Диска и рестартирам лаптопа и след това би трябвало да засече,че има диск и да започна,но единственото което прави е да стартира Windowsa на ново :/ не съм по преинсталирането моля ви помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам Диска и рестартирам лаптопа и след това би трябвало да засече,че има диск и да започна,но единственото което прави е да стартира Windowsa на ново :/ не съм по преинсталирането моля ви помогнете.

Посочи ли от биоса първо зареждащо устройство CD/DVD или ако е от флаш - USB ? Давайте малко повече подробности де, врачката е в отпуска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм,защото мисля,че ще оплескам всичко може ли по-подробно как да направя нещата с биос-а там ми е целия проблем при преинсталирането :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зареждате биос след рестартиране на ОС със съответния бутон според дъното на компютъра (би трябвало в пост съобщението да го пише, най често - F4, F8 и т.н.), отивате до Bios Setup, оттам 1st Boot Device избирате кое да е първото стартиращо устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм,защото мисля,че ще оплескам всичко може ли по-подробно как да направя нещата с биос-а там ми е целия проблем при преинсталирането :(

Когато включиш лаптопа още на първия екран който ти излиза от долу пише примерно F2 to enter BIOS  или F8 for boot menu. Ако имаш това второто (не съм сигурен дали е точно такъв надписа и клавиша) натискаш него и то ти излиза един прозорец на който ти пише с какви устройства можеш да бутнеш.

Щом ще "буутваш" от диск избираш cd/dvd натискаш "Enter" и инсталацията започва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при F2 влизам в биоса и не пише нищо за да наглася cd/dvd,а с F4 нищо,F8 излиза няколко опции като safe mode/repair windows.

Стигнах до извода,че трябва да го преинсталирам с USB зададено е така в биос-а.Може ли да ми обясните как да започна,защото никога не съм преинсталирал с usb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това ти казват приятелите по-горе (m0nss7erKill и techmaniac) -

1.Влез в Advances BIOS features

2.1st Boot device ти е USB, смени го на HARD DISC:

След това го запазваш с някой от F бутоните (някъде долу на монитора ти го пише) въвеждаш Y и натискаш Enter:

Публикувано изображение

На снимката долу е маркиран CD-ROM, ти НЕ прави това... а сложи точката върху Hard Disk и натисни Enter.

Публикувано изображение

След като направиш това, влез в Hard Disk Boot Priority (намира се на предишната снимка най-горе), когато влезнеш там използвай стрелките на клавиатурата си (ляво дясно) така че твърдия ти диск да отиде на първо място. Сейваш и рестартираш Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз пак казах,че не мога да отворя самия прозорец с биоса. :( :(.Долу като включвам лаптопа нали изписва си ACER и отдолу пише press F2 to setup отварям го и пише information/main/security и мисля че биос и там изписва някакви неща кажете ми как да снимам прозореца ако може да ви покажа наистина ми е важно :(.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С телефона,или с фотоапарат снимай.

И кажи все пак,какво е дъното на компютъра.Или пък марката и модела ,ако е лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз пак казах,че не мога да отворя самия прозорец с биоса. :( :(.Долу като включвам лаптопа нали изписва си ACER и отдолу пише press F2 to setup отварям го и пише information/main/security и мисля че биос и там изписва някакви неща кажете ми как да снимам прозореца ако може да ви покажа наистина ми е важно :(.

1. Защо искаш да преинсталираш Windows? Наложително ли е?

2. След като не можеш и не разбираш, гарантирам ти, че ще оплескаш нещата.

3. Занеси машината в сервиз или си извикай човек, който се занимава с такава дейност, за да ти свърши работата, макар че много от колегите ще започнат дами се карат за този съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да искам да преинсталирам Windows-а и въобще не знам,защо не мога да отворя тъпия bios setup явно съм много тъп,но това е единственото което се показва както казах :/

Тази снимка е от F2 (setup)-http://imageshack.com/a/img46/2263/gy76.jpg

Тази снимка е от F8-http://imageshack.com/a/img546/9781/l867.jpg

Извинявам се,но са твърде големи за прикачване :(

Acer-aspire V3-571G е модела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да искам да преинсталирам Windows-а и въобще не знам,защо не мога да отворя тъпия bios setup явно съм много тъп,но това е единственото което се показва както казах :/

Тази снимка е от F2 (setup)-http://imageshack.com/a/img46/2263/gy76.jpg

Тази снимка е от F8-http://imageshack.com/a/img546/9781/l867.jpg

Извинявам се,но са твърде големи за прикачване :(

Acer-aspire V3-571G е модела

Не си тъп ! Никой не се е родил знаейки всичко.. поне аз така мисля.По темата - Опитай да стартираш уиндоуса нормално (Start Windows Normally) Намира се най-долу на втората снимка, където си влезнал с F8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах преди да пиша темата :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

врачката е в отпуска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма какво да се направи ще трябва да давам 40 лева за преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първата снимка,която сте дал,има изписана последователността,в която се буутва.

1 е харддиска,2 е оптичното устройство(записвачката),ако има някаква флашка или външен хард,са на 5.

Вдясно на екрана е записано как да изберете дадено устройство и да го направите първо.Ако искате с диск,хубаво е той вече да бъде поставен в устройството.

В нета има нагледни уроци,как да се направи преинсталация с дадена операционна система.Опитайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси ще опитам :)

Пиша от тела благодаря на всички за отделеното време инсталацията е в ход :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дерзай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С  F11  е по лесно направо ти излиза  е кое да Бутваш без да влизаш в Биос менюто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси ще опитам :)

Пиша от тела благодаря на всички за отделеното време инсталацията е в ход :)

Колко РАМ имаш ? Каква Операционна Система му инсталира ? 32 бит ?!!! Или 64 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.