Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) ... Докараха ми 1 комп. с изгоряло дъно , та смених му го , почвам да инсталирам Windows 7 ... след малко рестарт ... Пробвам да инсталирам Windows Xp , след като се форматира диска и почне да се записва - РЕСТАРТ... Пробвах и с ВИСТА , и там ми излиза син екран....STOP1 0x000007F (0x00000008 , 0x803d3130 , 0x00000000 , 0x00000000)... Явно го е ударил токов удар... и е помел и хард диска , според мен ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) ... Докараха ми 1 комп. с изгоряло дъно , та смених му го , почвам да инсталирам Windows 7 ... след малко рестарт ... Пробвам да инсталирам Windows Xp , след като се форматира диска и почне да се записва - РЕСТАРТ... Пробвах и с ВИСТА , и там ми излиза син екран....STOP1 0x000007F (0x00000008 , 0x803d3130 , 0x00000000 , 0x00000000)... Явно го е ударил токов удар... и е помел и хард диска , според мен ...

Пробвай без видео карта може да е от нея.Попринцип синия екран излиза при прекалено голям оварклок.

Надявам се да сам ти помогнал

Поздрави   

Редактирано от AMD Gaming (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай без видео карта може да е от нея.Попринцип синия екран излиза при прекалено голям оварклок.

Надявам се да сам ти помогнал

Поздрави   

няма вградено видео ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://support.microsoft.com/kb/137539

To determine an approximate cause, examine the parameters at the top of the STOP screen:

**STOP 0x0000007F (0x000000XX, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000)
UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

The most important parameter is the first one (0x0000000X) which may have several different values. The cause of this trap can vary, depending on the value of this parameter. All traps that cause a STOP 0x7F can be found in any Intel x86 microprocessor reference manual as they are specific to the x86 platform. Here are some of the most common ones:

Values Meaning
---------- --------------------
0x00000000 Divide by Zero Error
0x00000004 Overflow
0x00000005 Bounds Check Fault
0x00000006 Invalid Opcode
0x00000008 Double Fault

Double fault
A double fault occurs when an exception occurs while trying to call the handler for a prior exception. Normally, the two exceptions can be handled serially, however there are several exceptions that cannot be handled serially and in this situation the processor signals a double fault. The two primary causes for this are hardware and kernel stack overflows. Hardware problems are usually related to CPU, RAM, or bus. Kernel stack overflows are almost always caused by faulty kernel-mode drivers.

• [*]If either software or hardware can cause a particular trap, a debug is required to determine which is the cause. If you suspect a hardware problem, try the following hardware troubleshooting steps:
    • [*]Test the RAM in the computer by running the diagnostic software that is provided by the computer manufacturer. Replace any RAM that is reported as bad. Also, make sure that all the RAM in the computer is the same speed. [*]Try removing or swapping out controllers, cards, or other peripherals. [*]Try a different motherboard on the computer.

[*]If you are over clocking the speed of your processor, set it back to the speed at which it is designed to run. [*]Check with the hardware vendor for any updated hardware drivers or BIOS updates, or both.

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможни са проблеми с рам-паметта.Пробвайте в различни слотове.Пробвайте само с една плочка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможни са проблеми с рам-паметта.Пробвайте в различни слотове.Пробвайте само с една плочка.

те са 3 плочки .. 2х1 гб и 2 гб... в биоса си ги отчита - 4 гб.. но незнам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остани само с едната от тях,пробвай я в различните слотове.Пробвай всякакви комбинации.

В крайна сметка,опитай и с друг хард-диск.

Ако има някакви допълнителни устройства,закачени на дъното,махни ги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остани само с едната от тях,пробвай я в различните слотове.Пробвай всякакви комбинации.

В крайна сметка,опитай и с друг хард-диск.

Ако има някакви допълнителни устройства,закачени на дъното,махни ги.

утре ще пробвам с РАМ-А , иначе нямам друг хард в момента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска от конфигурацията в подписа не можеш ли да го закачиш на повреденият компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска от конфигурацията в подписа не можеш ли да го закачиш на повреденият компютър?

Компютъра се рестартира , след като форматирам диска и почне инсталацията... а не ми се иска да преинсталирам windows-a на домашния ми компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

утре ще пробвам с РАМ-А , иначе нямам друг хард в момента

А защо не почнеш с тестове от Hiren's има и тестове за паметта и за диска.

Да хвърляме на боб не е най-доброто решение.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не почнеш с тестове от Hiren's има и тестове за паметта и за диска.

Да хвърляме на боб не е най-доброто решение.

лошото е ,че компютъра е с форматиран диск , а рам-та е DDR2 ... тоест няма къде да я пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а като казваш, че имало токов удар и е изгоряло дъното... захранването как е? Сменено ли е и то?

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а като казваш, че имало токов удар и е изгоряло дъното... захранването как е? Сменено ли е и то?

Не , предполагам ,че може да е имало...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че ти се натрупаха неща за проверка поне за ден-два... така че ще очакваме включване... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лошото е ,че компютъра е с форматиран диск , а рам-та е DDR2 ... тоест няма къде да я пробвам

Какво значи нямаш къде да я пробваш на него направо. На Хирена не му трябва ОС работи си под DOS а и на него си има лайф дистрибуция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.