Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Хардуерен проблем срина системата на "Борика", съобщиха за „Дарик” от компанията.

Публикувано изображение

Това означава, че в момента има проблем с тегленето на пари от банкомат, както и с интернет разплащанията.

Техническата неизправност е настъпила около 15 ч. и над час не работят 3 хил. банкомата и близо 40 хиляди ПОС устройства на територията на цялата страна.

От компанията уверяват, че работят по отстраняването му, но не се ангажираха с час, в който проблемът да бъде отстранен. БОРИКА-БАНКСЕРВИЗ“ АД информира официално, "че поради технически проблем в централната система на оператора има временно прекъсване в работата на банкомати и ПОС терминали. Работи се по отстраняването на проблема".

Някои банки като ДСК, Пощенска, ОББ и ПИБ поддържат собствени системи за разплащане и техните банкомати не са засегнати от аварията, но само при теглене с карти от съответните банки.

(menager.bg)

По този повод вица на деня е следният :

Попитали радио Ереван - Защо БОРИКА се срина ? , а радиото отговорило : - Защото Христо Бисеров изтегли всичките си спестявания и избяга в чужбина :whist:

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз извадих късмет , точно в 12 часа ,си изтеглих заплатата.Но, интересното е какво да разбираме под технически проблем.Иако е така ,нямали да бъдат засегнати само частично ,а не цялата страна.И дали някой не е направил пробив в системата.

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз извадих късмет , точно в 12 часа ,си изтеглих заплатата.Но, интересното е какво да разбираме под технически проблем.Иако е така ,нямали да бъдат засегнати само частично ,а не цялата страна.И дали някой не е направил пробив в системата.

Ами паднали сървъри (които обработват транзакциите) :) Или спиране на тока на дейтацентъра където са. Макар че тези неща ми звучат несериозно, обикновено това са машини с HA клъстер, инсталирани в два, отдалечени дейтацентъра с дублирани връзки и т.н. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поддържали собствени системи - грънци поддържат

и на ДСК не работи банкомата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам друго, но на доста хора в чужбина им се такова таковата през тези няколко часа.

Хайде като си тук има на кой да звъннеш, да вземеш някой кеш докато можеш да изтеглиш и да ги върнеш.

А като си навън какво правиш - картата ти дава "Отхвърлена" и в магазина-хотела-ресторанта-метрото-аерогарата след третия опит започват да те гледат подозрително, а на теб ти идва да потънеш вдън земя от срам...

И като нямаш пари в брой в теб и разчиташ само на пълните си (уж) дебитни и кредитни карти...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.