Премини към съдържанието
ipon

Не ми работи оптичното устройство и поради проблем с драйвъра

Препоръчан отговор

Не ми работи оптичното устройство поради някакъв проблем с драйвъра от Windows-a, опитвам се да преинсталирам Windowsa по някоолко начина но не успявам,поради същата причина с OS не мога да инсталирам Alcohol120%,Daemon tools,и други подобни,за да направя виртуален диск и да го преинсталирам от там,свързах си компа с друг и пробвах от там да го преинсталирам пак нестава,има ли някой идея как да си преинсталирам проклеетия WINDOWS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш си диска с Windows XP в CD устройството и рестартираш компютъра. Нагласяш в BIOS-а първото boot устройство да е именно CD устройството. Опцията трябва да е някъде в Advanced BIOS Features (или подобно, за всеки BIOS е различно) и търсиш нещо от рода на First/Second/Third Boot Device или Boot Device Priority, или нещо подобно. Излизаш от BIOS-а като запазваш промените.

Компютърът се рестартира и докато зарежда, ще се появи надпис Press any key to boot from CD..., ти натискаш някакъв клавиш и инсталацията тръгва. Оттам нататък ако не ти е ясно виж тук.

И какви са тези глупости за преинсталация на Windows от емилиран диск?

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В avanced настройките са ми следните Lagacy USB Support :[enabled],Touchpad Support [enabled],Internal keypad[enabled],Paralel port [enabled],Mode [ecp] ,Base I/o addres [378],Interrupt [irq5],Dma channel [dma1],Boot-time diagnostic screen [disabled],Wol Enable/disable [disable], Но в Boot меню имам CD-ROM drive ; Removable Devices ; Hard Drive ; MBA undi(bus2 Slot6), къде какво трябва да настроя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Boot менюто трябва да настроиш да проверява първо в CD устройството за boot информация. Би трябвало да е First boot device или нещо подобно. За второ boot устройство избери Hard Disk. Не мога да ти обясня конкретно и точно, защото настройките са малко или много различни при различните дъна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Boot менюто трябва да настроиш да проверява първо в CD устройството за boot информация. Би трябвало да е First boot device или нещо подобно. За второ boot устройство избери Hard Disk. Не мога да ти обясня конкретно и точно, защото настройките са малко или много различни при различните дъна.

При мен няма такива опции за изброяване, просто са изброени

При мен няма такива опции за изброяване, просто са изброени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост не знам как ти изглежда boot менюто. Настрой го така, че да търси буут записи ПЪРВО в CD-ROM-a, а после в HDD. В книжката към дъното също трябва да е описано.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да се оправя,пробвах всички настройки, оптичното завърта диска и дотук,започва да си зарежда стария уиндоус,Благодаря все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не ти ли извежда надпис "Press any key to boot from CD"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.