Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Мартин Митев

Проблем с процеса svchost.exe,Товари процесора до 100%

Препоръчан отговор

Така имам следния проблем,ходих по майстори,търсих в интернет,пробвах какво ли не и не мога да се справя със следния проблем.Значи когато си вкл. компютъра ми се отваря в Task Manager следния процес svchost.exe който ми натоварва процесора до 100% , а температурата му се дига до 72-76 градуса и това започва да ме притеснява,след като прекратя процеса пак от Task  Manager компютъра оправя работата си всичко започва да работи какво трябва с изключение на това че всички Audio Driver-и спират да работят и не мога нито клип да гледам защото няма озвучаване,нито музиката ми свири,общо взето нищо,пробвах различни версии на Audio driver-и пробвах какво ли не,но нищо не става,ако не прекратя процеса svchost.exe всичко си ми свири и работи,въпроса е че с този натоварен процесор ми отнема около 5-6мин. само да влезна в My Computer,а да свърша нещо друго просто е не възможно!Помогнете ми какво да правя и има ли някакво спасение! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо прочетете и изпълнете указанията от тази тема: Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е оправен,след като премахнах Automatic Update всичко се оправи и няма проблем,само ако някой може да ми каже какви драйвери да изтегля за Audio-то защо след като изтрих всички които имах в наличност сега нищо не тръгва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За автоматичните обновявания инсталирай кръпка KB2879017-x86-ENU за съответната версия на IE, която имаш и рестартирай компютъра. Тази кръпка би трябвало да реши проблема със 100% потребление на процесора от WindowsUpdate, което всъщност е бъг, който MS не можаха перманентно да адресират за цялата история на WindowsXP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.