Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте... Инсталирам съм абсолютно всички драйвъри... обаче долу където е иконката за мрежовите връзки.. свети с червен Х. При самото стартиране на лаптоап.. като се включи свети в синъо този кръглият знак, който показва, че търси безжични мрежи но в последствие става с червен Х. Значи не намира никакви мрежи.

Справка в Device Manager показва, че нямам проблеми в Network Adapters

единствено в . Device Manager.. изписва следните удивителни/грешки

PCI Simple Communications Controller

SM Bus Controller

USB 2.0-CRW

Моля ви ако темата не е в правилния раздел - да остане или да я преместите.

Лаптопа ми трябва спешно за утре...

Редактирано от Yakuza (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте... Инсталирам съм абсолютно всички драйвъри... обаче долу където е иконката за мрежовите връзки.. свети с червен Х. При самото стартиране на лаптоап.. като се включи свети в синъо този кръгляит знак, който показва, че търси безжични мрежи но в последствие става с червен Х. Значи не намира никакви мрежи.

Справка в Device Manager показва, че нямам проблеми в Network Adapters

единствено в . Device Manager.. изписва следните удивителни/грешки

SM Bus Controller

USB 2.0-CRW

Моля ви ако темата не е в правилния раздел - да остане или да я преместите.

Лаптопа ми трябва спешно за утре...

Когато е с червен Хикс.означава че мрежовата карта е изключена!Причините са две:Драйвър,липсващ или неправилно инсталиран.Втората причина е,че е изключена от клавиша за безжичната връзка,на лаптопа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нетуорк адаптерс имам 2:

Atheros AR8152/8158 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20)

Broadcom 802.11n Network Adapter

Инсталирам съм абсолютно всички драхъри от сайта..  и продължава да стои така... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах ,дали имаш удивителни в дивайс менажера.Имам леново ,но друг модел .Същата иконка и на мен ми се появява ,когато изключа 

мрежовата карта .При мен излиза с бутоните fn+f5 .Пробвай тази комбинация .

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато натисна тази комбинация нямам иконите  нито  на Wireless Network  нито  на Card Bluetooth

въобще ги нямам. Само ми изписва: First Switch On The Wireless Device

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не каза дали има удивителни в дивайс менажера .

SM Bus Controller 

Тези инсталирал ли си ги ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато натисна тази комбинация нямам иконите  нито  на Wireless Network  нито  на Card Bluetooth

Wireless-а пуснат ли е чрез някакво механично копче ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай Lenovo Energy Managment(гледай да е за твоя модел лаптоп),рестартирай компютъра.Ще можеш да включиш WiFi през комбинацията Fn+F5. :)

Редактирано от celux (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на автора на темата и на всички писали по нея. Проблема описан тук не е толкова рядко явление . Като начало нека се инсталират всички драивери за който има индикация ( жълт удивителен ) в диспечера на устройствата . Да се инсталират драйверите за безжичната карта  изцяло ,не през диспечера на устройствата. Да се инсталра драйвера за функционалните клавиши (Lenovo Energy Managment- изцяло ) . На този модел превключването става както е посочено по горе с Fn+F5.

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер,видях,че темата е стара,но на мен проблема ми е горе долу същия....Значи с лаптоп Packard Bell съм и съм много доволен от него обаче на последно време незнам какво става с интернета и по точно с wi-fi.Както си работи и изведнъж изчезва :D  рестартирам лаптопа някой път тръгва някои път не,а и като влезна в диспечера на задачите забранявам драйвъра на wi-fi и после като го разреша тръгва ? Интересно ми е от къде е този проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер,видях,че темата е стара,но на мен проблема ми е горе долу същия....Значи с лаптоп Packard Bell съм и съм много доволен от него обаче на последно време незнам какво става с интернета и по точно с wi-fi.Както си работи и изведнъж изчезва :D  рестартирам лаптопа някой път тръгва някои път не,а и като влезна в диспечера на задачите забранявам драйвъра на wi-fi и после като го разреша тръгва ? Интересно ми е от къде е този проблем...

Преинсталирай драйвера на Wifi по следния начин :

1.Изтегли от официалния сайт драйвера

2.Влез в Диспечера на устройствата ( десен клик на иконата "моя компютър " -"управление " - "диспечер  на устройствата"

3.Десен клик на wifi мрежовото устройство - деинсталиране - отметка на "изтриване на драйвера ... "

4.Влизaш  в "Програми и компоненти при Win 7 или  "добавяне и премахване на програми " при Win XP

5.Ако има инсталиран пакет за wifi като програма го деинсталираш .

6.Рестартираш системата

7.Инсталираш новия свален драйвер изцяло , от пакета за инсталиране .

8. Рестартираш системата .

Влизаш в настройките на устройството - Диспечер на устройствата - свойства на устройството - управление на захранването -махаш отметката пред "разреши компютъра да изключва това устройство .... " - ок на прозорците .

Ако след тази процедура проблемите продължават , то тогава системата ще трябва да се провери за вреден код .

Успех ти желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.