Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Ladys_Fire

Проблем с Win 7 на Toshiba Satellite C660D

Препоръчан отговор

Здравейте!За първи път се сблъсквам с такъв проблем и се надявам да ми помогнете.Опитвам се да си пусна лаптопа,но след като зареди логото на Win ми дава сив екран и дотам,нищо повече не се показва.Реших да преинсталирам,влезнах в Boot и избрах първо USB,копира файловете,след това стига до Setup is starting и повече нищо.Пробвах с диск,пробвах с друга флашка,но стига до там и няма мърдане.На всичкото отгоре реших да пробвам да кача Ubuntu и омазах всичко тотално.Сега даже и не иска да ми зареди нищо от Win-флашката.Моля ви помагайте.   :sobbing: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!За първи път се сблъсквам с такъв проблем и се надявам да ми помогнете.Опитвам се да си пусна лаптопа,но след като зареди логото на Win ми дава сив екран и дотам,нищо повече не се показва.Реших да преинсталирам,влезнах в Boot и избрах първо USB,копира файловете,след това стига до Setup is starting и повече нищо.Пробвах с диск,пробвах с друга флашка,но стига до там и няма мърдане.На всичкото отгоре реших да пробвам да кача Ubuntu и омазах всичко тотално.Сега даже и не иска да ми зареди нищо от Win-флашката.Моля ви помагайте.   :sobbing: 

В момента ,след тези проби ,нямаш никаква инсталирана система.Като стигне до Setup is starting,изтриваш всички налични дялове,които се виждат,създаваш един нов около 50-60 гб. форматираш го във формат NTFS ,маркираш го,след това инсталацията,би трябвало да тръгне в него.Остатъка после ще се превърне в диск Д.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента ,след тези проби ,нямаш никаква инсталирана система.Като стигне до Setup is starting,изтриваш всички налични дялове,които се виждат,създаваш един нов около 50-60 гб. форматираш го във формат NTFS ,маркираш го,след това инсталацията,би трябвало да тръгне в него.Остатъка после ще се превърне в диск Д.

Дава ми,че имам Ubuntu,а аз не го искам това.Като сложа флашката с Windows ми дава някаква грешка и не иска да зареди нищо от нея.Няма как да стигна до това да изтрия дяловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко написано в черно е напълно вярно. Вместо червения текст, нека се чете следното: Остатъка ще остане като не разпределено пространство, което ти трябва да създадеш в друг или няколко други дяла, които може и на момента, може после през Windows да ги форматираш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се дали не бъркам нещо в настройките?Вече 10мин нищо не ми излиза на екрана стои си черен.След като извадих флашката се появи следния надпис,както е показано на последната снимка.

post-320276-0-54141700-1383943683_thumb.

post-320276-0-87569500-1383943702_thumb.

post-320276-0-86359100-1383943989_thumb.

Редактирано от Ladys_Fire (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се дали не бъркам нещо в настройките?Вече 10мин нищо не ми излиза на екрана стои си черен.След като извадих флашката се появи следния надпис,както е показано на последната снимка.

Много е възможно флашката да не е направена както трябва. Защо не опиташ с оптичното устройство? Там нещата са по-прости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е възможно флашката да не е направена както трябва. Защо не опиташ с оптичното устройство? Там нещата са по-прости.

С оптичното устройство учудващо ми отвори.До тук всичко е добре,дано успея да разделя диска правилно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С оптичното устройство учудващо ми отвори.До тук всичко е добре,дано успея да разделя диска правилно. :)

Не е учудващо, а съвсем очаквано. Флашките са капризни, зависи с коя програма и как си ги правила и от това зависи и крайния продукт, докато при дисковете резултата трябва да е един и същ. Успех тогава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е учудващо, а съвсем очаквано. Флашките са капризни, зависи с коя програма и как си ги правила и от това зависи и крайния продукт, докато при дисковете резултата трябва да е един и същ. Успех тогава!

Благодаря,но май нищо няма да стане,сега се получи някаква грешка. :( 

post-320276-0-99103700-1383945732_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази грешка се появява при неправилно прочетен сектор, а това в общия случай е не добър диск. Ако диска е стар, може вече да е надран и за това да не може да прочете правилно информацията. Ако е нов, то може да си го записала на висока скорост, което също не е добра идея. Ако е така, запиши друг, но на възможно най-ниската скорост. Разбира се може и самата записвачка нещо да не е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се,че проблема е в диска.Засега зарежда и се надявам всичко да приключи бързо и качествено.Много благодаря на всички за бързите отговори. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.