Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Тоньо

Моля за съвет за нов Samsung

Препоръчан отговор

Ами то няма кой знае каква голяма разлика между двата 

като Note 2 е малко по голям от S3 / Note 2 5.5 " / S3 4.8 " 

S3 - Corning Gorilla Glass 2 и предната камера на S3 е 1.9 MP с 720p @ 30 fps ! 

За парите които ще дадеш за Note 2 аз ти предлагам Samsung Galaxy S3 64 GB  даже и за малко по малко пари ... 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз повече клоня към S 3 понеже не е толкова абсурдно голям ,но Note 2 не е ли с повече рам и малко по-бърз процесор? А и Note 2 мога да го взема за 690 лева , а S 3 16GB за 560лева.

Редактирано от Тоньо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Galaxy Note за мен е много по-сериозно устройство, в някои отношения даже бих предпочел първия Note пред Galaxy S3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз повече клоня към S 3 понеже не е толкова абсурдно голям ,но Note 2 не е ли с повече рам и малко по-бърз процесор? А и Note 2 мога да го взема за 690 лева , а S 3 16GB за 560лева.

Galaxy Note за мен е много по-сериозно устройство, в някои отношения даже бих предпочел първия Note пред Galaxy S3.

Ами сега както колегата каза , поне на мен не би ми било удобно да боравя с телефон с 5.5 " екран , / пък и S3 ще ти е предостатъчен за всякакви приложения и игри 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега както колегата каза , поне на мен не би ми било удобно да боравя телефон с 5.5 " екран , / пък и S3 ще ти е предостатъчен за всякакви приложения и игри 

Това опира вече до лични предпочитания, но на мен например след няколкоминутна заигравка с Note на един познат, 4.65 инча на моя ми се видяха малко. Големият дисплей си дава възможности, не мисля, че това подлежи на спор. Може би 4.3 - 4.5 инча са златната среда, но зависи и кой с колко големи джобове ходи.

По-голямата батерия също е голям плюс, а S3 е само с един гибибит оперативна памет (Note II е с 2), т.е. рано или късно фоновите приложения почват да се гасят от липса на памет.

Ако сравним двата модела (Note II и S3) със стандартния им фирмен софт, то не мисля, че S3 изобщо е в сметките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това опира вече до лични предпочитания, но на мен например след няколкоминутна заигравка с Note на един познат, 4.65 инча на моя ми се видяха малко. Големият дисплей си дава възможности, не мисля, че това подлежи на спор. Може би 4.3 - 4.5 инча са златната среда, но зависи и кой с колко големи джобове ходи.

По-голямата батерия също е голям плюс, а S3 е само с един гибибит оперативна памет (Note II е с 2), т.е. рано или късно фоновите приложения почват да се гасят от липса на памет.

Ако сравним двата модела (Note II и S3) със стандартния им фирмен софт, то не мисля, че S3 изобщо е в сметките.

Така е , батерията , памет ... но нали затова е с 200 лв . по евтин от Note 2 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

130 за да бъдем точни , но като се замисля за един гигабит памет в повече и малко ,,по-яка" батерия ми се струва , че не си заслужава да се оръся. Благодаря ви за мненията , спрях се на S 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

130 за да бъдем точни , но като се замисля за един гигабит памет в повече и малко ,,по-яка" батерия ми се струва , че не си заслужава да се оръся. Благодаря ви за мненията , спрях се на S 3

Не че не си заслужава ... 1 GB RAM и по издръжлива батерия са сериозни предимства ... моето по скоро е въпрос на личен избор ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и още нещо - S3 беше нещо като среден-висок клас смартфон когато се появи, но оттогава има вече S IV и една редица други модели, та S 3 точно в момента е по-скоро посредствен избор.

Аз лично ако сега купувах телефон, бих пробвал нещо като Oppo Find 5 - на Samsung така или иначе им е доста посредствено качеството на изработка от едно известно време насам - та поне телефонът да е на по-поносима цена (като хардуер Find 5 е сравним с Galaxy S IV и HTC One, но е доста по-евтин).

Нека не пропускам и абсолютният убиец що се отнася до съотношение цена/характеристики - Nexus 5 - ако има как да се вземе от вън (когато пак се появи в наличност, разбира се). Даже и "старият" Nexus 4 за мен е по-добър избор от S 3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и още нещо - S3 беше нещо като среден-висок клас смартфон когато се появи, но оттогава има вече S IV и една редица други модели, та S 3 точно в момента е по-скоро посредствен избор.

Аз лично ако сега купувах телефон, бих пробвал нещо като Oppo Find 5 - на Samsung така или иначе им е доста посредствено качеството на изработка от едно известно време насам - та поне телефонът да е на по-поносима цена (като хардуер Find 5 е сравним с Galaxy S IV и HTC One, но е доста по-евтин).

Нека не пропускам и абсолютният убиец що се отнася до съотношение цена/характеристики - Nexus 5 - ако има как да се вземе от вън (когато пак се появи в наличност, разбира се). Даже и "старият" Nexus 4 за мен е по-добър избор от S 3.

А колега да те попитам лично за мен тези Oppo Find 5 надеждни ли са , като изработка , някъкви бъгове , софтуерни проблеми ... корпуса ? Понеже ако трябва да съм честен чувам тази машинка за първи път ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колега да те попитам лично за мен тези Oppo Find 5 надеждни ли са , като изработка , някъкви бъгове , софтуерни проблеми ... корпуса ? Понеже ако трябва да съм честен чувам тази машинка за първи път ... 

Ползвам го месец и половина и единствения му минус (ако мога така да се изразя) са 160-те грама тежест.

Няма бъгове, няма забивания, няма лаг и насичания - до тук имам само добри и положителни впечатления. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти едно мнение от algor - аз лично няма как да съм ползвал хиляда различни телефона, но просто споделих мнението си за Samsung - в общия случай страхотен хардуер за дадени пари, но по-скоро посредствено качество на сглобката. Следващият ми телефон най-вероятно няма да е Samsung, ами примерно Motorola или HTC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на какви парички се продава ... и от къде , защото гледах и май в българия го няма ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на какви парички се продава ... и от къде , защото гледах и май в българия го няма ... 

http://europe.oppostyle.com

От тук.

Има си гаранция 2 години, която пристига с доставката.

Същата може да бъде направена с DHL, което струваше смешни пари - в порядъка на 10-ина евро и пристигна за два дни и половина.

По форумите има нелоши оферти за апарати втора употреба на месец-два, които също са с гаранция и са изрядни.

Поразгледай и каквото те интересува питай.

Едит: тъй като темата е за Самсунг, а ние се заговорихме за друга марка, давай следващите въпроси на ЛС, за да не спамим темата повече.

Извинявам се за отклонението до тук.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.