Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Лаптопът ми е с 2 видео карти ( Intel HD Graphics 4000 и Nvidia Geforce GT620m), windows 7 64 bit.

Въпросът ми е как точно се преинсталират драйвърите, защото се порових из форума и според някои трябва първо да се инсталират драйвърите на вградената видео карта после на Nvidia-та , а други твърдят обратното. Ако е възможно подробно да ми обясните етапите на преисталацията . Благодаря предварително .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо се налага преинсталация на драйвърите? Ако машината работи добре с тези версии, не пипайте нищо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо се налага преинсталация на драйвърите? Ако машината работи добре с тези версии, не пипайте нищо.

Ами имам лек проблем със забиване от време на време по време на игра. Знам че не се препоръчва игра на лаптоп , но следя температури и гледам да не се товари машинката по 1-2 часа си губя времето на леки игри ( Torchlight 1 ). Следя натоварването на видеото до към 48-50% стига и 50-5 градуса , което мисля че не е много , поправете ме ако греша . Та затова реших да ги преинсталирам драйвърите да не би да е от тях проблема. Ако не съм прав кажете .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите можеш ли да си ги намериш ? Иначе поне според ,започни с вградената в процесора (intel HD 4000 )

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли преинсталацията на драйвърите ще реши проблема. По-скоро забиването може да съ дължи на слаб процесор, слаба видеокарта или високи температури.

И наистина - лаптопите не са за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи драивърите съм ги свалил последните. Не виждам градусите да са проблема 50-55 на видеото и 60-1/2 на процесора ( i3-3110m 2,4ghz ) . Да започна с интелската карта , но как става. В смисъл първо трия стария и инсталирам новия , рестартирам и същата процедура за енвидиата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталираш с помоща на CCleaner 4.07.4369 почистваш регистрите със същата програма, рестартираш и инсталираш на чисто.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , когато ги реинсталирам ще ви кажа резултата . А и по въпроса със забиването не виждам как i3 процесор и  Nvidia карта ще са слаби за игра , която съм играл на Lenovo R61i само с вградено видео и нямаше проблеми със забиване.

Редактирано от Rejaxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталираш с помоща на CCleaner 4.07.4369 почистваш регистрите със същата програма, рестартираш и инсталираш на чисто.

Между другото, такива програми като Ccleaner не се препоръчват за регистри. Защо?! Защото никой незнае как са написани самите регистри от Майкрософт и как работят те. Затова е препоръчително да не се използват подобни програми за регистрите. Иначе аз го ползвам за кеш паметта и почистване на кошчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, такива програми като Ccleaner не се препоръчват за регистри. Защо?! Защото никой незнае как са написани самите регистри от Майкрософт и как работят те. Затова е препоръчително да не се използват подобни програми за регистрите. Иначе аз го ползвам за кеш паметта и почистване на кошчето.

Смятам, че програмата CCleaner се е доказала, че помага и оптимизира ОС вместо да и вреди. Все пак хората които са създали програмата, разбират от Windows. Използвам опцията Почистване почти всеки ден и не съм имал проблеми. При деинсталация на програма или драйвер, пускам опцията Регистър а там вече може да се почиства избирателно. Потребителя може да избере и постави тикчета само на тези редове свързани с драйверите, а останалите да не пипа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ползвам CCleaner от доста дълго време и не мисля да я заменям с друга програма.Как се при Вас стават тези проблеми,че и програмата е виновна. ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се е стигнало да преинсталирането на драйвери на видеото ,то задължително при две видео карти се инсталира в товоя случай Intel , след това рестарт и едва тогава слагаш драйвера за NVidia. Инсталацията на NVidia да е пълна ,не през диспечера на устройствата ,т.е. стартира се от пакета exe. файла . Ако преди това е инсталиран драйвера за чипсета ,няма да има проблеми ,ако не е инсталиран , трябва да се направи преди каквито и да е инсталации на драйверите за видеокартите . Успех желая .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.