Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

С. Кондуров

Изключващ се дисплей на лаптоп.

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги.Шефът ми си взе лаптоп втора ръка Ейсър 17 инча. Аз му го преинсталирах, защото имаше разни гадинки. Извинете, че не Ви казвам пълния модел на лаптопа, но просто не е в мен и немога да ви го кажа. Така след около 2 седмици някъде лаптопа не се включваше. Закарах го на сервиз, момчетата му смениха някакво захранване (ремонт за 120лв.) и лаптопа отново се включи и си работеше. Но след няколко дни както си работи и дисплея изгася, звук има, но картина не... Отново го закарах смениха матрицата (ремонт 105лв.) всичко ок... Взимам го включвам го пускам пасианса играя 10мин и хоп картина пак няма... звук има, картина не.... Закарах им го , пред мен го тестваха как ли не го товариха ей не изгасна.... Прибрах се пуснах го след 10 мин. пасианс пак спря дисплея... На другия ден им го закарах и им казах да правят каквото искат, но да го отремонтират както трябва... Звъннаха ми след 3 дни казаха ми, че какво ли не са сторили, но проблем не са открили... Аз им казах да си ми сложат пак старата матрица и да ми върнат парите... (новата имаше 6м. гаранция) ... Взехме го преди няколко дена, днес го пускаме и няма проблеми.. Говорих с тях да не е от видео адаптера... Помня, че е Нвидиа 8800м нещо си... Казаха ми, че не е от него и немогат да установят проблема. Съмнява ме да е уиндоуса... Аз инсталирах Виста, защото си имаше етикет под лаптопа с ключ за виста хоум едишън 32бита... такава и сложих, защото нито 7цата нито ХР-то искаха да тръгнат... Тях ги инсталирах нямаше проблем, инсталирах си драйвърите от сайта на производителя за съответната ос, но когато го рестартирам за да влязат в сила драйвърите стига до "Добре Дошли" и до там забива така при ХР и 7... Само с Виста няма тоя проблем. Та интересува ме дали може да е от Уиндоуса и тоя проблем с дисплея.... Всички драйвъри са коректно инсталирани... Ще съм Ви много много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олеле...Чак толкова некадърен сервиз със толкова некомпетентни хора, не бях виждал !

Било ти изгоряло нещо по платката, някакви елементи за захранването... "Ремонтирали го" и искали 120 лева, накрая пак се появява проблем със захранването, т.е. дисплеят гасне и те решили, че е от матрицата, т.е само гадаят...И накрая и със новата матрица - същото положение и се мъчат да те лъжат.

ПП: Да, правилно, наистина може да е от видеочипа...Но го дай на някой по-компетентен сервиз !

Но първо се оправи със сегашният сервиз ! Да ти върнат парите до стотинка ! За матрицата и за "ремонт-а" ! Не се оставяй ! Разправи се със тях !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че е имал проблем с видеото и са го духнали и са ти взели 120лв, после са го духнали пак за още 105 лв/които са много малко за 17 инча матрица ако се не лъжа.../. Та, добре са ви пуснали на пързалк

Предполагам че е имал проблем с видеото и са го духнали и са ти взели 120лв, после са го духнали пак за още 105 лв/които са много малко за 17 инча матрица ако се не лъжа.../. Та, добре са ви пуснали на пързалката. Съвета ми е да си вземеш парите от тях ако можеш и да го дадеш някъде да го РЕБОЛНАТ/сваля се чипа/. Но ще искаш изрично да ти потвърдят че това ще направят. Ако ли не - лаптопа през терасата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.