Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добър вечер! Баба ми и дядо ми решиха да си вземат компютър до 300лв. Спряхме се на това http://prodavalnik.com/super-promotsiya-novi-kompyutri-287lv-ogranicheni-broyki-i33937263 , но малко ме притеснява, че процесора и видеото са от раздела на notebook в сайта на AMD. Дайте мненията си.

Съгласни са и на втора ръка за това давайте различни предложения в рамките на бюджета! Не може да го надхвърляте!

Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 26 лв. отгоре взимаш чисто нови части.

Обща стойност - 326.01 лв. с ДДС
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този го забрави - като видиш evarna, бягай силно и надалеч.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретно от тази фирма към обявата на която е линка не ви препоръчвам да купувате абсолютно никаква компютърна техника. Коментирана е многократно тук, може да потърсите, ако ви е любопитно защо. Само в момента в който им видите смешните, адски неграмотно написани описания на обявите, остарелите морално платформи и хардуер на смешни цени, които предлагат, може да ви стане ясно що за фирма става въпрос.

За тези пари може да се вземе наистина сносна маркова машинка втора ръка, като в момента на такива има наплив, като се внасят най-често от Германия или други чужди страни, където са излезли от употреба не за друго, а заради по-слабите си параметри в сравнение с новият хардуер, който се предлага на пазара, и модернизацията на ИТ техниката, която в другите страни се прави много по-често, и се държи на нея. Все още, тези маркови компютри са си отлични машини за нашият стандарт на живот, тук в България, и за хора, каквито се разбира, че ще ползват компютъра - непретенциозни към параметри, на които им трябва машина за базово ползване.

Аз ви предлагам една съвсем прилична откъм параметри маркова машина на HP - HP Compaq DC5850, като цената е с 50 лева по-малко, като тези пари може да употребите например за периферия. :)

Пак акцентирам върху това, че компютъра е марков, правен е от технологичен бранд, като са впрегнати в проектирането му всичките инженери, охлаждащите системи са изчислени перфектно, също така и подбора на компонентите. Това е приемуществото.

Най-добре естествено е колегите да ви предложат части за чисто нова машина, но това ще премине ограниченията на бюджета, за това моето предложение е такова.

Поздрави!

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер! Баба ми и дядо ми решиха да си вземат компютър до 300лв. Спряхме се на това http://prodavalnik.com/super-promotsiya-novi-kompyutri-287lv-ogranicheni-broyki-i33937263 , но малко ме притеснява, че процесора и видеото са от раздела на notebook в сайта на AMD. Дайте мненията си.

Съгласни са и на втора ръка за това давайте различни предложения в рамките на бюджета! Не може да го надхвърляте!

Благодаря! 

Това е процесор с ниска консумация и вграден графичен процесор, няма нещо притеснително. Притеснителното е самата готова конфигурация сглобявана от неизвестни части, поне само процесора знаем.

ASROCK FM2A55M-VG3 /FM2

AMD A4-4000 X2 /3.2GHZ/FM2/BOX

2GB DDR3 1600 A-DATA

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

CX-2D67

Обща стойност - 330.95 лв. с ДДС

Количка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 26 лв. отгоре взимаш чисто нови части.

Обща стойност - 326.01 лв. с ДДС

С вградена видео карта ли е тази конфигурация? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С вградена видео карта ли е тази конфигурация? 

Да при това доста по-слабата HD Graphics.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам баба му и дядо му да тръгнат да играят игри!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D

Да съм казал нещо такова, това от къде го измисли... Недей свързва всичко с игрите де колега, нали не само за тях трябва видеокарта. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ми прозвуча. Сякаш, че вграденото видео на G1620 няма да е достатъчно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ми прозвуча. Сякаш, че вграденото видео на G1620 няма да е достатъчно.

Е да то наистина малко така звучи, но APU-тата са по-добре в аспект графика...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! 

Я кажете,вашите роднини имат ли монитор,и какъв точно е той?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще допълня нико_,може да го вземеш Intel® Celeron® IvyBridge G1620, 2700MHz, socket 1155 za 61лв с безплатна доставка

Колкото до вградената графика,имам Celeron G1610 и съм го тествал на 1080p клипове,справя се без проблеми.2GB са достатъчни за ровене из нета.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на моите родители им взех една машинка от тук - http://www.subincho.com/computer_monitor_shop/pricelist.php?cat=used_computers разгледай също

Избираш нещо с двуядрен процесор и 2GB RAM, и ще имат чудесна здрава, и абсолютно тиха машина за малко пари, при това с гаранция. Този например е чудесен:

Fujitsu P3520

• [*]
Процесор: Intel E3200 (2.4 GHz, 1MB Cache, 800MHz FSB) [*]Памет: 2GB DDR2 Ram(max 8GB, 2 слота) [*]Хардиск: 160GB [*]Видео карта: вградена Intel GMA 4500 [*]Чипсет: Intel G41 [*]Оптично устройство: DVDRW [*]Друго: 8xUSB, PS/2, LAN, VGA, DVI, HD Audio, 1*PCIe x16, 2*PCI [*]Захранване: 300Watt [*]Вид кутия: права [*]Компютри втора употреба [*]Гаранция: 12 месеца

цена: 158 лв
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на моите родители им взех една машинка от тук - http://www.subincho.com/computer_monitor_shop/pricelist.php?cat=used_computers разгледай също

Избираш нещо с двуядрен процесор и 2GB RAM, и ще имат чудесна здрава, и абсолютно тиха машина за малко пари, при това с гаранция. Този например е чудесен:

Fujitsu P3520

[*]Процесор: Intel E3200 (2.4 GHz, 1MB Cache, 800MHz FSB)

[*]Памет: 2GB DDR2 Ram(max 8GB, 2 слота)

[*]Хардиск: 160GB

[*]Видео карта: вградена Intel GMA 4500

[*]Чипсет: Intel G41

[*]Оптично устройство: DVDRW

[*]Друго: 8xUSB, PS/2, LAN, VGA, DVI, HD Audio, 1*PCIe x16, 2*PCI

[*]Захранване: 300Watt

[*]Вид кутия: права

[*]Компютри втора употреба

[*]Гаранция: 12 месеца

цена: 158 лв

и може да се добави един обикновен монитор около 150 лева ако нямат (казвам го тъй като се съмнявам баба ти и дядо ти да имат) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете за късния отговор! 

Гледат много Блу-Рей филми 720p тук-там 1080p каквото им изтегля.  

Я кажете,вашите роднини имат ли монитор,и какъв точно е той?

и може да се добави един обикновен монитор около 150 лева ако нямат (казвам го тъй като се съмнявам баба ти и дядо ти да имат) :)

имат един KTC К-700.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.