Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, ще се радвам на малко помощ, тъй като знанията ми се изчерпаха.

Опитах се да добавя ССД диск днес, чисто новичък. Всичко си работеше както трябва.

Изгасих пс, включих САТА кабел, захранване, запалих. (сата-та е 3 ГБ/сек, може би е важно) и

1. Компа тръгна, всички перки завъртяха, но стигна само до зеления асуски екран с надпис "прес дел то..." (там нещо си за биоса "ор прес таб то сии биос пост месидж". Там спря и нищо не мърдаше вече.

През това време гасях, откачах диск по диск, пусках, гасях, видеокартата, на изгасено захранване здържах няколко пъти старт бутона (чувал съм че така се ресеетва биоса). Накрая върнах всичко в началното състояние но винаги стигах до точка 1.

Забелязах че клавиатурата ми не свети и не реагира, взех друга работеща от която пиша сега, и тя светеше първия път, но не рагираше на нищо, после и тя отказа да свети. Лазера на мишката светеше.

Това е. Дъното ли ми е за боклука вече? Писна ми да хвърлям асуски неща тия дни. :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При напълно изключена машина от ел. мрежата ,премахни батерията на дънната платка за 5-10 мин или дай на късо с джъмпер,виж дали ще има резултат.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал да си написал ,че след като си включил пц-то си сложил диск с инсталация на уиндолс (без инсталирана ОС няма как да ти тръгне компа ако си го нагласил да стартира от ССД-то)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При напълно изключена машина от ел. мрежата ,премахни батерията на дънната платка за 5-10 мин или дай на късо с джъмпер,виж дали ще има резултат.

Супер, след още няколко подобни цикъла го подкарах по тоя начин и успях после да инсталирам уин. Благодаря много.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуски? Машината маркова значи. Уф. Може ли точният модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуски? Машината маркова значи. Уф. Може ли точният модел?

Ами дъното е asus m4178 pro. А видеокартата която фърлих - asus 560Ti. Дъното може и да не е от най-силните, но картата си беше скъпичка..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дъното е asus m4178 pro. А видеокартата която фърлих - asus 560Ti. Дъното може и да не е от най-силните, но картата си беше скъпичка..

Раздвам се, че не е изгоряла някоя силова схема или чипсета и машината отново е "на крак". :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.