Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

решил съм да си купувам ново PC и реших да Ви попитам, какво бихте ми предложили. 

Бюджета е около 1700лв, в който трябва да вмъкна монитор и компютър.

Не съм заклет PC геймър, но искам компютъра да е способен да се справя с

модерните FPS, TPS и Racing игри (а RPG, MMORPG и стратегии не играя) и ест. ежедневните задачи.

За монитора мога да кажа, че търся нещо около 21,5" или 23" FullHD и да разполага с hdmi и говорители по възможност (ако се наложи да свързвам към него playstation или други устройства), а филми ще гледам на 32" телевизор.

Това е, което съм харесал 21.5 PHILIPS 227E4QHAD и приемам критики към избора, но предпочитам да не отделям повече от 300~300 и нещо за монитор.

Та, като оставим на страна монитора това са ми и изискванията за компютъра: 

- процесора искам да е Intel;

- видео картата евентуално nVidia;

- HDD - поне 1TB

- RAM - поне 8GB

- преди бях доволен от дъната на ASUS, но сега не знам как са така, че тук Ви се доверям (за захранването също);

- към конфигурацията, ако може да прибавите DVD записващо устройство и някакви стандартни аудио и мрежова карта.

Надявам се бях изчерпателен и ще Ви е по-лесно да ми "сглобите" една количка.

п.п. ако нещо пропускам или искате повече информация - насреща съм :-).

Благодаря предварително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората май се различава е по-малък диск и с по-лошо и по-скъпо захранване, изключвам картите и това,че GB изглежда дългичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората май се различава е по-малък диск и с по-лошо и по-скъпо захранване, изключвам картите и това,че GB изглежда дългичка.

С кое Корсър са по-зле от Фортрон пък които не се носят с добра слава ? Проблем ли са 500 GB отгоре, ако толкова са има възможност да се добави 1,5 TB-овия диск без проблем. Иначе да GB-а е малко по-големичка, но какъв е проблема в това, то и Сапфира не е особено малка ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Corsair-CWT 34A/408W 80+ 114.37лв.=Fortron FSP 42A/504W 80+ Silver 101.68лв.? Може и да има проблем с дължината на картата,затова Пейката :D е пуснал дори по-скъпата Сапфирка.Кое е по-добре 1ТБ или 50% повече?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сапфира ще се събере без да е нужно да се маха клетката за хардове. При Гигабайта ще се наложи, което не смятам, че е чак такъв проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хейтъри тука, айде няма защо... Оставям Ви да съветвате както си знаете (щом толкова предентирате), а и ще си помисля дали да продължавам да отделям оттук нататък от времето си за развиване на хардуерния раздел (за мен времето е ценно, ако за вас не е, имам си и други ангажименти). Не ми се влиза повече в спорове, защото само спамим темата.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прав,развивай хардуерния раздел,но в случая малко си прибързал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155 ASUS P8B75-V /B75 /LGA1155 2X4G DDR3 1600 A-DATA 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK Monitor HP Pavilion C4D30AA 22xi 21.5in IPS XFX R9 280 DD BOOST 3GB DDR5 R9-280X-TDFD Обща стойност - 1 706.88 лв. с ДДС Всичко според изискванията! Интелски процесор(хладен и достатъчен като производителност), 8GB рам, 1TB HDD, 21,5' монитор до 300лв., записвачка! Картата е на AMD, защото в този ценови клас е по-производителна! Ако автора държи твърдо да е NVidia, може да се мине с тази: ASUS-GTX760-DC2OC-2GD5 и тогава конфигурацията излиза: 1650.88лв, Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-C /1150
I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD
CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE
23 LG IPS237L-BN LED IPS

Обща стойност - 1 710.19 лв. с ДДС

Новата Haswell платформа, която е по-производителна от старата при такт за такт, без да е по-скъпа като цяло, по-бърза(Core Clock Base / Boost clock:1000 / 1100 MHz срещу 850/1000 за XFX-a), по-хладна и по-тиха видеокарта, при това и по-евтина от XFX-а, и с по-дълга гаранция и по-голям монитор с 1х D-Sub и два HDMI конектора. DVD-RW не е задължително, но може да добавиш каквото и да е за тридесетина лева.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора, който съм предложил има всички необходими конектори! Точно този Haswell е по-скъп и по-топъл(с ненужна вградена графична карта), но по-скъп и разликата в представянето е минимална! При това автора е заявил присъствието на записвачка, която при поставянето в горната конфигурация води до надхвърляне на бюджета с около 40лв. За видеокартите може да се лавира както съм споменал в по-горния си коментар!

П.П. Защо ли се обяснявам на заядливи ''колеги''?! :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се заяждам, а се обосновавам защо моята конфигурация е по-добра от твоята. Ivy вече е пенсионер и не виждам разумна причина да се предлага - по-бавен е, а консумацията и температурите са подобни. Остави овърклокърските неща, там е много по-различно. Записвачката не е задължително условие. Да, правилно постави "колеги" в кавички. :-D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ако не е заяждане здраве му кажи! Да си мерим пи_ките, пардон предложените конфигурации - смешна работа! За процесорите не си прав! Записвачката може и да не е задължително условие, но в случая се изисква!

Радвам се, че си забелязал кавичките! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4GB DDR3 1600 A-DATA 2X

ASROCK B85M PRO4 /BULK

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

Cooler Master GX Bronze, 550W

Toshiba 1TB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0

Gigabyte AMD Radeon R9 280X, 3072MB, GDDR5, 384bit, DVI, HDMI, PCI-E

LED IPS Acer 23", Wide, HDMI, ZeroFrame, Черен, S235HLBBMII

1764 лв

Извинявам се на автора ,че цената се надхвърля,но сложих и SSD 120 ГБ,ако е много можеш да махнеш SSD-то и да замениш Монитора с този на Dell-a

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесора и дъното са не съвместими.Търси монитор с IPS панел.Картите които сме ти предложили са по-добри от тази която си избрал.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесора и дъното са не съвместими.Търси монитор с IPS панел.Картите които сме ти предложили са по-добри от тази която си избрал.

Недовидял съм socket-ите, оправих дъното, смених видеото и монитора, но се наложи да орежа SSD-то.

Благодаря ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се заяждам, а се обосновавам

Остава и да се обосновеш защо сега харесваш фортрона,който преди плюеше. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тоя модел не съм го плюл. APN и HEXA-та са посредствени до лоши, ама RAIDER-a се оказа доста приличен. И е Silver, a не Bronze, както погрешно го пишат в ценовата листа. За 100лв. е отличен избор при липсата на Seasonic SS-520GB и безсрамните цени на Корсар и липсата на конкуренция от CM.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече една седмица, откакто се радвам на новата конфигурация и мога да кажа, че съм доволен от нея.

Благодарности на всички, които даваха предложения и специално на SLI™.

Качих снимки на компонентите и на крайната кутия.

Можете да видите на какво прилича тук.

Стараех се да не правя плетеница от кабели възпрепятстваща въздушния поток и може би това е, на което съм способен :-).

п.п. забравих да споделя, че се наложи да ресетна bios-а чрез окасяване на пластинките под батерийката, защото беше забил и системата не се включваше.

Редактирано от killswitch.engager (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.