Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Докс

Разрешения и достъп за приложения - Андроид

Препоръчан отговор

От скоро съм с Андроид и първото което ми направи пречатление е исканията за достъп на приложенията... Разрових се по темата из търсачките, но никъде не открих за кои искания за достъп е безопасно да се дава разрешение и за кои - не?

Може би, ще ми обясните като за начинаещ в тези неща дали е безопасно например когато Live тапет или AVG антивирусна ми искат достъп до личните дани, чете съст. и ИД телефон, редакция sms, изпращане на имейл без знанието на собствениците и тнт.

На кои приложения е оправдано да им дам достъп?Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрата и безплатна антивирусна за андроид е Dr.Web Light  тя е доста лека и харчи много-малко рам. Тази анти-вирусна не иска личните данни .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е тази AVG? Страх те е да не хванеш вирус през телефона ли?

Не си разбрал. Дадох я само като пример. Страхме е от зловредни програми искащи рут достъп които могат например да получат достъп до профил в андроид маркет гмаил да заменят клавиатурата с кей лог инсталира различен rom и тнт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако държите на личното си пространство, то по-добре си купете обикновена Нокия (или друга марка) и не се занимавайте с Андроид. Отделни функции на смартфона напълно ще замените с таблет (на Уиндоус) и компактен фотоапарат... 

Иначе в CyanogenMod има Permission Managment, чрез който може да се задава и отменя достъп до контакти, съобщения, ИД-та и тн... Тук обаче е уловката. Отнемете ли някакъв достъп и програмите започват да правят проблеми. Някои забиват, а други непрекъснато изкарват съобщение, че им е отнет достъп до нещо. Аз например не разбирам, защо SwiftKey (клавиатура) непрекъснато ще се нуждае от връзка с интернет и щe пищи, че съм му отнел достъпа.

Има и нещо друго. Приложенията на Гугъл сами по себе се спукват да събират данни. Това ясно се вижда от факта, че точно те лапат от батерията най-много. Опитате ли обаче да изтриете Гугълчо от телефона и се започват крашове и нестабилности (Рутнатите телефони с модове могат да премахват системни приложения).

А ако решите, че имате нужда от антивирус за Андроид, аз лично бих ви препоръчал Dr.Web. Има и прекрасен модул за блокиране на обаждания, който работи (заразлика от тези на други програми)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма качествена програма, приложение или техника за контрол на разрешенията за Android приложения преди версия 4.3. Там на системно ниво е заложено следното:

Аdded fine-grained application permissions controls (hidden by default)

справка

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря gronkjaer разясни ми доста неща.

Редактирано от Докс (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... Dr.Web. Има и прекрасен модул за блокиране на обаждания, който работи (заразлика от тези на други програми)

Публикувано изображение

Ето една работеща и то доста добре

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.blacklistplus

П.с. Dr.Web не е с два чифта,виж ако си го хванал за единия,т'ва е друга бира 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.