Премини към съдържанието
stoil2

Ниска скорост на интернет след безжичен рутер

Препоръчан отговор

На кабела ми дава скорост от 42-43 Мбита, а след рутера пада на около 20. Пробвах да сменям канали, да рестартирам рутера и няма полза. Рутера е Линксис G. Има ли нещо друго което мога да направя? Рутера работи почти непрекъснато вече около 2 години. Може би трябва да взимам нов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кабела ми дава скорост от 42-43 Мбита, а след рутера пада на около 20. Пробвах да сменям канали, да рестартирам рутера и няма полза. Рутера е Линксис G. Има ли нещо друго което мога да направя? Рутера работи почти непрекъснато вече около 2 години. Може би трябва да взимам нов?

1. Има специален раздел за маршрутизатори, какво не ви хареса в него?

2. това е (почти) максималната скорост, която можете да постигнете на G стандарта

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Има специален раздел за маршрутизатори, какво не ви хареса в него?

2. това е (почти) максималната скорост, която можете да постигнете на G стандарта

Извинявам се, не съм видял раздела.

Аз пък мислех че G стандарта поддържа до 54 Мбита. Ясно че това е теоретично но все пак само 20 Мбита ми се вижда много малко.

Явно ще трябва да взимам рутер с N, но пък имам и други устройства (таблет, смартфон) освен лаптопа които не съм сигурен че поддържат N стандарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, не съм видял раздела.

Аз пък мислех че G стандарта поддържа до 54 Мбита. Ясно че това е теоретично но все пак само 20 Мбита ми се вижда много малко.

Явно ще трябва да взимам рутер с N, но пък имам и други устройства (таблет, смартфон) освен лаптопа които не съм сигурен че поддържат N стандарта.

N стандарта е обратно съвместим, няма да имате проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.