Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

stoil2

Ниска скорост на интернет след безжичен рутер

Препоръчан отговор

На кабела ми дава скорост от 42-43 Мбита, а след рутера пада на около 20. Пробвах да сменям канали, да рестартирам рутера и няма полза. Рутера е Линксис G. Има ли нещо друго което мога да направя? Рутера работи почти непрекъснато вече около 2 години. Може би трябва да взимам нов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кабела ми дава скорост от 42-43 Мбита, а след рутера пада на около 20. Пробвах да сменям канали, да рестартирам рутера и няма полза. Рутера е Линксис G. Има ли нещо друго което мога да направя? Рутера работи почти непрекъснато вече около 2 години. Може би трябва да взимам нов?

1. Има специален раздел за маршрутизатори, какво не ви хареса в него?

2. това е (почти) максималната скорост, която можете да постигнете на G стандарта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Има специален раздел за маршрутизатори, какво не ви хареса в него?

2. това е (почти) максималната скорост, която можете да постигнете на G стандарта

Извинявам се, не съм видял раздела.

Аз пък мислех че G стандарта поддържа до 54 Мбита. Ясно че това е теоретично но все пак само 20 Мбита ми се вижда много малко.

Явно ще трябва да взимам рутер с N, но пък имам и други устройства (таблет, смартфон) освен лаптопа които не съм сигурен че поддържат N стандарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, не съм видял раздела.

Аз пък мислех че G стандарта поддържа до 54 Мбита. Ясно че това е теоретично но все пак само 20 Мбита ми се вижда много малко.

Явно ще трябва да взимам рутер с N, но пък имам и други устройства (таблет, смартфон) освен лаптопа които не съм сигурен че поддържат N стандарта.

N стандарта е обратно съвместим, няма да имате проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.