Премини към съдържанието
sanyo22

Смaчкaн връх нa менбрaнaтa нa говорител

Препоръчан отговор

Хорa,вчерa без дa искaм нaтиснaх връхчето нa мембрaнaтa нa левия сърaунд нa Logitech X-530 и се смaчкa много грозно.Имa ли някaкъв нaчин дa се опрaви?

Редактирано от sanyo22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От около година и аз се чудя същото.. Ще съм много благодарен, ако има някакъв начин..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С карфица го бодваш там, дето си го смачкал и го издърпваш навън. Я така си оправих моя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре не пипайте, не мисля че има начин това да се поправи без да нанесете по-големи щети

С карфица го бодваш там, дето си го смачкал и го издърпваш навън. Я така си оправих моя.

И с тази дупка нанесохте по-големи щети като развалихте звученето на говорителя

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е решението, но трябва да притежавате известна сръчност и да приемете риска,че нещо може да се обърка в повече. Дупчицата не е проблем и със същата сръчност може да бъде запълнена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо по-безопасно? Сръчността липса от моя страна, хаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо по-безопасно? Сръчността липса от моя страна, хаха.

С вдлъбнатината ще получите леко изкривяване на звуковата картина в различни точки, с дупка, още повече запълнена можете да получите дрънчене, усилване или заглъхване на цели честотни диапазони. Помислете си кое е по-лошото

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо по-безопасно? 

О, да!!! Това е подмяната на самия високоговорител с нов :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ли разглобяват тези колонки?

Що пък да разглобява колонките ? Проблема е, че кръглото нещо на върха на мембраната на говорителя е смачкано. 

или пък смяна на "капачката" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами моите са още в гаранция.Дали ще ми я заменят с нова от Техномаркет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

или пък смяна на "капачката" ?

Хъм, смяната на капачката е мнного по - рисково начинание от посочения метод с карафичката / телчето.

Трудно ще отлепиш капачката без да нанесеш непоправими поражения, но ако успееш, то ще да е чист късмет.

Метода с карафичката / телчето също може да доведе до повреда ако по време на издърпването не се придържа и мембраната т.е да не се позволява ход различен от нормалния.

Най безопасно е подмяната на високоговорителя. Ако пък нямате финансовата възможност, то не е проблем да си карате и така защото ухото Ви едва ли ще долови изкривяванията във възпроизвеждането

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами моите са още в гаранция.Дали ще ми я заменят с нова от Техномаркет?

Не, защото това е станало с ваша намеса.

Ако няма голяма разлика във звученето не я пипайте, да не стане по-зле.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, вие за една лепенка толкова ли не се сетихте? Една подходяща лепенка, залепваш и дърпаш леко нагоре. После придържаш капачката и отлепваш и лепенката. Какво дърпате, ръчкате и бучкате? А иначе тая капачка е по-скоро декоративна и всъщност никаква особена работа обикновено не върши, освен евентуално да пази от прах намотката отдолу.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При номера с прахосмукачката много трябва да се внимава и да се работи с минималното възможно засмукване за да не нанесе още по-тежки поражения. С две думи минимални обороти на прахосмукачката и, ако не е достатъчно, после се увеличават малко по малко.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,благодаря за отговорите,но проблема е, че моите менбрани са защитени с мрежа и няма ка да дръпна с клечката за уши или да засмуща с прахосмукачка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,благодаря за отговорите,но проблема е, че моите менбрани са защитени с мрежа и няма ка да дръпна с клечката за уши или да засмуща с прахосмукачка

Че как си сторил тогава белята?

Разглоби, де! Не може да има такава неразглобяема опция!?!?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че как си сторил тогава белята?

Разглоби, де! Не може да има такава неразглобяема опция!?!?!

Ох,не питай.Без да искам я бутнах и от бързината да я хвана нацелих баш връхчето.

А за разглобяването - не виждам болчета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за разглобяването - не виждам болчета!

Трудно ще ти се помогне от разстояние. Най добре се посъветвай с някого с повечко опит, че да не потрошиш нещо.

Болтчетата може да са скрити под гумени тапички или крачета. може да са скрити и под етикети. Възможно е и сглобката да е със щипки (лош вариант). Друг вариент - самата решетка е захваната с пинове и с леко издърпване пада, под нея също може да са и болтчетата. Ако не си наясно то остави нещата така.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно ще ти се помогне от разстояние. Най добре се посъветвай с някого с повечко опит, че да не потрошиш нещо.

Болтчетата може да са скрити под гумени тапички или крачета. може да са скрити и под етикети. Възможно е и сглобката да е със щипки (лош вариант). Друг вариент - самата решетка е захваната с пинове и с леко издърпване пада, под нея също може да са и болтчетата. Ако не си наясно то остави нещата така.

Да така е - решетката е захваната с пинтове и пада,като се издърпа - сега пробвах.

И между другото под решетката пластмасата е бяла и изглежда доста яко в бяло.Сега когато махнах решетката се отварят доста повече възможности за ремонт - така че да се залавям и надявам се да не оплескам повече нещата :)

Редактирано от sanyo22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мой съвет! 

Остави нещата така. Смачкването не е голямо и няма да повлиае на акустиката. Разбирам, че проблема за теб е по - скоро козметичен, дразнещ. Лошото е, че огъването е в няколко направления, та няма да ти се отдаде да решиш проблема от раз. Ако все пак си решил да се занимаваш, то вслушай се в някой от съветите и действай.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мой съвет! 

Остави нещата така. Смачкването не е голямо и няма да повлиае на акустиката. Разбирам, че проблема за теб е по - скоро козметичен, дразнещ. Лошото е, че огъването е в няколко направления, та няма да ти се отдаде да решиш проблема от раз. Ако все пак си решил да се занимаваш, то вслушай се в някой от съветите и действай.

Успех.

Смятам да поема риска - мразя нещо да на е наред на външен вид - а пък звука пред 4 други здрави говорителя - немисля че ще се усети някаква промяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Смятам да поема риска - мразя нещо да на е наред на външен вид - а пък звука пред 4 други здрави говорителя - немисля че ще се усети някаква промяна

За да не пиша и аз за проблема, само искам да те попитам какво би направил, ако колоните ти струваха 15-20000 лева. Не съм написал за по- скъпи. Щом има декоративна решетка, ти освен да си правил някакви щуротии, друго въобще не може да бъде. А да отваряш колоните, както някой беше ти написал - кажи му, че е много далеко от тази техника и да не дава съвети там, където не му е ясно.Доста странни обяснения са ти дали колегите от техния опит! Независимо че е модератор, "carnemo" е дал най- точният отговор, колкото и да не ви се вярва!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не пиша и аз за проблема, само искам да те попитам какво би направил, ако колоните ти струваха 15-20000 лева. Не съм написал за по- скъпи. Щом има декоративна решетка, ти освен да си правил някакви щуротии, друго въобще не може да бъде. А да отваряш колоните, както някой беше ти написал - кажи му, че е много далеко от тази техника и да не дава съвети там, където не му е ясно.Доста странни обяснения са ти дали колегите от техния опит!

Аз ако имах тонколони за 15-20000лв нямаше да е проблем да си купя нови - предполага се че ще съм милионер.

Погледнах в други форуми(няма да споменавам имена на сайтове) и там даваха същите решения и никаде не видях някой да се оплаква,че звука му се е развалил и тем подобни.А пък ако се развали - голяма работа една тонколона,нали поне няма да стои грозно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.