Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, първо ви благодаря, че въобще сте отворили поредната такава тема..! :)

Бюджета който съм определил е 1550лв, може и да го нарушим малко, ако си заслужава.. В бюджета се включва и монитор, който мисля да е DELL 23" U2312HM, четох позитивни мнения за него.. Като я взема, мисля да я update-на след поне едни 4 години, затова през това време искам да подкарва повечето от новите игри дори да не играя на на HIGH, но все пак да ги подкарва, също и класики ще играя.. А после да има хубава възможност за update и да не се налага да взимам нова конфигурация.
Няма да клоквам. Ще го ползвам за мултимедия- за гейминг, гледане на Full Hd/ 3d филми, посредством HD кабел към телевизора който е свързан към система за домашно кино, сърфиране в нета, няма да се ползва за работа или използване на тежки програми.. Мисля да го взема от S*Y.bg на лизинг.

Благодаря предварително за съветите! Най-яките форум сме :drinks:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155
I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155
2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
SAPPHIRE VAPOR-X R9 270X 2G G5
CM N500 BLACK/USB3 X 2 /WINDOW
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE
Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms

Обща стойност - 1 616.97 лв. с ДДС

Количка.

Превишава малко бюджета, но няма как да иначе заради монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко объркване стана. Ето друго предложение:   

Обща стойност - 1 609.08 лв. с ДДСКоличка -  Поздрави!  ПП: Препоръчвам AMD платформа, щом бюджетът включва и монитор, иначе работата става дебела. 
Редактирано от Masterplay (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

И монитора от emag - U2312HM за 296лв.

Общо 1552.68лв.

С AMD е по-добре, понеже остава за по-добра видеокарта. ;)

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

С AMD е по-добре, понеже остава за по-добра видеокарта. ;)

Те така де, няма го bildera, че сложи една GTX 460, та да има пари за Xeon. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
                                                                                       Крайна цена 1 559,54 лв.

Без записвачка!                                                        

П.П. Изкам само да напомня, че автора ще взима от ''Sky'' на изплащане!^

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XEC,то няма записвачка,ама и май няма процесор;малко е по-висока летвата за този компонент при горните конфигурации,а и за такава цена.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XEC,то няма записвачка,ама и май няма процесор;малко е по-висока летвата за този компонент при горните конфигурации,а и за такава цена.

Оф, не ти ли омръзна да даваш оценки?! Имах тайната надежда да не ми коментираш постовете, но уви явно си корава лейка! Като изключим монитора конфига е за 1200лв. та това е оптималното в случая + конфигурацията на Людмил! Като си такъв спец давай и ти предложения, а не да се правиш на КТК!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко е несериозно,г-н Custom PC Builder,да се предлага 6300 с 7950,аз защото съм лейка не го правя. :D

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом така смяташ значи нещата при теб са доста по-зле отколкото предполагах! Не искам с нещо да те засегна(извинявай, че те нарекох лейка), но има още да учиш! :D

Лека!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом така смяташ значи нещата при теб са доста по-зле отколкото предполагах! Не искам с нещо да те засегна(извинявай, че те нарекох лейка), но има още да учиш! :D

Лека!

Благодаря! Ще се уча. :D  :D  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форумната война започна.. :X

Колебая се между конфигурацията на Людмил или XEC.. И си мисля като след някоя година стане за ъпгрейд, коя ще е по-добре..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форумната война започна.. :XКолебая се между конфигурацията на Людмил или XEC.. И си мисля като след някоя година стане за ъпгрейд, коя ще е по-добре..

И двете са еднакви, защото сокета на процесора е един и същ.Аз бих заложил на конфиг. на Людмил, защото прозесора е по-добър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD или Intel.. Или взимам конфигурацията на Людмил или тази

Публикувано изображение

Редактирано от Aikas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD или Intel.. Или взимам конфигурацията на Людмил или тази

Публикувано изображение

На Людмил е по-добра! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за машинката на Людмил. 8320 няма да има нужда от смяна още няколко годинки, тъй че според мен това е варианта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви пак колеги! И най-вече на Людмил

Редактирано от Aikas (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съветвам те да вземеш по- добра дънна платка и не че ще има огромна разлика да вземеш хард диск с 64 МБ кеш памет. поздрави  :)

Редактирано от AGgolqm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съветвам те да вземеш по- добра дънна платка и не че ще има огромна разлика да вземеш хард диск с 64 МБ кеш памет. поздрави :)

Реално няма смисъл от по-добра дънна платка по две причини:1 няма да се клоква и 2 след година - две вече ще е на мода DDR4, тъй че и 300 лв да даде за дъно човека, ако иска след 4 години да сложи по-добър процесор ще трябва и дъно и рам да сменя. По-добре сега най-мощния процесор, който влиза в бюджета, за да не усеща забавяне от него. За харда до някъде съм съгласен, макар че с едни 100 лв след някой месец ако сложи SSD няма да има абсолютно никакво значение колко е кеша на харда. Примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално няма смисъл от по-добра дънна платка по две причини:1 няма да се клоква и2 след година - две вече ще е на мода DDR4, тъй че и 300 лв да даде за дъно човека, ако иска след 4 години да сложи по-добър процесор ще трябва и дъно и рам да сменя. По-добре сега най-мощния процесор, който влиза в бюджета, за да не усеща забавяне от него. За харда до някъде съм съгласен, макар че с едни 100 лв след някой месец ако сложи SSD няма да има абсолютно никакво значение колко е кеша на харда. Примерно.

много правилно...

интел примерно правят доста номера за да не може да ъпгрейдваш:

1 вариант запазват сокета, но новите процесори не със съвместими със дъното (най се вижда при сокет 775). 2 авиант - използва се последните няколко години - сменят сокета постоянно, така че и най якото дъно да вземеш в момента, след 1 година няма да има процесори за него... същото важи и за АМД но там смяната е по бавна (изключение прави сокет 939, който живя само няколко месеца...)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД са доста по-френдли от интел в това отношение. Интел към момента имат ако не се лъжа четири сокета - 1150, 1155, 1156 и 2011. Ъпгрейд става със задължителна смяна на дъно, защото процесорите са разделени на 4 и по-мощен процесор обикновено е на различен сокет. АМД имат само два сокета, и реално може да сглобиш гръбнак с хубаво АМ3 дъно и двуядрен процесор и малко по малко да ъпгрейдваш до 8 ядрен без смяна на дъното. Не зная само като излезе DDR4 дали пак няма да направят глупостта АМ4 да е съвместим с АМ3 и да има дъна DDR3 и DDR4, както беше на времето, когато излезе DDR3. Извинете ме за оф топика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са разделени на 4, а на две - 1150 масовия и 2011 за високия клас. 1155 и 1156 са стари поколения вече. 

И нищо не пречи и при Интел да ъпгрейднеш от двуядрен Селерон към i7 без да сменяш сокета или дъното. Аз примерно на моето дъно минах от 2500К на 3770К, т.е., не само минах на по-висок клас, ами и на следващо поколение процесор. А следващото поколение процесори (broadwell) се очаква да е на същия сокет (1150).

При условие, че едно поколение е в продажба към две години, това са поне 3-4 години на един сокет. Напълно достатъчно време ако смяташ да правиш ъпгрейд на процесора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами и на следващо поколение процесор. А следващото поколение процесори (broadwell) се очаква да е на същия сокет (1150).

При условие, че едно поколение е в продажба към две години, това са поне 3-4 години на един сокет. Напълно достатъчно време ако смяташ да правиш ъпгрейд на процесора. 

Следващото поколение ще бъде Рефреша на хасуела,след това са Broadwell-a , и не няма да може да се ъпгрейдва , дори и  сокета да е същия 1150,единствено 9 серия чипсетите ще ги поддържат.Всичко ще доста различно ,като и нови схеми за захранването към процесора.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно, първо ще пускат рефреш, а broadwell като гледам се отлага за края на 2014.

Но пък ако имаш вече haswell, разликата в производителността няма да си струва смяната, а ако ще ъпгрейдваш от по-старо поколение, така или иначе ще сменяш дъно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.