Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Наскоро си купих на промоция 2 харда - WD Black и SG ST1000dm003 и двата по 1 ТБ. Инсталирах им Убунту 13.10 за проба. Дъното ми е доста старо ASRock K8Upgrade и поддържа само САТА 1. Уестърна върви прилично, но Сийгейта лагва изключително много. Като как да го оприлича - все едно гледаш филм на забавен каданс.

СМАРТА и на двата е отличен и нямам обяснение за този проблем. Някакви идеи защо се получава така. Закачих ги като външни дискове за лаптопа чрез преходник / чипсет Marvell / и бенчмарковете и на двата са абсолютно еднакви / като за вързани през ЮСБ /.

П.С. По - надолу в коментарите нещата се изясняват.

Поздрави!

Редактирано от deke (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ставаше на въпрос за SATA3 диск на SATA1 порт, та е нормално да е ниска скоростта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ставаше на въпрос за SATA3 диск на SATA1 порт, та е нормално да е ниска скоростта.

Абе те дисковете едвам-едвам минават скоростта на SATA1. Не са много дисковете с над 150-200MB/sec трансфер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе те дисковете едвам-едвам минават скоростта на SATA1. Не са много дисковете с над 150-200MB/sec трансфер.

Е да така е, но и аз не можах да разбера от автора за какво става на въпрос. Описанието на проблема беше много объркано...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Въпросът беше, че единия работи нормално - другия лагва безкрайно. А са САТА 3 и двата - на дъно поддържащо само САТА1 / ASRock k8upgrade /. Убунту 13.10 и на двата.

Вързах ги на преходник Marvell като външни  на лаптопа - бенчмарка беше абсолютно еднакъв / за УСБ връзка /.

Единственото ми обяснение е в контролерите на дисковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Въпросът беше, че единия работи нормално - другия лагва безкрайно. А са САТА 3 и двата - на дъно поддържащо само САТА1 / ASRock k8upgrade /. Убунту 13.10 и на двата.

Вързах ги на преходник Marvell като външни  на лаптопа - бенчмарка беше абсолютно еднакъв / за УСБ връзка /.

Единственото ми обяснение е в контролерите на дисковете.

Лагва в какъв смисъл ? Забавя се системата или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как да го обясня по - нагледно. Отварям браузър или терминал, или каквото и да е - все едно гледаш филм на забавен каданс. Мъка - едвам се задейства.

Мога да изпуша една цигара докато се затвори браузъра - образно казано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как да го обясня по - нагледно. Отварям браузър или терминал, или каквото и да е - все едно гледаш филм на забавен каданс. Мъка - едвам се задейства.

Мога да изпуша една цигара докато се затвори браузъра - образно казано.

Това се случва само със Сийгейта ? Ако е така на друга машина пробван ли е за същите симптоми ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да СГ, на друга система не мога да го пробам. Интересното е, че през Marvell - а като външни хардове проблеми няма. Бенчмарковете са едно към едно. За УСБ това е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да СГ, на друга система не мога да го пробам. Интересното е, че през Marvell - а като външни хардове проблеми няма. Бенчмарковете са едно към едно. За УСБ това е нормално.

Ами какво да кажа, не е нормално да забива. Ако е в гаранция все още, връщайте го за замяна иначе проблема няма как да го разрешите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме разбра, СМАРТА му е в норма - другия също. Бенчмарковете са едно към едно. А и той не забива - просто няма бързодействие. Просто се чудя защо е тая работа? Единият работи без проблем на старата ми кошница, а тоя бави, Не ги разбирам снимането на монитора какво се случва - да видиш. Мога да пратя СМАРТ - никакъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме разбра, СМАРТА му е в норма - другия също. Бенчмарковете са едно към едно. А и той не забива - просто няма бързодействие. Просто се чудя защо е тая работа? Единият работи без проблем на старата ми кошница, а тоя бави, Не ги разбирам снимането на монитора какво се случва - да видиш. Мога да пратя СМАРТ - никакъв проблем.

Може пък да е някакъв проблем с комуникацията между самия диск и дъното. Пробвай на друг SATA порт, смени кабела му. Не знам за какво забавяне става на въпрос, просто само мога да гадая, но щом всичко си му е в норма, нещата отиват към проблем със самия диск и разбирането му с дъното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми това ми беше първата идея. Смених кабели, портове. Предполагам, че има проблем с комуникацията с дъното. И един страничен въпрос - има ли проблем със съвремените дискове да работят на дъно САТА 1, пи положение, че са САТА 3. Със старите имаше проблем - поне аз.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един страничен въпрос - има ли проблем със съвремените дискове да работят на дъно САТА 1, пи положение, че са САТА 3. Със старите имаше проблем - поне аз.

Не, нямат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, не те разбрах - могат да работят или не?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Снощи ви писах за проблем с производителността. Странно - нощес инсталирах Mint15 Mate и в момента се държи повече от доволно / като си знам железарията /. Ще изчакам така няколко месеца - да излезе новото LTS  и ще го мъча пак. Бях длъжен да споделя за решението на проблема. Чукам на дърво наистина да е решен.

Поздрави за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си върнеш първото мнение в темата, че се губи цялата логическа последователност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.