Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте , трябва ми помощ в избирането на телевизор. Знам , че има много теми , но всеки има различни изисквания . Знам , че и гледането на място е най-добре , но не съм от най-разбиращите и може да бъда "хлъзнат" от личната продажба в магазините.Та така, телевизора ще се гледа от 4-5м. , предимно спорт , както и филми(имам цифрова на близу с доста HD канали, вкл. HBO -тата).Размера искам да бъде от порядъка на 32-42 инча ,а цената между 650-750 (ест. може да се правят и компромиси ако си струва).На първо място е качеството на картината (минимално замазване и насичане) и след това размера . Основни насоки от какво трябва да внимавам и примери с телевизори , които отговарят на изисквания ми ще са ми много от полза.Благодаря предварително!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... ще се гледа от 4-5м. , предимно спорт ... 32-42 инча ,а цената между 650-750 (ест. може да се правят и компромиси ако си струва).... качеството на картината (минимално замазване и насичане) ...

От това разстояние ще ти трябва минимум 47", а и останалите ограничения свеждат избора (почти) до нула. Уточни какво значи "компромис". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви 47 инча? За 4-5 метра  едно 55 инча ще му тябват :)

Автора - за тези пари  няма да намериш нищо подходящо!

Увеличи бюджета ако можеш-няма друг вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не е хубаво да се меся и преценявам, но ако попитаме колегата, интересуващ се от модел телевизор, колко му струва телефона - сигурно ще каже 500-600 лева. А иска телевизор за 650 лева! Затова спрях да давам предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви 47 инча? За 4-5 метра  едно 55 инча ще му тябват :)...

Прав си напълно, но си признавам, че направо ме достраша директно да му посоча 50-55".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си напълно, но си признавам, че направо ме достраша директно да му посоча 50-55".

Ами какво да те дострашее-нали тук си говорим реално!Това си е самата истина за ,,истинско,гледане та ТВ от такова разстояние.Аз директно си казвам каквото мисля,че нещо автора ич не е в час---да отиде в някое техно и да гледа 32 инча (както си мислел) от 4-5 метра и да види за какво става въпрос.Картичка ли иска да гледа,или какво?Той от 5 метра и субовете на някои филми няма да вижда да не говорим за детайли на картината :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Метрите които съм дал не са точни (около 3м е растоянието) , телефона не ми е и над 1/2 от това което казахте, компромиса който може да се направи е от порядъка на 100 лв .Проблема идваше от всички означения(x.v. Colour;HD READY , FULL HD , MCI , PMR , BLS и още много такива).Зачетох се в нета , но човек не става специалист за 1-2 дена. Неразбирам защо след като има телевизори 32 инча основно на цени от 500-600лв да не може да се намери що-годе "читав" за 200 лв отгоре.П.П. Ако в поста ми има някаква форма на заяждане се извинявам , опитвам се изцяло да избягвам този тип диалог.

Едит:Премерих растоянието с ролетка и излиза около 2,70м , тези 4-5м които съм ги дал на око наистина звучат откачено .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Метрите които съм дал не са точни (около 3м е растоянието) , телефона не ми е и над 1/2 от това което казахте, компромиса който може да се направи е от порядъка на 100 лв .Проблема идваше от всички означения(x.v. Colour;HD READY , FULL HD , MCI , PMR , BLS и още много такива).Зачетох се в нета , но човек не става специалист за 1-2 дена. Неразбирам защо след като има телевизори 32 инча основно на цени от 500-600лв да не може да се намери що-годе "читав" за 200 лв отгоре.П.П. Ако в поста ми има някаква форма на заяждане се извинявам , опитвам се изцяло да избягвам този тип диалог.

Едит:Премерих растоянието с ролетка и излиза около 2,70м , тези 4-5м които съм ги дал на око наистина звучат откачено .

Не си споменавал за 3D-така,че едно предложение от мен без такова.Поне е 42 инча и не е зле за парите си :)  http://www.technopolis.bg/b2c/details/12355/P11090104/Televizor-LG-42LN5400-LED

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Неразбирам защо след като има телевизори 32 инча основно на цени от 500-600лв да не може да се намери що-годе "читав" за 200 лв отгоре.П.П. Ако в поста ми има някаква форма на заяждане се извинявам , опитвам се изцяло да избягвам този тип диалог.

1. Ами такива са даденостите, са съжаление - производителите все по-рядко пускат модели 32", защото разходите за производство (изключая панелът като такъв) са почти еднакви, та не е изгодно да се правят малки по размер телевизори. Да, има доста 32" модели в рамките на 600-800 лв, но ти търсиш качествена картина (нормално е), а това обикновено са разминаващи се понятия.

2. Никой не говори за заяждане, тук не е детска градина, а и темата е достатъчно сериозна.

3. Съгласен си, че между 2,70 и 5 м има почти двойна разлика, нали?

Мисля, че предложението на колегата в горния коментар (модела на LG) е най-доброто, което може да се вземе при променената вече рамка. Вярно, че е само телевизор (т.е. няма Smart функции) и е двуизмерен, но за толкова пари - толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, ще имам напредвит предложението за LG-то . Точно нещо такова ми трябва (наистина бях пропуснал да спомена , че не ми трябвам и не желая никакви подобни екстри като 3Д и смарт финкции).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.
    • от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.