Премини към съдържанието
onogondur

Голямо използване на рам-паметта.Защо?

Препоръчан отговор

Здравейте уважаеми съфорумци.Напоследък забелязвам следното нещо,което вече съм написал в заглавието на темата.Конфигурацията е от подписа.Видеокартата е Сапфирката,не вградената в процесора.Пуснати са още Гугъл Хром,скайп, мюТорент.Операционната система е 7 Ултимът,64 бита.

Наблюдавам в Таск Мениджъра ползване на ресурсите на рам-паметта от порядъка на 5-6 ГБ.  В момента е 5,96 .Не се забелязва някой процес,товарещ процесора.Лампата на компютъра,отбелязваща ползването на хард-диска почти непрекъснато свети.Понякога и не премигва даже за доста дълги периоди на време,а си свети непрекъснато.

Каква може да е причината за това?Какво може да се направи? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте уважаеми съфорумци.Напоследък забелязвам следното нещо,което вече съм написал в заглавието на темата.Конфигурацията е от подписа.Видеокартата е Сапфирката,не вградената в процесора.Пуснати са още Гугъл Хром,скайп, мюТорент.Операционната система е 7 Ултимът,64 бита.

Наблюдавам в Таск Мениджъра ползване на ресурсите на рам-паметта от порядъка на 5-6 ГБ.  В момента е 5,96 .Не се забелязва някой процес,товарещ процесора.Лампата на компютъра,отбелязваща ползването на хард-диска почти непрекъснато свети.Понякога и не премигва даже за доста дълги периоди на време,а си свети непрекъснато.

Каква може да е причината за това?Какво може да се направи? 

Може ли една снимка от таск мениджъра. Нормално е да се натоварва машината за x64 система особено, но пък чак 5-6 GB за тези приложения си е множко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимки ще кача след малко.

По принцип съм виждал натоварване от порядъка на 2-2,5 ГБ максимум.Но напоследък се появи това,което доста ме озадачава.Чудех се даже дали в този раздел да напиша темата ,или в антивирусният.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимки ще кача след малко.

По принцип съм виждал натоварване от порядъка на 2-2,5 ГБ максимум.Но напоследък се появи това,което доста ме озадачава.Чудех се даже дали в този раздел да напиша темата ,или в антивирусният.

Ами колега какво да кажа сам знаеш че Уиндоус е лакома за ресурси ОС, и колкото и оставиш толкова се разполага. Сега за всеки нормалното може да варира в широки граници. Съмнява ме като цяло зловреден софтуер да е причината, но това не ти пречи да си пуснеш една тема в раздела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз няма да се учудя, ако паметта се пълни заради множество отворени прозорци в браузъра.Но дайте една снимка от Task manager, та да се уверим напълно от къде идва целия този товар върху паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам нещо нередно. Има доста пуснати задачи на заден фон, нормално е да се товари машината, доста са и отворените страници в Хром.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам нещо нередно. Има доста пуснати задачи на заден фон, нормално е да се товари машината, доста са и отворените страници в Хром.

Хм,странно.В Хром има 5-6 отворени страници най-много.Това си е стандартно.

Вярно,в мюТорент има доста торенти действащи,но е имало и много повече.Не е било така натоварено обаче.Както казах,не повече от 2-2,5 ГБ максимум съм виждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То само табовете на Хром-а ядат сумарно сигурно поне 1GB. Проблемът ти е, че адски неоптимизирано ползваш компютъра и имаш твърде много задачи на заден фон отворени, а отделно Хром като софтуер не се слави с особена оптимизация или качества.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно,в мюТорент има доста торенти действащи,но е имало и много повече.Не е било така натоварено обаче.Както казах,не повече от 2-2,5 ГБ максимум съм виждал.

Ами идея си нямам и аз, но пак казвам че е нормално да се разпростира малко повече ОС, особено x64. Свали един Process Explorer, и там разгледай за процесите кое с какво е свързано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

Ами можем да поставим диагностика, като започнем да изключваме всяко едно стартирало се приложение, било то "мюТорент" или skype и така нататък. То накрая ще си покаже какъв е точно процеса. При мен има над 40 отворени страници в Google Chrome, сийдващи около 30 торента и ето крайния резултат: 

Публикувано изображение

Това се има предвид, може би е от браузъра, както и предполагам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Признавам,не съм правил оптимизация на операционната система.Не се е и налагало.Все пак имаме достатъчно процесорна и рам мощ.

Изключих мюТорент. Ползваната памет спадна до 2,56 ГБ. Явно причината е в програмата.

Вариантите ми какви са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е същата работа , спри сийд-а на торрентите и нещата ще са окей, Понеже съм uploader и при мен това е нещо обичайно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Вариантите ми какви са?

Да се актуализират програмите, може би. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Признавам,не съм правил оптимизация на операционната система.Не се е и налагало.Все пак имаме достатъчно процесорна и рам мощ.

Изключих мюТорент. Ползваната памет спадна до 2,56 ГБ. Явно причината е в програмата.

Вариантите ми какви са?

Намали торент задачите, ако не е необходимо да стои включен клиента го спирай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето резултатите от Process Explorer

Не съм работил с тази програма,и не мога да преценя какво точно ми показва тя.

http://rapidshare.com/share/558C55A2FB74EE7FD81CD2F25DCA7C32

Мисля да опитам с по-стара версия на мюТорент. Има ли възможност торентите,които и в момента си вървят,да се ползват и от старата версия,или ще трябва един по един да ги въвеждам в нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето резултатите от Process Explorer

Не съм работил с тази програма,и не мога да преценя какво точно ми показва тя.

http://rapidshare.com/share/558C55A2FB74EE7FD81CD2F25DCA7C32

Мисля да опитам с по-стара версия на мюТорент. Има ли възможност торентите,които и в момента си вървят,да се ползват и от старата версия,или ще трябва един по един да ги въвеждам в нея?

Няма нещо нередно и тук.

Ако имаш желание пробвай с версия 2.2.1 на uTorrent, поне за мен тази си остава най-стабилната версия.

ПС: Торентите може да си ги върнеш, но ще трябва да свалиш торент файлчетата отново и да посочиш директориите къде се съхраняват за чекването в програмата.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите ми какви са?

Свали си по-стар uttorent... Всички стари програми взимат по-малко ресурси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС: Торентите може да си ги върнеш, но ще трябва да свалиш торент файлчетата отново и да посочиш директориите къде се съхраняват за чекването в програмата.

Не е необходимо да се свалят торент файловете наново.

В папка

%SystemDrive%Users%UserName%AppDataRoaminguTorrent - за Win7 или

%SystemDrive%Documents and Settings%UserName%Application DatauTorrent - за WinXP

има файл с име resume.dat. В него се съхранява информацията за всички свалени торенти. Само е необходимо този файл да бъде възстановен след преинсталацията на програмата. Ако не се лъжа по подразбиране торент файловете също се съхраняват някъде в тая папка, така че и те трябва да бъдат възстановени.

ПС: Това важи и за BitTorrent. Разликата между двете програми е, че uTorrent е със зелен интерфейс, а BitTorrent е с лилав. Така че този файл може и да се прехвърли от едната програма в другата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте колеги понеже на съм много на ТИ със технологиите искам съвет/мнение. Преди 4-5 дена закарах лаптопа на сервиз понеже даваше грешка че неможе да намери Хард диска. Смениха ми го и след това започна да забива яко, забелязах че товари Ram-паметта и процесора доста само със 1 Chrome пуснат...ето и снимка :  http://prikachi.com/images.php?images/497/8648497r.png   Лаптопа е Dell Inspiron 3 gb ram 2.4 GhZ. Извинявам се че пиша тук но мисля че щеше да е тъпо да отварям тема :) ето и снимка когато нищо не съм пуснал   http://prikachi.com/images.php?images/501/8648501J.png

Редактирано от Flinty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че ти не си пуснал нищо (втората снимка) още не значи че не се изпълнява нищо. В таскменаджера кликни на "Монитор на ресурсите ... "

1029552008r2resmon.jpg    таба "Memory", снимай и качи пак снимката.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, jhoro написа:

Това, че ти не си пуснал нищо (втората снимка) още не значи че не се изпълнява нищо. В таскменаджера кликни на "Монитор на ресурсите ... "

1029552008r2resmon.jpg    таба "Memory", снимай и качи пак снимката.

http://prikachi.com/images.php?images/543/8648543Y.png  заповядай :)

Да добавя... Забелязах че като спра Windows Update  от Services.msc (правя го на Disabled) и натоварването намалява драстично, НО след минута някак си пак се включва тоя Windows Update и си стои на Automatic нещо си... Как аджеба се спира тва чудо :D

Редактирано от Flinty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така-а-а - виж кои са двата процеса най-отгоре - Svchost.exe (netsvcs) и LolClient.exe (LoLClient означава Лигата на Легенди Клиент за стартиране и е свързан с Warcraft III)

И за първия (How to fix: Svchost.exe (netsvcs) memory leak or high CPU usage problems) и за втория (What is LolClient.exe?) има съмнения че системата е заразена. В двете статии добре е описано как да се процедира. Не е лошо някой от антивирусния отдел да се включи.

Другото - виждам, че имаш някакви съобщения в "Работен център" - 56c9ede241198_Screenshot-21.02.2016-1702

Я кликни върху "байрячето" и кажи какво пише. 

Също не е лошо да отвориш скритите икони - 56c9ee2fe3f46_Screenshot-21.02.2016-1703 

за да се виждат програмите, работеши във фонов режим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.