Премини към съдържанието
nevidim

Въпрос за Портабъл(Portable) програми - която и да е

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,

тръгвайки от тук и минавайки през доста интернет сайтове, не можах да намеря отговор на моя въпрос:

А той е следният: - Навсякъде се казва и показва, че след като имаме, която и да е програма за да се използва за направата с нея на Portable версия на друга желана програма, се следват горе долу тези стъпки:

1. Инсталирам например една от всички в случая няма значение, защото проблема е след това - Xenocode Virtual Application Studio ThinApp и други....

2. Трябва да инсталирам желаната програма (например Mozilla или GomPlayer или каквато и да било).

3. Стартирам една от програмите от т.1 и след известно време - хоп и готово. Вече имаме портабъл версия.

Проблема ми: Може ли или не може(и защо????) ако съм инсталирал дадена програма преди 1 година на компютъра си, сега да стартирам някоя от програмите от точка 1 и да си я направя портабъл?

Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

тръгвайки от тук и минавайки през доста интернет сайтове, не можах да намеря отговор на моя въпрос:

А той е следният: - Навсякъде се казва и показва, че след като имаме, която и да е програма за да се използва за направата с нея на Portable версия на друга желана програма, се следват горе долу тези стъпки:

1. Инсталирам например една от всички в случая няма значение, защото проблема е след това - Xenocode Virtual Application Studio ThinApp и други....

2. Трябва да инсталирам желаната програма (например Mozilla или GomPlayer или каквато и да било).

3. Стартирам една от програмите от т.1 и след известно време - хоп и готово. Вече имаме портабъл версия.

Проблема ми: Може ли или не може(и защо????) ако съм инсталирал дадена програма преди 1 година на компютъра си, сега да стартирам някоя от програмите от точка 1 и да си я направя портабъл?

Благодаря ви предварително.

В общия случай - не

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Портабълите се правят във виртуална машина, за да е максимално чиста инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общия случай - не

Защо, capnemo?

Портабълите се правят във виртуална машина, за да е максимално чиста инсталацията.

Ако приемем, че няма вируси компютъра, какво пречи ако не е инсталирана дадената програма "сега на момента"?

Ето една ситуация: например за някой браузър - направил съм си настройки, отметки, доста запазени пароли за по-лесно отваряне на желаните страници и т.н, за да ми се случат нещата, по тази логика следва, че трябва да я деинсталирам, в най-добрия случай да си направя бекъп на всичко, след което да я инсталирам наново, само за да мога да я направя портабъл. 

Затова питам запознати има ли които да обяснят какъв е проблема, за да не го правя?

Редактирано от nevidim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо, capneto?

Ако приемем, че няма вируси компютъра, какво пречи ако не е инсталирана дадената програма "сега на момента"?

Ето една ситуация: например за някой браузър - направил съм си настройки, отметки, доста запазени пароли за по-лесно отваряне на желаните страници и т.н, за да ми се случат нещата, по тази логика следва, че трябва да я деинсталирам, в най-добрия случай да си направя бекъп на всичко, след което да я инсталирам наново, само за да мога да я направя портабъл. 

Затова питам запознати има ли които да обяснят какъв е проблема, за да не го правя?

Защото в процеса на инсталация програмата за създаване на преносими програми прихваща всички действия като създаване на файлове и директории на определени места, различни от мястото на инсталация, създаване или промяна на регистри, добавяне на системни файлове и т.н. Ако програмата вече е инсталирана тези действия няма как (лесно) да бъдат открити

А за виртуалната машина - много често се случва софтуери на различни производители да създават конфликти и/или промени, които да влияят на функционалността им. Заради това се препоръчва да се ползва чиста инсталация на операционна система и без да се правят никакви промени да се инсталира интересуващия ни софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че ви разбирам, от което следва, че ако си направя портабъл версия на даден браузър, след като я кача във флашката, ще трябва да си кача всички отметки, запазени пароли и т., за да ми бъде огледален образа на това, което имам на компютъра.

Излиза тъпо, но е факт, по вашите думи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.