Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ДАНО не  съм объркал раздела!

Та въпроса ми е следния имам един буфер нео заедно със домашно кино нео изгора ми нискочестотния канал и съм го вързал към канала на средата но неми харесва как звучи чуват се средните и високите изкам да си направя някакъв филтър ако може който да пропуска само ниските 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та въпроса ми е следния имам един буфер нео заедно със домашно кино нео изгора ми нискочестотния канал и съм го вързал към канала на средата но неми харесва как звучи чуват се средните и високите изкам да си направя някакъв филтър ако може който да пропуска само ниските 

Тая работа няма как да стане.

Ако го занесеш в някой се рвиз ще се опрови!

Редактирано от AGD (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Понеже си вързал колонката на средночестотния или високочестотния усилвател, затова нямаш ниски честоти.  Към всеки канал за колона има усилвател и електронен филтър, който ограничава честотния спектър в зависимост  кой канал ти е басов, средночестотен или високочестотен. В твоя случай, след като се занимаваш с аудиотехника, най- разумното е да оправиш крайното стъпало на басовия говорител и да си решиш проблема.Така, както ти искаш, не може да стане в твоя случай! Разбираш ли ги тези неща? 

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

да

Ама аз сериозно те питам, щото не забелязвам да си наясно с тази техника!На колко си годинки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как може да си на 16 години и да пишеш като първокласник. Или послъгваш за годините нещо май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 16 години сам и мевлече това нещо и от малко малко се  занимавам

Занеси го в някое сервизче и ще ти го поправят за немного пари.

Щом си мераклия и не искаш да даваш пари за сервиз има два варианта. Единия да го оправиш, а другия да го доразвалиш така, че след тебе никой да не може да го поправи/или да не иска да го поправя/.

На първо време трябва да отвориш неото и да разбереш коя  ИС е за суба. Може да се познае лесно, защото в повечето случаи тя се различава от другите и е на отделен радиатор/не винаги/. Ако пуснеш една детайлна снимка вътре в неото ще е добре. После трябва да се разбере какъв е модела на ИС и да се смени. Ако имаш късмет и няма други проблеми с елементи/поогледай за надути електролити, почернели изгорели резистори/ ще тръгне от раз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето една снимка от вътре

Раше! 

Ти от тази снимка разбираш ли нещо бе моето момче? За да постнеш снимка във форума, тя трябва да е качествена и да не гадаем какво си снимал. Аз мисля, че на тази се вижда "градината на баба ти" дето ти отглежда домати лятно време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Раше! 

Ти от тази снимка разбираш ли нещо бе моето момче? За да постнеш снимка във форума, тя трябва да е качествена и да не гадаем какво си снимал. Аз мисля, че на тази се вижда "градината на баба ти" дето ти отглежда домати лятно време!

На всичкото отгоре явно не знае какво е ИС и просто е снимал ей така... Та аз съветвам човека да отиде в сервиз и да му го оправят. Че той няма да знае каква схема да вземе и ще вземе да обърка нещо и ще купува направо нови колони... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при тоя размер до 2MB качествена снимка неможе да се даде това са резисторите има един шупнал нагоре

Ще ви послушам! ЩЕ го нося на сервиз мисля че ще е до 20-30 лв най много ако не се лъжа

Ще ви послушам! ЩЕ го нося на сервиз мисля че ще е до 20-30 лв най много ако не се лъжа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Раше! 

Аз пък мисля,че е планетата Кеплер на тази снимка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Statickoob
      Използвам пасивен бас филтър от 2-ри ред (12 db/octave) за бас бокс. Индуктивността на бобината е 4.3 mH, а капацитета на кондензатора - 33 mF. Разделителната честота е 400-500 Hz. Искам да увелича индуктивността чрез поставяне на метална (в моя случай желязна) сърцевина в средата на бобината, за да получа по-ниска разделителна честота 250-300 Hz. Удачно ли е ? Какви са негативните влияния върху звука при използването на метала ?
    • от Voklav
      Доста ми е трудно да формулирам подходящо заглавие... Трябва ми програма, която, може би, не съществува. Програмата ми трябва за каквото и да е - Linux, Win, Android... всичко е добре дошло. Програмата, която търся е за филтриране на реклами. Но реклами по радиата и телевизията. Сега ще обесня как мисля, че трябва да работи: Чували сте за програмите, който засичат текстовете на песните(Lyrics) и ги извеждат някъде на екрана. Предполагам, знаете как работят. Трябва ми подобна програма, която слуша определен audio файл/канал и ако засече предварително зададена последователност от байтове (Т.е. някаква част от целия канал) - не да изкарва текст (хехе) , а да прави нещо друго. Това нещо друго е спиране на звука, намаляване на звука,... Някакви "Activities", който ти си избираш. Проста и невероятно удобно ще е. Особено ако имаш по-модерен телевизор, на който звука го прекарваш през колоните(преди това през компа, който работи с тази програма). Като навлезнат Android Телевизорите, ще е лесно. Още навлизам в програмирането и ще ми е трудно да направя такава програма... а докато я направя, света ще свърши . Ако сте чували за нещо подобно, моля споделете.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.