Премини към съдържанието
Sieva

Доиде Виваком и почнаха проблемите.

Препоръчан отговор

Здравейте

Преди 2 дена минах на Виваком FiberNet+TV сложиха ми huaweii (рутер и суич).Проблемът е че трябва да отворя едни портове но не мога да вляза в страницата на рутера пробвах с 196,168,100,1 и тем подобни но не става. Идеи? 

Освен горе споменатия проблем има и друг които е по сериозен, когато пусна лаптопа ми(WinXP) имам инернет за около 10 мин и след което прекъсва когато дам repair ми изписва че не може да установи връзка с DNS.Проблема се оправя с рестарт понякога и не трае за дълго, пак прекъсва връзката.

Възможно ли е проблемът с лаптопа да е от Windows защото също преди няколко дена звукът почна да спира без никакви ерори просто спира(оправя се понякога с рестарт),освен това от време на време menu bar си променя цвета на win95.... (Лаптопа е изчистен от вируси.)

(извинявам се ако съм объркал мястото за темата ми) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете модела на маршрутизатора за да ви кажем адреса на админ панела му. Така само можем да гадаем. Относно лаптопа - проблема може и да е хардуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В рутерът се влиза от http://my.contact.bg/, пишеш име и парола, които са ти дали с приемателния протокол.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виваком ти какво очакваш от тях аз също бях на виваком първо бях на 6 МБ после на 9 МБ и повярвай ми всеки ден нямах интернет дойдоха за пореден път техниците и ги попитах ако увеличим на 12 МБ. Техникът се присмя и ми каза вие какво искате да спим у вас ли.... а все пак плащахме 21 лв на месец! това е ВИВАКОМ незнам за телевизията им но нета им е УЖАСЕН!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виваком ти какво очакваш от тях аз също бях на виваком първо бях на 6 МБ после на 9 МБ и повярвай ми всеки ден нямах интернет дойдоха за пореден път техниците и ги попитах ако увеличим на 12 МБ. Техникът се присмя и ми каза вие какво искате да спим у вас ли.... а все пак плащахме 21 лв на месец! това е ВИВАКОМ незнам за телевизията им но нета им е УЖАСЕН!!!

Нета им не е ужасен. Това че линиите им са стари, а на места са си забравили годините е друг въпрос. Бях им абонат до тази година и през 99,9 процента от времето си достигах скоростта за която плащах.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нета им не е ужасен. Това че линиите им са стари, а на места са си забравили годините е друг въпрос. Бях им абонат до тази година и през 99,9 процента от времето си достигах скоростта за която плащах.

Незнам в кое населено място се намираш но аз съм от Сливен и тук нета им е ужасен поне за мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът е Wireless N Router HG231f 

Относно скоростта поддържат я засега, но все пак сам няколко дена към тях.

Редактирано от Sieva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам в кое населено място се намираш но аз съм от Сливен и тук нета им е ужасен поне за мен!

И от Търговище не мога да се оплача с 12mbit/s нет. А иначе като се увеличават МБ трасетата не могат да издържат и интернета прекъсва. Това за ADSL.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът е Wireless N Router HG231f 

Относно скоростта поддържат я засега, но все пак сам няколко дена към тях.

192.168.1.100 е адреса на админ панела. От там можете да отворите портовете, а другия и по-лесен начин колегата го е казал:

В рутерът се влиза от http://my.contact.bg/, пишеш име и парола, които са ти дали с приемателния протокол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с 192.168.1.100 не става( не зарежда)

а с  http://my.contact.bg/ не мога да открия нищо за отваряне на портове.

търси NAPT в Моята мрежа

http://dc-bol-bg.all-forum.net/t173-topic

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

Опитайте да достигнете до рутера с 192.168.0.1 в адресната линия на браузъра. За достъп до админ панела на рутера пробвайте с:

Поздрави!

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и с 192.168.0.1 пак не става (страницата не зарежда)

в my contact нямам такава опция NAPT.Имам в моята мрежа:

1.Wi-Fi  настроики( за нагласяне дали искам безжична мрежа,име,парола)

2.настроики за достъп (там имам вид на услугата с  3 опции: отворен,ограничен(статични ип адреси),ограничен(динамични ип адреси) ако избера които и от двата "ограничен" ми се появява ножо меню в което мога да въвеждам MAC адреси))

3. тест за интернет скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И Аз от няколко дни съм с HG231f прочетох няколко теми и за съжаления няма web достъп до този рутер от вътрешната мрежа ако е включен към интернет. Когато го настройваха техниците вкараха IP на ръка при изключен кабел на оптиката (не можах да запомня IP-то...).

Моя проблем е че от как съм с този "рутер" wifi мога да се закача само в стаята където е устройството. От съседната стая не мога да се закача (пробвах с лаптоп, телефон и йпад) въпреки че сигнала е пълни барове excelent сила.... Не знам има ли смисъл да им се обаждам на Виваком или да пробвам направо да закача друг рутер.

Някакви идеи ?!

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виваком не дават достъп до устройствата на абонатите си. Не може и да се сменят устройствата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виваком не дават достъп до устройствата на абонатите си. Не може и да се сменят устройствата.

Но предполагам няма да има проблем 2-ри wifi рутер да се закачи кън ХуЯвея :) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах този проблем.Смених рутера с друг-TP LINK и вече нямам проблем с нета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да свържа втори рутер след като нямам достъп до първия?

Смисъл лесна ли е процедурата или е по-лесно да ги извикам да няправят всички настроики които ми трябват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е необходимо свързване на втори рутер.Просто заменяш huawei сTp link.Той си има CD с което задаваш настройки на рутера.

Редактирано от tan2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за HG231 =
192.168.1.1
User: root
Pass: Разлина за всеки рутер. ((Питай съпорта за твоята)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех един TP-Link TL-WR841N за 45 лв и го закачих след ХуЯвея и всичко заспа :) Wifi се хваща от всякъде и имам закачени 6 устройства ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виваком имат и много сериозен проблем с гаранционната поддръжка на телефоните,който продават.На практика поне за апаратите SONY Xperia нямат никакъв сервиз протакат обслужването,не спазват сроковете и в крайна сметка се оказва,че апаратите закупени от тях са без абсолютно никаква гаранционна поддръжка!!!Друг немаловажен проблем е сключване на услуга през 123,оказва се,че отказ след известно време на ползване не може по същия лесен начин през 123 и започва едно малко ходене по-мъките.Впечатлението ми е много усилия за привличане на клиенти,колосални средства инвестирани в реклама и същевременно голям недостиг на персонал с много грубо и неуважително отношение към настоящите клиенти на компанията приемани като неотменима даденост.Пълно незачитане на законите и цялостно пренебрегване на ЗЗП.

Взех един TP-Link TL-WR841N за 45 лв и го закачих след ХуЯвея и всичко заспа :) Wifi се хваща от всякъде и имам закачени 6 устройства ;)

Доколкото знам те сами си подменят Хуавейте в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Huawei HG231f

1.Изваждате WAN кабелът (които е за интернета)
2.Ресетвате с игла от копчето като задържате за поне 10 сек докато премигнат лампичките.
3.В браузърът отваряте 192.168.1.1
username: root
password: vivaNETway
4.Вече сте в настройките на рутера
отивате на Maintenance/Device/Firmware Upgrade  и слагате фабричният фърмуер които е отключен към всички доставчици.
Изтеглете го от тука https://mega.nz/#!qdEWQL4T!jLa4AhIVTzoBy0POpwbBCYzQwQ408vD2fZ9ipe1YEMQ
Официалният линк вече не работи http://m.huawei.com/enmobile/consumer/support/downloads/index.htm
5.Изчаквате да се рестартира рутерът и влизате пак в настройките му WAN-интерфейса и трябва да изключите опцията TR069 от меню BASIC / WAN / WAN1_INTERNET_R_ETH1, отметката трябва да се махне. По този начин не се прехвърлят настройките за достъп (рандом паролите) на виваком върху рутера.

*Ако ще използвате рутера към мрежата на Виваком тогава просто пропуснете стъпка 4
*Червеният/оранжевият индикатор на WAN порта означава, че рутера е в бридж режим.

*Firewall - low на другите режими прави проблем с отварянето на страници

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Huawei рутера не може да влезеш. При всеки рестарт си сменя паролата. Затова от Виваком не ти я дават. Може да се сложиш твои си рутер и да махнеш този на Виваком. Така ще си имаш можеш да си го менажираш и да правиш каквото искаш с него. 

Моля да не се бърка АДСЛ услугата с FiberNet услуата.

И тук не виждам никакъв проблем. С едно обаждане на 123 на постващия щях да му отворят порта. За безжичната свързаност също не се знае откъде е проблема. Вероятно и там е трябвало да се направи настройка на безжичната мрежа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.