Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, DVD записвачката ми е:модел Name   LITE-ON DVDRW LH-20A1SPNP Device ID   IDECDROMLITE-ON_DVDRW_LH-20A1S__________________9L02____5&1A263D29&0&0.0.0Driver   c:windowssystem32driverscdrom.sys (5.1.2600.2180 (xpsp_sp2_rtm.040803-2158), 48,38 KB (49 536 bytes), 03.8.2004 г. 23:59)Купена е през юли 2007г. и почти не е била използвана до момента. Напоследък започна да се налага да натискам копчето по 5-6 пъти за да се отвори чекмеджето, защото само буксува на едно място и не иска да го отваря.Основния проблем е, че понякога като сложа да записвам DVD+R дискове, независимо дали записвам Image или Data DVD, в самото начало на запис с Nero 6 или 7(някъде като стигне до 1-2 до 5%) се чува как почва да стърже и ми дава грешка и после виждам че диска има направено пръстенче или ореол в центъра на диска, тоест само е почнало да записва и дотам, дисковете са вече неизползваеми. После ако реша да пробвам да сложа друг нов DVD диск, записвачката прави опит да го прочете, не успява и го надрасква и него(прави му отново ореол в средата) и го прецаква със самото прочитане... После ако сложа нов диск отново ще направи същото и така нататък и така нататък... Излиза че все едно нещо забива записвачката и започва да прецаква всеки диск който сложа вътре и така докато не рестартирам компютъра, като го рестартирам мисля че проблема се оправя докато не реша да запиша с нерото нов диск и не забие отново като даде грешка още в началото на записването(на 1-5%)... Понякога обаче успява да запише поредица от например 3-4 DVD+R диска без проблеми...   Последно с Nero записах Image файл на Windows 7 на DVD+RW Verbatim и нямаше никакъв проблем. Записвал съм досега без проблеми и много както презаписваеми така и еднократни CD-та. Това ми го прави само със златистите DVD+R дискове на Maxell и може би изобщо с всякакви DVD+R дискове, с други не ми е създавало досега проблеми. С друго не смея и да пробвам, тъй като последно ми съсипа 3 поредни DVD+R диска на Maxell - 1 при опит за запис с нерото още на 1% даде грешка иведнага след това се пробвах с още 2 чисто нови диска при които започна да стърже със самото поставяне в чекмеджето, не успя да ги прочете дори и после като ги извадих бяха и двата с по едно ореолче в центъра на диска, пак ги сложих и пак стържене и докато стърже "My Computer" забива и не показва папките, а само бяло поле...Ето и грешката която ми даде още на 1% нерото последния път при опит за запис:

Ако можете да ми дадете някакъв съвет с нещо ще съм ви много благодарен... Не разбирам много от тези неща и ще се радвам на всякакви съвети... Мисля че DVD-то ми е за смяна... наистина е старо, от 2007ма е, но пък почти не е било ползвано...

Редактирано от tovasito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за отварянето - отпуснал се е ремъка на моторчето за заключващия механизъм - или го сменяш или си държиш диск в записвачката... има и трети вариант - вадиш ремъка и го почистваш със етилов спирт, ремъчните колелца също - в повечето случаи върши работа...

за проблемът със четенето и записа - замърсена оптика - чест проблем при компютри с ментажки захранвания (дето вентилатора им върти на макс) - доста прахоляк минава през записвачката... ако се пуши в стаята записвачката може и на 6-тия месец да спре да чете...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за отварянето - отпуснал се е ремъка на моторчето за заключващия механизъм - или го сменяш или си държиш диск в записвачката... има и трети вариант - вадиш ремъка и го почистваш със етилов спирт, ремъчните колелца също - в повечето случаи върши работа...

за проблемът със четенето и записа - замърсена оптика - чест проблем при компютри с ментажки захранвания (дето вентилатора им върти на макс) - доста прахоляк минава през записвачката... ако се пуши в стаята записвачката може и на 6-тия месец да спре да чете...

Едва ли ще се справя с това с ремъка...А това да си държа диск вътре не го разбрах? И като има диск вътре пак се налага по 5-6 пъти да натискам копчето за да се отвори...

Не се е пушило в стаята през тези 6 години и отпред пред чекмеджето има капачка с пружинка, сещате се предполагам, която би трябвало да пази колкото и да е от прах записвачка, но стаята в която ми стои компа като цяло си е доста прашна... Захранването е CODEGEN SP(Super power) 400W... Може би имате предвид че влиза прах от вътрешната страна на кутията към DVD записвачката?

Иначе записвачката не е спряла да чете, разбрали сте ме погрешно, чете си без грешка, просто като забие при запис и даде грешка и съсипе диска, после веднага ако сложиш друг диск, въпреки че съм затворил нерото, със самото слагане в чекмеджето се опитва стържейки да запише вероятно същите данни от предишната сесия и на него и по този начин го прецаква и него и т.н. докато не рестартирам компа.. След рестарта може да забие пак при опит за запис на друг Maxell DVD+R диск и същия процес се повтаря отново...

Мерси все пак... Ще си купя нова записвачка... Ако може да ми препоръчате марка и дали да бъде SATA или IDE/ATA ще съм благодарен... сегашната ми е SATA... за IDE записвачка кабел нямам, а мисля че ще ми трябва... Навремето бях мега много доволен от марката TEAC, много здрава и качествена японска марка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем с една Lite-On записвачка IDE на горе-долу същата възраст. Спомина се ей така ненадейно, като първо започна проблема с отварянето на чекмеджето и заяждането на копчето... Да съм записал с нея кажи-речи 200-300 диска, не вярвам да са повече. Явно това си им е дефект по рождение ли, и аз не знам.

... Ще си купя нова записвачка... Ако може да ми препоръчате марка и дали да бъде SATA или IDE/ATA ще съм благодарен... сегашната ми е SATA... за IDE записвачка кабел нямам, а мисля че ще ми трябва...

Гледай да не е LG че новите им записвачки тракат жестоко и фучат като прахосмукачки при четене и записване на диск, а това дали ще е SATA/IDE зависи от това какви конектори има дъното ти. Ако има и от двете, не е от особено значение с какъв конектор ще е записвачката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е това - http://www.asrock.com/mb/overview.bg.asp?Model=ALiveNF6G-VSTA

Обаче в момента записвачката както казах ми е SATA, така че имам само SATA кабел(един червен тънък), а ако си купя IDE/ATA записвачка няма ли да ми е необходим и такъв IDE/ATA кабел? SATA-та не е ли по-добро и по-бързо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай САТА,така и така имаш конектори на дъното и подходящ кабел.

Тия проблеми с оптичните устройства са повсеместни.Устройствата отдавна се превърнаха в консуматив.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и конектор за ATA/IDE имам ако става въпрос... Но оптичните устройства вече наистина станаха консуматив, не случайно вече са и толкова евтини...

Както и да е, поръчах си вече нова записвачка за утре, само се колебая между тези двете записвачки:1)DV-W516D16x writing for DVD-R disc, 4x rewriting for DVD-RW disc16x writing for DVD+R disc, 4x rewriting for DVD+RW disc4x writeing for DVD+R Double Layer disc32x writing for CD-R disc, 24x rewriting for CD-RW disc16x reading(Single Layer), 12x reading(Double Layer) for DVD-ROM disc40x reading for CD-ROM discBuffer under run preventionIDE/ATAPI interface2)DVD-RW Asus DRW 2014L1T SATA

Коя от двете е по-добра?Записвачката която имам в момента и ще я махам е SATA и предполагам мога да си ползвам за новата записвачка SATA кабела от старата, който я свързва към дъното? За IDE/ATA интерфейс ще ми трябва и такъв кабел предполагам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам проблем с моята DVD записвачка,до преди два или три дни нямаше никакъв проблем с нея,но започна да не ми чете DVD формат,мислех си да не е от настройките на BIOS-а,не знам защо така спря да чете гадта му с гад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
    • от Zikkciwe
      Здравейте , от около два или три месеца имам проблем с телефона ми. Когато си ровя из фейсбук или където и да е било , понякога ми се пуска менюто за рестартиране , самолетни режими , изключване и другите простотии (все едно задържам бутона за пускане , но не го правя ) и така нататък. От онзи ден дори спря да работи самото копче , и се налага да го включвам като използвам USB кабел. Включвам го в компютъра , и чак тогава светва екрана , иначе ако имам късмет веднъж на 1 час да работи копчето. Преди да започне проблемът , копчето се беше извадило и се наложи да го търся из леглото ми. (в крайна сметка го намерих , и го сложих обратно.) Дадох го на един човек да го оправи , първите дни работеше , но вече тотално спря да работи. Въпросът ми е , дали трябва да го занеса обратно в магазина (няма да казвам оператори и такива неща) за да го оправят , защото още е в гаранция , или да си поръчам ново копче и да го залепя някак си да не мърда , понеже самото копче се клати когато се натисне , и може би това е проблемът?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.