Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Jeryy

Кутия за хард ?

Препоръчан отговор

Здравейте! Хрумна ми идеята,че  имам един хард диск ATA 40гб.Реших да му взема кутия за да го ползвам като преносим какво ще кажете за тази: http://get.bg/product_info.php?cPath=237_1856_566&products_id=111922

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Хрумна ми идеята,че  имам един хард диск ATA 40гб.Реших да му взема кутия за да го ползвам като преносим какво ще кажете за тази: http://get.bg/product_info.php?cPath=237_1856_566&products_id=111922

Ако диска е стандартен 3,5 инча, няма да си пасне с кутията. Само това трябва да се има предвид. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не забравяй да му вземеш и лентов кабел. А може би и захранване ще ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй да му вземеш и лентов кабел. А може би и захранване ще ти трябва.

Колега тук става на въпрос за външна кутийка с USB накрайник. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Колега тук става на въпрос за външна кутийка с USB накрайник. ;)

При наличие на 32 и 64 гигабайтови флашки, ще тръгна с разни кутии по джобовете.. А това, че става въпрос за външна кутийка с USB накрайник, ми се струва че отдавна го зная.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо, но 3.5 хард дисковете могат ли да работят на 5 V колкото е usb ? Аз съм пробвал на моя настолен компютър и само на 12 волта работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо, но 3.5 хард дисковете могат ли да работят на 5 V колкото е usb ? Аз съм пробвал на моя настолен компютър и само на 12 волта работи...

Не, то тези кутийки са само за лаптопски хард дискове (2.5)

Ето един пример на IDE 2.5 хард диск (лаптопски).

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не тръгва - взимаш Y-USB кабел и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не тръгва - взимаш Y-USB кабел и си готов.

Имам такъв, но тръгваше за малко... А пък може и от хард диска ми да е било. Все пак да не се отклоняваме от темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/187/6745187q.jpg ето и харда който имам. Така и не разбрах точно мнения? Тази кутия ще ми върши ли работи и ще трябва ли да взимам лентов кабел и там други работи за да сработи ?Ако може едно точно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/187/6745187q.jpg ето и харда който имам. Така и не разбрах точно мнения? Тази кутия ще ми върши ли работи и ще трябва ли да взимам лентов кабел и там други работи за да сработи ?Ако може едно точно мнение.

Казахме ти, защото диска ти е с 3,5 инча размер, а кутията е за 2,5 инча размер... Освен ако не го срежеш с флекса, е немА да влезне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане. Трябва ти 2.5 (за лаптоп) хард, а твоя е 3.5 (за настолен комп.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казахме ти, защото диска ти е с 3,5 инча размер, а кутията е за 2,5 инча размер... Освен ако не го срежеш с флекса, е немА да влезне...

Благодаря на всички за мненията.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако намериш кутия за хард диск 3.5 ще стане, но с кутия за хард 2.5 не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако намериш кутия за хард диск 3.5 ще стане, но с кутия за хард 2.5 не.

Ама то дори и да стане, няма да може да се захранва от USB-то и ще му трябва отделно 12волтово захранване, а за 5те волта, дори и 500 милиампера от USB-то няма да му стигнат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ама то дори и да стане, няма да може да се захранва от USB-то и ще му трябва отделно 12волтово захранване, а за 5те волта, дори и 500 милиампера от USB-то няма да му стигнат...

Прав си Наско, но хората много често не четат какво се пише. Ето - пост #3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си Наско, но хората много често не четат какво се пише. Ето - пост #3

Да, точно от там го прочетох. Това, което забравих да доуточня е, че когато е свързан през USB 3.0 порт, макар и чипът (контролера)на платката на кутийката да не го поддържа и скоростта на трансфер да е колкото USB 2.0, захранването на USB 3.0 интерфейсът, захранването е подобрено - USB 3.0 пуска 900mA ток за разлика от 2.0 - 500 mA. Така, че би трябвало да стане - тези 850 mA вероятно са измерени под натоварване на харддиска и би трябвало със 900mA да му стигнат, въпреки, че е хубаво да има малко запас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А относно Y кабела?

Ето го на картинка:

Публикувано изображение

Y значи, че има два "входа" и черпи ток от два USB... Единият накрайник, освен, че доставя ток, той е и комуникацията и от там минава цялата информация, като данни + електричество, докато вторият само и единствено доставя ток.

5V+5V = 10V

Казвате 500 милиАмпер Часа. По физика е казано V*A=W и така, да сметнем, 5V*0,5A=2,5W

Electrical Specifications

Current Requirements

12 VDC

Read/Write 1.78 A

Power Dissipation <-- Energy measured in watts lost as heat

Read/Write 6.00 Watts

Idle 5.50 Watts

Standby 0.80 Watts

Sleep 0.80 Watts

С един Y кабел можем да постигнем 5 Вата, защо да не можем да вършим операции, които изискват 6 Вата?

Питам и отговарям директно:

Защото съм виждал доста. Не съм толкова запознат по електроника и кондензатори и трансформатори, но е повече от възможно, защото има доста кутии за 3,5 инча, който работят само с ток от USB. И работят, не е само на хартия...

Пример на първо търсене от Google: Линк, а и в БГ магазини съм виждал редица 3,5 инча кутии за преносими хардове.

Не е невъзможно, не е някаква имагинерна ситуация, захранването НЕ Е проблем!!!!

А и примери от БГ магазин, в който имам пълно доверие и, аз лично, само от там пазарувам: SPIRE Външна кутия за 3.5'' SATA диск

И понеже пиша всичко в движение и мисълта ми върви и не искам да се връщам да редактирам всичко написано до тук....

Е, тази кутия е в външно, допълнително захранване...

Което разбива цялата ми теория и писание до тук на пух и прах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И остава последният въпрос, за който намекна един колега, споменавайки големи флашки....Заслужава ли си целият обем занимавка, разкарването и евентуално похарчените средства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С един Y кабел можем да постигнем 5 Вата, защо да не можем да вършим операции, които изискват 6 Вата?

Не става,

Защото при стартиране, тока за развъртане на шпиндела е 3 до 7 пъти по-голям отколкото при нормална работа.

Просто питащия трябва да си вземе външна кутия за 3,5" АТА (IDE) диск, а те по принцип са с адаптер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А относно Y кабела?

Ето го на картинка:

Публикувано изображение

Y значи, че има два "входа" и черпи ток от два USB... Единият накрайник, освен, че доставя ток, той е и комуникацията и от там минава цялата информация, като данни + електричество, докато вторият само и единствено доставя ток.

5V+5V = 10V

Казвате 500 милиАмпер Часа. По физика е казано V*A=W и така, да сметнем, 5V*0,5A=2,5W

Питам и отговарям директно:

Защото съм виждал доста. Не съм толкова запознат по електроника и кондензатори и трансформатори, но е повече от възможно, защото има доста кутии за 3,5 инча, който работят само с ток от USB. И работят, не е само на хартия...

Пример на първо търсене от Google: Линк, а и в БГ магазини съм виждал редица 3,5 инча кутии за преносими хардове.

Не е невъзможно, не е някаква имагинерна ситуация, захранването НЕ Е проблем!!!!

А и примери от БГ магазин, в който имам пълно доверие и, аз лично, само от там пазарувам: SPIRE Външна кутия за 3.5'' SATA диск

И понеже пиша всичко в движение и мисълта ми върви и не искам да се връщам да редактирам всичко написано до тук....

Е, тази кутия е в външно, допълнително захранване...

Което разбива цялата ми теория и писание до тук на пух и прах...

Какви 10 волта ? Какви 5 вата ?

Ако е свързано успоредно е 5 волта - ~~1 ампер - 5 вата

АКо е свързано последователно ставаше 10 волта - пак 0.5 ампера...

Греша ли някъде ?

И не виждам как ще захрани един такъв харддиск...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви 10 волта ? Какви 5 вата ?Ако е свързано успоредно е 5 волта - ~~1 ампер - 5 ватаАКо е свързано последователно ставаше 10 волта - пак 0.5 ампера...Греша ли някъде ?И не виждам как ще захрани един такъв харддиск...

Може би не прочете последната ми част от писанието ми?p.s.Както последователно, така може и да е успоредно свързване, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може би не прочете последната ми част от писанието ми?p.s.Както последователно, така може и да е успоредно свързване, нали?

Последният ред да вземеш и да го изтриеш, ще е най добре. Как мислиш?Дали съм прав?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+5V идва от един източник с една обща маса ("0"). Y кабела е за удвояване на тока, а напрежението си е +5V. Не си измисляйте нова физика :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

What ? Are you fucking kidding me ?

едит : Те пък двама човека са ме изпреварили

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.