Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Хрумна ми идеята,че  имам един хард диск ATA 40гб.Реших да му взема кутия за да го ползвам като преносим какво ще кажете за тази: http://get.bg/product_info.php?cPath=237_1856_566&products_id=111922

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Хрумна ми идеята,че  имам един хард диск ATA 40гб.Реших да му взема кутия за да го ползвам като преносим какво ще кажете за тази: http://get.bg/product_info.php?cPath=237_1856_566&products_id=111922

Ако диска е стандартен 3,5 инча, няма да си пасне с кутията. Само това трябва да се има предвид. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не забравяй да му вземеш и лентов кабел. А може би и захранване ще ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй да му вземеш и лентов кабел. А може би и захранване ще ти трябва.

Колега тук става на въпрос за външна кутийка с USB накрайник. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Колега тук става на въпрос за външна кутийка с USB накрайник. ;)

При наличие на 32 и 64 гигабайтови флашки, ще тръгна с разни кутии по джобовете.. А това, че става въпрос за външна кутийка с USB накрайник, ми се струва че отдавна го зная.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо, но 3.5 хард дисковете могат ли да работят на 5 V колкото е usb ? Аз съм пробвал на моя настолен компютър и само на 12 волта работи...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо, но 3.5 хард дисковете могат ли да работят на 5 V колкото е usb ? Аз съм пробвал на моя настолен компютър и само на 12 волта работи...

Не, то тези кутийки са само за лаптопски хард дискове (2.5)

Ето един пример на IDE 2.5 хард диск (лаптопски).

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не тръгва - взимаш Y-USB кабел и си готов.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не тръгва - взимаш Y-USB кабел и си готов.

Имам такъв, но тръгваше за малко... А пък може и от хард диска ми да е било. Все пак да не се отклоняваме от темата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/187/6745187q.jpg ето и харда който имам. Така и не разбрах точно мнения? Тази кутия ще ми върши ли работи и ще трябва ли да взимам лентов кабел и там други работи за да сработи ?Ако може едно точно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/187/6745187q.jpg ето и харда който имам. Така и не разбрах точно мнения? Тази кутия ще ми върши ли работи и ще трябва ли да взимам лентов кабел и там други работи за да сработи ?Ако може едно точно мнение.

Казахме ти, защото диска ти е с 3,5 инча размер, а кутията е за 2,5 инча размер... Освен ако не го срежеш с флекса, е немА да влезне...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане. Трябва ти 2.5 (за лаптоп) хард, а твоя е 3.5 (за настолен комп.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казахме ти, защото диска ти е с 3,5 инча размер, а кутията е за 2,5 инча размер... Освен ако не го срежеш с флекса, е немА да влезне...

Благодаря на всички за мненията.  ;)

Редактирано от Jeryy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако намериш кутия за хард диск 3.5 ще стане, но с кутия за хард 2.5 не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако намериш кутия за хард диск 3.5 ще стане, но с кутия за хард 2.5 не.

Ама то дори и да стане, няма да може да се захранва от USB-то и ще му трябва отделно 12волтово захранване, а за 5те волта, дори и 500 милиампера от USB-то няма да му стигнат...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ама то дори и да стане, няма да може да се захранва от USB-то и ще му трябва отделно 12волтово захранване, а за 5те волта, дори и 500 милиампера от USB-то няма да му стигнат...

Прав си Наско, но хората много често не четат какво се пише. Ето - пост #3

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си Наско, но хората много често не четат какво се пише. Ето - пост #3

Да, точно от там го прочетох. Това, което забравих да доуточня е, че когато е свързан през USB 3.0 порт, макар и чипът (контролера)на платката на кутийката да не го поддържа и скоростта на трансфер да е колкото USB 2.0, захранването на USB 3.0 интерфейсът, захранването е подобрено - USB 3.0 пуска 900mA ток за разлика от 2.0 - 500 mA. Така, че би трябвало да стане - тези 850 mA вероятно са измерени под натоварване на харддиска и би трябвало със 900mA да му стигнат, въпреки, че е хубаво да има малко запас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А относно Y кабела?

Ето го на картинка:

Публикувано изображение

Y значи, че има два "входа" и черпи ток от два USB... Единият накрайник, освен, че доставя ток, той е и комуникацията и от там минава цялата информация, като данни + електричество, докато вторият само и единствено доставя ток.

5V+5V = 10V

Казвате 500 милиАмпер Часа. По физика е казано V*A=W и така, да сметнем, 5V*0,5A=2,5W

Electrical Specifications

Current Requirements

12 VDC

Read/Write 1.78 A

Power Dissipation <-- Energy measured in watts lost as heat

Read/Write 6.00 Watts

Idle 5.50 Watts

Standby 0.80 Watts

Sleep 0.80 Watts

С един Y кабел можем да постигнем 5 Вата, защо да не можем да вършим операции, които изискват 6 Вата?

Питам и отговарям директно:

Защото съм виждал доста. Не съм толкова запознат по електроника и кондензатори и трансформатори, но е повече от възможно, защото има доста кутии за 3,5 инча, който работят само с ток от USB. И работят, не е само на хартия...

Пример на първо търсене от Google: Линк, а и в БГ магазини съм виждал редица 3,5 инча кутии за преносими хардове.

Не е невъзможно, не е някаква имагинерна ситуация, захранването НЕ Е проблем!!!!

А и примери от БГ магазин, в който имам пълно доверие и, аз лично, само от там пазарувам: SPIRE Външна кутия за 3.5'' SATA диск

И понеже пиша всичко в движение и мисълта ми върви и не искам да се връщам да редактирам всичко написано до тук....

Е, тази кутия е в външно, допълнително захранване...

Което разбива цялата ми теория и писание до тук на пух и прах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И остава последният въпрос, за който намекна един колега, споменавайки големи флашки....Заслужава ли си целият обем занимавка, разкарването и евентуално похарчените средства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С един Y кабел можем да постигнем 5 Вата, защо да не можем да вършим операции, които изискват 6 Вата?

Не става,

Защото при стартиране, тока за развъртане на шпиндела е 3 до 7 пъти по-голям отколкото при нормална работа.

Просто питащия трябва да си вземе външна кутия за 3,5" АТА (IDE) диск, а те по принцип са с адаптер.

Редактирано от algrab (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А относно Y кабела?

Ето го на картинка:

Публикувано изображение

Y значи, че има два "входа" и черпи ток от два USB... Единият накрайник, освен, че доставя ток, той е и комуникацията и от там минава цялата информация, като данни + електричество, докато вторият само и единствено доставя ток.

5V+5V = 10V

Казвате 500 милиАмпер Часа. По физика е казано V*A=W и така, да сметнем, 5V*0,5A=2,5W

Питам и отговарям директно:

Защото съм виждал доста. Не съм толкова запознат по електроника и кондензатори и трансформатори, но е повече от възможно, защото има доста кутии за 3,5 инча, който работят само с ток от USB. И работят, не е само на хартия...

Пример на първо търсене от Google: Линк, а и в БГ магазини съм виждал редица 3,5 инча кутии за преносими хардове.

Не е невъзможно, не е някаква имагинерна ситуация, захранването НЕ Е проблем!!!!

А и примери от БГ магазин, в който имам пълно доверие и, аз лично, само от там пазарувам: SPIRE Външна кутия за 3.5'' SATA диск

И понеже пиша всичко в движение и мисълта ми върви и не искам да се връщам да редактирам всичко написано до тук....

Е, тази кутия е в външно, допълнително захранване...

Което разбива цялата ми теория и писание до тук на пух и прах...

Какви 10 волта ? Какви 5 вата ?

Ако е свързано успоредно е 5 волта - ~~1 ампер - 5 вата

АКо е свързано последователно ставаше 10 волта - пак 0.5 ампера...

Греша ли някъде ?

И не виждам как ще захрани един такъв харддиск...

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви 10 волта ? Какви 5 вата ?Ако е свързано успоредно е 5 волта - ~~1 ампер - 5 ватаАКо е свързано последователно ставаше 10 волта - пак 0.5 ампера...Греша ли някъде ?И не виждам как ще захрани един такъв харддиск...

Може би не прочете последната ми част от писанието ми?p.s.Както последователно, така може и да е успоредно свързване, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може би не прочете последната ми част от писанието ми?p.s.Както последователно, така може и да е успоредно свързване, нали?

Последният ред да вземеш и да го изтриеш, ще е най добре. Как мислиш?Дали съм прав?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+5V идва от един източник с една обща маса ("0"). Y кабела е за удвояване на тока, а напрежението си е +5V. Не си измисляйте нова физика :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

What ? Are you fucking kidding me ?

едит : Те пък двама човека са ме изпреварили

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.