Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Ще купувам нова карта от щатите. Бюджета е 300$ и мисля да взимам R9 280x, обаче чух, че повечето нямат контрол на напрежението и при овърклок това ще е проблем. Gigabyte нямат. Мисля, че Sapphire също нямат, та въпроса е на кой производител да купя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си R9 280X за тези пари или събери още някой лев и изчакай да излезе r9 290 със някой добро охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ще купувам нова карта от щатите. Бюджета е 300$ и мисля да взимам R9 280x, обаче чух, че повечето нямат контрол на напрежението и при овърклок това ще е проблем. Gigabyte нямат. Мисля, че Sapphire също нямат, та въпроса е на кой производител да купя?

Че за какво ще правиш клок, като с тази карта ще ти върви всичко? Може да клокнеш ядрото и памета и ще има ефект. Защо трябва да се пипа напрежението?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже чух, че без този контрол на U няма да може да се клокне добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже чух, че без този контрол на U няма да може да се клокне добре.

Разбира се, че като се пипне и напрежението ще клокнеш повече, но пак ти казвам тази карта не се нуждае от клок в близките 2-3години. Разбирам да е някоя слаба карта да е мъчиш на макс., но с R9 280X няма за какво поне сега. Гледам, че си с Extreme4 и Seasonic 620W, което ме навежда на мисълта за един CrossFire с още една 7870 и ще получиш по-добър резултат от една R9 280X, а ще спестиш и добра сума пари. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че като се пипне и напрежението ще клокнеш повече, но пак ти казвам тази карта не се нуждае от клок в близките 2-3години. Разбирам да е някоя слаба карта да е мъчиш на макс., но с R9 280X няма за какво поне сега. Гледам, че си с Extreme4 и Seasonic 620W, което ме навежда на мисълта за един CrossFire с още една 7870 и ще получиш по-добър резултат от една R9 280X, а ще спестиш и добра сума пари. :)

Да, но чух, че при CF не било добро скалирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но чух, че при CF не било добро скалирането.

Не мога да кажа със сигурност, защото не съм правил тестове с CrossFire лично. Но при тестовете в интернет изобщо не се забелязва това, преди няколко години го имаше този проблем, но АМД вече са подобрили доста CrossFire, а и дъното ти е добро за тази цел.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка продадох 7870 и взех 7950 втора ръка. Дефактo ми излезе 80лв. отгоре, пък към коледа може направо на r9 290 да скоча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.