Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BlackDevil9

Избор на видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте. Ще купувам нова карта от щатите. Бюджета е 300$ и мисля да взимам R9 280x, обаче чух, че повечето нямат контрол на напрежението и при овърклок това ще е проблем. Gigabyte нямат. Мисля, че Sapphire също нямат, та въпроса е на кой производител да купя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си R9 280X за тези пари или събери още някой лев и изчакай да излезе r9 290 със някой добро охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ще купувам нова карта от щатите. Бюджета е 300$ и мисля да взимам R9 280x, обаче чух, че повечето нямат контрол на напрежението и при овърклок това ще е проблем. Gigabyte нямат. Мисля, че Sapphire също нямат, та въпроса е на кой производител да купя?

Че за какво ще правиш клок, като с тази карта ще ти върви всичко? Може да клокнеш ядрото и памета и ще има ефект. Защо трябва да се пипа напрежението?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже чух, че без този контрол на U няма да може да се клокне добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже чух, че без този контрол на U няма да може да се клокне добре.

Разбира се, че като се пипне и напрежението ще клокнеш повече, но пак ти казвам тази карта не се нуждае от клок в близките 2-3години. Разбирам да е някоя слаба карта да е мъчиш на макс., но с R9 280X няма за какво поне сега. Гледам, че си с Extreme4 и Seasonic 620W, което ме навежда на мисълта за един CrossFire с още една 7870 и ще получиш по-добър резултат от една R9 280X, а ще спестиш и добра сума пари. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че като се пипне и напрежението ще клокнеш повече, но пак ти казвам тази карта не се нуждае от клок в близките 2-3години. Разбирам да е някоя слаба карта да е мъчиш на макс., но с R9 280X няма за какво поне сега. Гледам, че си с Extreme4 и Seasonic 620W, което ме навежда на мисълта за един CrossFire с още една 7870 и ще получиш по-добър резултат от една R9 280X, а ще спестиш и добра сума пари. :)

Да, но чух, че при CF не било добро скалирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но чух, че при CF не било добро скалирането.

Не мога да кажа със сигурност, защото не съм правил тестове с CrossFire лично. Но при тестовете в интернет изобщо не се забелязва това, преди няколко години го имаше този проблем, но АМД вече са подобрили доста CrossFire, а и дъното ти е добро за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка продадох 7870 и взех 7950 втора ръка. Дефактo ми излезе 80лв. отгоре, пък към коледа може направо на r9 290 да скоча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.