Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Мисля да си направя конфигурация за игри. 

Имам компютър от който мога да взема твърд диск и двд, но искам да продължи да се ползва, затова ще му взема най-евтиния твърд диск (най-много до 80-85 лева). Чудя се и дали за си вземам 24'' монитор или да карам със сегашния 19''. Ако продължа с този ще трябва да взема един 17'' за 185 лева. Струва ли си да взема 24'' за около 270 лв.?

Така. Максималната цена БЕЗ монитор е 1100-1150 лева. 

Моята идея е това:

HDD 250GB SATAIII 2.5 WD Blue 5400rpm 8MB 7mm slim  - за стария компютър

Обща стойност - 1 151.66 лв. с ДДС

Казвайте си мненията и предложенията.

Видеото ще се овърклоква а процесора - не. Ако все пак реша да овърклоквам и процесора дъното и вентилатора добри ли са?
Редактирано от VaflaStyle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да земеш отделно кутия и захранване ще е по-добре. За охладителя ти препоръчвам този  и аз си го поръчах защото ще си вземам същия процесор до 1-2 месеца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Мисля да си направя конфигурация за игри. 

Имам компютър от който мога да взема твърд диск и двд, но искам да продължи да се ползва, затова ще му взема най-евтиния твърд диск (най-много до 80-85 лева). Чудя се и дали за си вземам 24'' монитор или да карам със сегашния 19''. Ако продължа с този ще трябва да взема един 17'' за 185 лева. Струва ли си да взема 24'' за около 270 лв.?

Така. Максималната цена БЕЗ монитор е 1100-1150 лева. 

Моята идея е това:

HDD 250GB SATAIII 2.5 WD Blue 5400rpm 8MB 7mm slim  - за стария компютър

Обща стойност - 1 151.66 лв. с ДДС

Казвайте си мненията и предложенията.

Видеото ще се овърклоква а процесора - не. Ако все пак реша да овърклоквам и процесора дъното и вентилатора добри ли са?

Охладителя не си струва той е все едно да ползваш боксовия, имам същия процесор, и го работя с Arctic Cooling A30 70 лева, бих казал че и предложението на колегата за 412 е добро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откажи се от тая кутия с вграденото захранване,както и от охлаждането за процесора.Под 60 да не кажа 70лв. вентилатор за процесор не си струва да се купува.Боксовия върши същата работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-DS3P/AM3+

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

2X 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

PowerColor DEVIL HD7870 2GB GDDR5

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Общо 1160лв.

Лично аз бих взел тази карта , освен че спестените пари от разликата с 270Х се взимат отделно захранване и кутия , лично за мен цената и е доста приемлива картата е доволно овърклокната с доста качествени компоненти и ще можеш още доста да я поизпънеш!

За монитор в момента за цената която си приготвил LED IPS Acer 23", Wide, HDMI, ZeroFrame, Черен, S235HLBBMII е най-изгодната покупка!

П.П Благодаря на колегата за забележката , харда влиза в общия бюджет просто съм го пропуснал!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти леко изменен вариант:AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+2X4G DDR3 1600 A-DATASAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOSTFD CORE 3000 USB3 ATX BLACKОбща стойност - 891.01 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47370p1r46717p1r50071p1r48090p1rf.html

+

MSI-760ga-p43-fx-socket-am3-760ga-p43

Toshiba-500gb-7200-ob-min-32mb-sata-3-0 за старият комп

Cooler-master-gx-bronze-450w

270,87лв.

Общо: 1161,88лв.

Наблегнал съм на кутията и захранването за сметка на охладителя(можеш да го вземеш след известно време). Картата е ясна, дъното си има всичко(не е най-добрия вариант за клок, но за тези пари толкова). Сложих 500GB хард защото разликата с 250GB е само 4лв. ;)

ПС: Playalistic пропуснал си харда, но другото ми харесва и на мен как е събрано! ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.

Като комбинирах предложенията се получи това:

Обща стойност - 1 123.43 лв. с ДДС

+

Общо: 1195,43 лв с ДДС
Всичко може да се промени, така че може да казвате и други предложения. Благодаря и на playalistic за дето ме светна с монитора. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.

Като комбинирах предложенията се получи това:

Обща стойност - 1 123.43 лв. с ДДС

+

Общо: 1195,43 лв с ДДС
Всичко може да се промени, така че може да казвате и други предложения. Благодаря и на playalistic за дето ме светна с монитора. :)

Този охладител не си заслужава , понеже ще платиш за него доставка , а на същата цена от никем може да вземеш CM SEIDON 120V WATER COOLER.

Лично за мен охладителя , който ти предложих в предния пост е достатъчен с оглед на това че дънната ти платка няма да ти позволи чак такъв сериозен овърклок. Ако искаш да си дадеш парите по-добре смени платката с такава с повече възможности за клок и остани с охладителя който ти предложих!

Беше казал ,че и няма да клокваш процесора ,та замисли се няма ли да е по-добре да спестиш някой лев , охладителя винаги може да го добавиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премислих и реших да взема по-слаб процесор с по-силно дъно и охлаждане. Излиза малко над бюджета, но няма проблем. 

Обща стойност - 1 236.15 лв. с ДДС

Ще клокна процесора на макс (5.14 GHz) с водното. Така се надявам да компенсира 8-те ядра на 8320, но поне съм сложил хубаво дъно и ще става за ъпгрейди по натам. Чудя се дали да сложа  HD 7870 или R9 270X , защото все пак ще искам да играя последните игри следващите 4-5 години поне на средни настройки. Та ме притеснява дали 7870 ще се справи с тях. Ето конфигурацията със 7870:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвърли едно око и на този вариант:

Обща стойност - 1 232.58 лв. с ДДС

Тук процесора няма нужда от клок. Не че 6350 има(при игри разлика м/у 6350 и 8320 няма да видиш)! Та на този етап отпада нуждата от охладител. Апропо, този воден, който си избрал е гола вода!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще клокна процесора на макс (5.14 GHz) с водното. Така се надявам да компенсира 8-те ядра на 8320, но поне съм сложил хубаво дъно и ще става за ъпгрейди по натам.

1-во тази честота 5.14Ghz не се достига лесно!

2-ро с това водно охлаждане в никакъв случай няма да го охладиш.Най-много да достигнеш 4.5-4.6Ghz с това охлаждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвърли едно око и на този вариант:

Обща стойност - 1 232.58 лв. с ДДС

Тук процесора няма нужда от клок. Не че 6350 има(при игри разлика м/у 6350 и 8320 няма да видиш)! Та на този етап отпада нуждата от охладител. Апропо, този воден, който си избрал е гола вода!

Поздрави!

Да 4570 е по-добър, НО:

1. 3,2 Ghz не са ли прекалено малко? FX 6350 stock е 3.9 GHz.

2. 4 ядра не е ли малко?

3. Вярно е по-добър ама е 100 лева по-скъп. 

1-во тази честота 5.14Ghz не се достига лесно!

2-ро с това водно охлаждане в никакъв случай няма да го охладиш.Най-много да достигнеш 4.5-4.6Ghz с това охлаждане.

Добре, с това водно до 4.6-4.7 ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да 4570 е по-добър, НО:

1. 3,2 Ghz не са ли прекалено малко? FX 6350 stock е 3.9 GHz.

2. 4 ядра не е ли малко?

3. Вярно е по-добър ама е 100 лева по-скъп. 

Добре, с това водно до 4.6-4.7 ще е добре.

1. Не, не са малко

2. Не, не са малко

3. Щом се побира в бюджета какъв е проблема?!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай конфигурацията става така:

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST - нямаше на гигабайт с 3-те вентилатора.. :(

Обща стойност - 1 228.61 лв. с ДДС

И искам да попитам за две неща, които чух.
1. Вярно ли е, че след 3 години Intel процесорите няма да стават за игри, защото игрите ще искат повече от 4 ядра?
2. Вярно ли е, че понякога вградената видео карта в Intel процесора, замества външната? 
Пример: Имам I5 4570 с Intel HD Graphics 4600 и R9 270X. Понякога вместо приложението/играта да тръгва със R9 270X тръгва със Intel HD Graphics 4600? И ако е така има ли начин да се оправи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно,ако изключим диска-избери си друг.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST - нямаше на гигабайт с 3-те вентилатора.. :(

.....

Можеш да я вземеш от тук с безплатна доставка 

Gigabyte AMD Radeon R9 270X, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай конфигурацията става така:

Обща стойност - 1 228.61 лв. с ДДС

И искам да попитам за две неща, които чух.
1. Вярно ли е, че след 2-3 години Intel процесорите няма да стават за игри, защото игрите ще искат повече от 4 ядра?
2. Вярно ли е, че понякога вградената видео карта в Intel процесора, замества външната? 
Пример: Имам I5 4570 с Intel HD Graphics 4600 и R9 270X. Понякога вместо приложението/играта да тръгва със R9 270X тръгва със Intel HD Graphics 4600? И ако е така има ли начин да се оправи?

На всичките ти въпроси отговора е - не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно,ако изключим диска-избери си друг.

За 8 лв. отгоре взимаш 500 ГБ, а и по-бърз диск- 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

Харда е за стар комп и ми трябва най-евтиния възможен, защото ще е за НЕТ и филми само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се излагай с тоя диск за лаптопи,в емаг има Toshiba 500GB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0 за 86 лв  с безплатна доставка (най-евтиния е )

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се излагай с тоя диск за лаптопи,в емаг има Toshiba 500GB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0 за 86 лв  с безплатна доставка (най-евтиния е )

Това е правилният избор! Тихо и бързо Хитачи да ти е мирна главата! :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре благодаря за предложенията. Остава варианта с I5 & R9 270X. Ако има по-добра и по-изгодна конфигурация кажете. Благодаря пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за диска какво реши ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да "не се излагай с тоя диск за лаптопи" вземам "Toshiba 500GB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0 за 86 лв  с безплатна доставка"  :D 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе премислих нещата и стария комп няма да го пипам на първо време. В смисъл сега ще си взема новия и ще карам със 19'' монитор BENQ G900WA. Стария комп ще го оправям за ползване по-натам, което значи, че нуждата от твърд диск отпада. Та искам да попитам струва ли си вместо GB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GD 

да взема GB GTX760 GV-N760OC-2GD ? Така цената скача със ~110 лева и ако си струва от кое можем да свалим цената, за да влезе във 1200 лева бюджет (без твърд диск)? Със същите части без диска излиза 1255 лева. 

П.П От стария комп вземам твърд диск WD Caviar Blue 500GB 7200 RPM 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.