Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте скоро си взех нова машинка направо без пари :  Процесор:  DualCore AMD A4-4000, 3900 MHz (32 x 122)Дъно : Asus F2A55-M LK2 Plus Рам :Kingston HyperX  4 GB DDR3-1600 DDR3Видео карта вградена:  AMD Radeon HD 7480D  (1 GB)Хард: ST500DM002-1BD142 ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)Кутия:CM K280 W/ELITE 500WВсичко това за 370лв

Та въпроса ми и следния до колко горе долу да държа волтажа на процесора при този клок който е сега 3,9GHz от 3,2GHz и изобщо колко да не надвишавам за да не стане някоя беля и някой съвет да измъкна още малко от него до 4,0GHz да го докарам всичко се прави от програматa AI Suite 2  и промяна на честотата на рама от bios-са .

Последен въпрос как да ускоря малко тя вградена видео карта и колко да споделя рам за нея коя стойност е най добре мога макс 2GB

Айде помагайте и благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добър ефект за вграденото видео, ще даде втора пръчка памет, за да тръгне двуканалният достъп. След това вече каквото доваркаш по съвет от колегите от оверклок на видеото, стига такъв да е възможен и желателен с този процесор и боксовото му охлаждане.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за охлаждане няма проблем макс 45 градуса с 3,9GHz и два часа играене на Battlefield 4 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за охлаждане няма проблем макс 45 градуса с 3,9GHz и два часа играене на Battlefield 4 :)

Не бързай пред каруцата. Ако тръгнеш да клокваш и видеото, бая ще припари ламаринката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бързай пред каруцата. Ако тръгнеш да клокваш и видеото, бая ще припари ламаринката.

Всичко е въпрос на късмет в овърклока... Двуканалната памет обаче е препоръчителна за видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами благодаря много за отговорите сега открих след 200 програмки за овърклок на видео картата че memory скоростта зависи от това на колко Mhz работи рама което автоматично разбива възможността за хубав клок и на процесора и на видеото :)

И другото което е да ми препоръчате една видео карта подходяща до 100-120 лв сигурно ще е втора ръка ако тук не му е мястото кажете да пусна една тема :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще можеш да го докараш до 4.00 (750Мхз+) при сериозен радиатор. Точно рама ще бъде допълнителна за видеокартата, така тя ще тегли допълнително от нея за графиката (ако си е запълнила графичната си памет). Нещо като фонова услуга на Windows.Видеокарти ги има по 1Гб или 2гб от 256bit графична шина.Виж в Жара

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от Gerda Jovancic
      Здравейте,
      Как се процедира, ако единия родител отказва да изготви декларация за самостоятелно пътуване на малолетното си дете.
    • от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.