Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,От доста време се каня да сменя захранването.... Сегашното захранване е някакво измислено 300W ... и не е от най-безшумните... при отварянето на браузъра и започва да мърка като котенце... като предварително съм задал кои програми да работят на заден фон и кои- не.... от Таск мениджъра затварям дори и торента обаче се товари от някъде (дори и след преинсталация и почистване цялостно компютъра).... просто захранването си е такова...До 60 кинта какво може да се измисли... като се има впредвид процесор AMD Athlon 5000+ x2 (2.6GHz)Видео картата - Вграденото видео... тъй като изгоря видео картата.... другата седмица ще сложа nVidia GeForce 8500 GT ... 512 MB .... и не искам да я тормозя с това слабо захранване... (въпреки че картата не е от мастер класовете)Дънна платка ECS MCP61PM-HM (Nettle2)Тип шина  Dual DDR2 SDRAM (128 бита е)Както казах процесора е : DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+Захранването да не е по скъпо от 60 до 80 лева.... с толкова разполагам след като си платих видео картата.

Редактирано от Niki pRo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са три като цяло. Но се гледа според качеството на захранващите блокове, разбира се.

Първи мой фаворит, макар и над бюджетът е Cooler Master с пет годишната му гаранция за качество: 

PSU CM GX 450W APFC или от emag за 83 лева + безплатна доставка: Cooler Master GX Bronze, 450W 

Но ако се търси по-безшумна работа, препоръчвам захранващия блок на Corsair, конкретно: Corsair 430W Builder Series CX V2 

И не накрая бюджетните от Fortron и Chieftec, като клоня повече към "чифтетека". 

Поздрави и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм този Куулър мастер май си го харесах.. пък и безплатна доставка!? Парите си излизат точно ако е така. Процесора като цяло няма да храни мощна видео карта, но пък искам поне малко от малко да е по безшумен и малко повече сила на захранване... сегашният ми процесор е 300W и не се справя особено добре. Благодаря ти за бързия отговор надявам се това да е едно от най-добрите захранвания за парите си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би, под "сегашния ми процесор е 300W", се имаше предвид захранващ блок, а не процесор. А то, ако е така, си личи, че е китайско и затова явно прави проблеми. Надали и тези 300W са реалната му мощност. А за този, който предложих на Cooler MAster от GX серия, да, ще се справи чудесно с конфигурацията, дори ще може да се ползва в бъдеща платформа. Та, няма място за притеснение.Успех! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранванията на кулър мастър не са на нивото на корсара. Няма да имаш особени проблеми, но след ревюта и статии в нета, които четох, корсар са по-зле само от сийсоник и компании, ползващи сийсоник продукти, като xfx примерно.Вземи си корсара и забрави, че си имал нужда от захранване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.