Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте как да подготвя флашка с биос за да фиксна прецакан биос на  дъно asus crosshair 3 formula am3

??

утре ще знам ревизията и т.н.

ако може да ми помогнете със стъпките по подробно като за новобранец почти :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,какво значи "съсипан"? В общият случай флашка няма да помогне, а трябва да се занесе в сервиз, където да използват уред, наречен "програматор"...Дъното тръгва ли въобще, как го "прецака"? Малко повече информация.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,какво значи "съсипан"? В общият случай флашка няма да помогне, а трябва да се занесе в сервиз, където да използват уред, наречен "програматор"...Дъното тръгва ли въобще, как го "прецака"? Малко повече информация.Поздрави!

При опит за флаш е сложен друг биос... дъното сега не пали... с програматор ще стане... но питам за вариант да се префлашне с флашка има ли такъв.Чел съм ,че има такъв вариант....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При опит за флаш е сложен друг биос... дъното сега не пали... с програматор ще стане... но питам за вариант да се префлашне с флашка има ли такъв.Чел съм ,че има такъв вариант....

Поне аз не знам за друг метод при не тръгващо дъно освен с програматор. Според теб как не тръгващото дъно ще управлява процеса по префлашването? 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане това, което искаш. Носи го в сервиз с програматор...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте как да подготвя флашка с биос за да фиксна прецакан биос на  дъно asus crosshair 3 formula am3

??

утре ще знам ревизията и т.н.

ако може да ми помогнете със стъпките по подробно като за новобранец почти :D

Хубавото в случая е, че имате висок клас дъно на ASUS, така че възстановяването е възможно, просто следвайте стъпките:

Taка ли изглежда екрана след рестарт?

Публикувано изображение

[*]Използвайте CrashFree utility за да възстановите BIOS (вградена е, не я търсете като отделна програма).

[*]За да възстановите BIOS от support CD :

a.) Включете компютъра.

b.) Поставете support CD в оптичното устройство.

c.) Следното съобщение трябва да се появи, след което програмата автоматично ще провери CD-то за наличен BIOS файл.

Публикувано изображение

[*]След като такъв бъде намерен, ще започне автоматичен процес по поправка на повредения BIOS.

Публикувано изображение

( Забележка : НЕ  изключвайте или ресетвайте системата по време на ъпдейта! )

d.) След приключване на флашването, рестартирайте системата, влезте в BIOS и задайте Load Setup Defaults).

[*]За да възстановите BIOS от USB flash.

a.) Пъхнете USB flash устройство, което съдържа BIOS файл предназначен за вашата дънна платка. Разширението му трябва да е *.ROM,  Примерно CF32002.ROM

b.) Включете компютъра.

c.) Програмата CrashFree, автоматично проверява наличните USB устройства за наличие на .ROM файл. Когато такъв бъде намерен, програмата автоматично започва процедурата по възстановяване на BIOS.

d.) Рестартирайте компютъра, когато процедурата приключи.

( Забележка : НЕ  изключвайте или ресетвайте системата по време на ъпдейта! )

e.) Влезте в BIOS и задайте Load Setup Defaults).

Забележка: Ако ползвате USB флашка, най-напред я форматирайте по възможност с HP USB Disk storage Format tool, като зададете FAT32 за файлова система.

След това копирайте единствено и само .ROM файла с BIOS съответстващ на дъното.

Във вашия случай: от тук

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубавото в случая е, че имате висок клас дъно на ASUS, така че възстановяването е ..................................

За пореден път да кажа, преди да се пише е добре да се чете

Сега можеш да разясниш как това се прави при дъно дето не пали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път да кажа, преди да се пише е добре да се чете

Сега можеш да разясниш как това се прави при дъно дето не пали.

Aми точно за това съм показал при какъв случай е възможна процедурата.

"Дъното не пали" може да означава купища неща ;) , нека да изчакаме да видим какво ще каже питащият.

И  хайде малко по-спокойно с тона...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.