Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди една седмица закупих ултрабук acer aspire s3, който има 20ГБ ССД хард диск, но при инсталацията на операционната система въобще не го виждам за да я инсталирам в него. При влизане в моя компютър имам достър само до Ц и Д (HDD). Много ще съм благодарен ако някой ми разясни как точно седят нещата с този 20ГБ ССД хард. Приятен ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди една седмица закупих ултрабук acer aspire s3, който има 20ГБ ССД хард диск, но при инсталацията на операционната система въобще не го виждам за да я инсталирам в него. При влизане в моя компютър имам достър само до Ц и Д (HDD). Много ще съм благодарен ако някой ми разясни как точно седят нещата с този 20ГБ ССД хард. Приятен ден.

Инсталирай смело по конвенционалния начин. Тези 20GB SSD са за кеширане на HDD то и нямаш пряк достъп до тях!

Поздрави!

Offtopic: 1000 мнения за 6 месеца - явно перманентно съм се чалнал! :D  :cheers:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD не е твърд диск!В общия случай ако става въпрос за хибридно устройство (тези лаптопи обикновено са с такова), то представлява флаш клетки и твърд диск в един корпус и с един интерфейс; операционната система го вижда като едно устройство, без да се интересува какво има вътре (образно казано), а това коя информация "отива" във флаш клетките и коя - на плочите на твърдия диск се определя от фърмуера на въпросното устройство.Това е общият случай, съществуват и други възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак нека погледне в диск мениджмънта дали има зададена буква за дяла, макар да ме съмнява въобще да има такъв. В общия случай предполагам става на въпрос за SSHD, в противен случай устройството е Dual-Drive hybrid. Ето тука са разяснени понятията:

http://en.wikipedia.org/wiki/Solid_State_Hybrid_Drive

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.