Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, преди една седмица закупих ултрабук acer aspire s3, който има 20ГБ ССД хард диск, но при инсталацията на операционната система въобще не го виждам за да я инсталирам в него. При влизане в моя компютър имам достър само до Ц и Д (HDD). Много ще съм благодарен ако някой ми разясни как точно седят нещата с този 20ГБ ССД хард. Приятен ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди една седмица закупих ултрабук acer aspire s3, който има 20ГБ ССД хард диск, но при инсталацията на операционната система въобще не го виждам за да я инсталирам в него. При влизане в моя компютър имам достър само до Ц и Д (HDD). Много ще съм благодарен ако някой ми разясни как точно седят нещата с този 20ГБ ССД хард. Приятен ден.

Инсталирай смело по конвенционалния начин. Тези 20GB SSD са за кеширане на HDD то и нямаш пряк достъп до тях!

Поздрави!

Offtopic: 1000 мнения за 6 месеца - явно перманентно съм се чалнал! :D  :cheers:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD не е твърд диск!В общия случай ако става въпрос за хибридно устройство (тези лаптопи обикновено са с такова), то представлява флаш клетки и твърд диск в един корпус и с един интерфейс; операционната система го вижда като едно устройство, без да се интересува какво има вътре (образно казано), а това коя информация "отива" във флаш клетките и коя - на плочите на твърдия диск се определя от фърмуера на въпросното устройство.Това е общият случай, съществуват и други възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак нека погледне в диск мениджмънта дали има зададена буква за дяла, макар да ме съмнява въобще да има такъв. В общия случай предполагам става на въпрос за SSHD, в противен случай устройството е Dual-Drive hybrid. Ето тука са разяснени понятията:

http://en.wikipedia.org/wiki/Solid_State_Hybrid_Drive

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.