Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

Възнамерявам да купя настолен компютър, който ще се ползва основно за работа:

-  офис приложения, Интернет, платформа за търговия на БФБ.

Допълнителни приложения: скайп, гледане на филми. Тежки програми и игри няма да се ползват.

Колони на този етап - не.

Планирал съм примерен бюджет от около 900 лв., разпределен примерно както следва:

• [*]670 лв. за компютър и периферията – клавиатура и мишка, [*]230 лв за монитор.

Ясно ми е, че машината ще е семпла, но искам да има и някаква перспектива за ъпгрейд. За тази цел бих се разделил и с някой лев отгоре, ако е важно. Това е основната причина да си позволя пускане на нова тема. Гледам иначе има някакви предложения на сходни питания, които донякъде ме ориентират.

В готовите конфигурации дори аз откривам някакви недостатъци, та спрях да ги гледам.

Мога ли да намеря клавиатура с фабрично надписана кирилица БДС? Писал съм някога на пишещите машини и това е низкоренимо.

Държа да е тиха.

Поради възрастови съображения не съм „на Ти” с тази техника и инсталации, преинсталации и подобни ме затрудняват.  Искам съвет дали да мисля задължително в посока на купуване на определена операционна система, имайки предвид приложението на машината. Искам да е "приятелски настроена" и с перспектива.

Нямам предпочитания относно  интел, амд. За Мак не мога да се класирам :no-no: .

Не съм се спрял на определен търговец. 

Споменаваният често Никем Нет изглежда дава добри цени.

Ако ми дадете добри отзиви, бих се насочил към тях.

Дали ще е приемливо да ги помоля и да сглобят машината??

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност: 881.32 лв., като монитора е с безплатна доставка.

Ако ги помолиш ще ти сглобят машината- безплатно е.

Периферията по твой избор.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 899.29 лв. с ДДС

Пълна компютърна конфигурация с клавиатура, мишка, монитор(и записвачка ако е нужна)!

Поздрави!
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK FM2A88M EXTREME4+ /FM2
AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOX
2X4G DDR3 1600 A-DATA
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+
PAKARDBELL 21.5 MAESTRO226DXBD
LG GH24NSB0 DVD RW BLACK

Обща стойност - 884.65 лв. с ДДС

Количка.

Без клавиатура и мишка, Вие ще е по-добре да си изберете подходящи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите!

Да, тези комбинации изглеждат доста по-добре от готовите, които съм гледал до този момент.

Ще търся решение в рамките на  предложенията.

В друга тема бях споделил, че имам един проблем и провайдерите не искат да ми прокарат интернет при такова ползване на кабелите, на което аз държа.

Та, първо ще намеря решение на интернет проблема, тогава ще поръчвам.

Ще простите и един лайшки въпрос.

Ясно беше, че не съм поставил въпрос за отделна видеокарта, защото очевидно не ми трябва такава.

Нямам време да разгледам пълни тех. данни.

В рамките на предложеното  има ползване на споделена видео памет, нали?

Не съм сигурен, но май съм чувал понятието  "on board", което вероятно се покрива със споделена видеопамет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M /1150

4GB DDR3 1600 A-DATA

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 B

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX

A4 KL-41 X-SLIM PS/2 BLACK

A4 N-500F V-TRACK USB BLACK

LG GH24NSB0 DVD RW BLACK

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

LED IPS Acer 23", Wide, HDMI, ZeroFrame, Черен, S235HLBBMII

Монитора е 23" с IPS панел ,HDMI ( доставката му е безплатна ).Дъното също има HDMI ,USB 3.0 и хубаво аудио. Харда е 1ТБ

900лв

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите!

Да, тези комбинации изглеждат доста по-добре от готовите, които съм гледал до този момент.

Ще търся решение в рамките на  предложенията.

В друга тема бях споделил, че имам един проблем и провайдерите не искат да ми прокарат интернет при такова ползване на кабелите, на което аз държа.

Та, първо ще намеря решение на интернет проблема, тогава ще поръчвам.

Ще простите и един лайшки въпрос.

Ясно беше, че не съм поставил въпрос за отделна видеокарта, защото очевидно не ми трябва такава.

Нямам време да разгледам пълни тех. данни.

В рамките на предложеното  има ползване на споделена видео памет, нали?

Не съм сигурен, но май съм чувал понятието  "on board", което вероятно се покрива със споделена видеопамет?

Мисля, че някъде мернах другата ви тема с кабелите - дано да успеете да си разрешите прблема! По въпроса ви - видеокартата е вградена в процесорите предложени по-горе!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Ще попиша, защото се надявам да бъда разбран. Да, но мнозина тук не обичат словото, тъй че предупреждавам и предлагам. Никой не е длъжен да чете.

Първо искам да благодаря още веднъж на НикоXECUTIONER , techmaniac и  SLI>Ti, които отговориха на въпроса ми и ми помогнаха в първоначалната ориентация по повод на търсенето. Искам да споделя за развитието на нещата.

Знам, че липсата на обратна връзка поражда известно раздразнение при някои колеги и не ги коря. Емоцията е суверенна територия.

В момента работя на лаптоп, който е на почти 7 години!!! Приютил  съм се на място с Интернет, но там не мога да си позволя инсталиране на настолна машина. Липсва пространство и е неудобно. Същевременно съм си подготвил кабинет и работно място за истински комп, но там още нямам интернет. Последната ми среща с Мтел беше края на миналата седмица. Въпреки, че разшумях нещата и повдигнах нивото, получих окончателен и категоричен отказ за предоставяне на Интернет при ползване на мои фтп кабели, които са прокарани под мазилката в къщата и излизат на розетка. Работата изглежда отива към МаксТелеком. И Близуу почти ми обещаха, че може да стане, но пък аз тях не ги искам, питах само за да се ориентирам за причините за отказ. Обаче, Макс имат покритие само в градовете, а аз прекарвам голяма част от времето си през лятото в Родопите, а там мога да разчитам истински само на мобилния на МТел. Отвратителна ситуация.

Междувременно четох тук доста. Бих казал, че изненадващо ми е доста интересно. Започнах ораничено да съобразявам някои неща. Разбрах, че:

- не познавам дори семпло хадуера и възможностите му,

- не съм бил напълно наясно с моите действителни потребности,

- определил съм неподходящо нисък бюджет,

- имам и други пропуски. Искам отново да помоля за мнение и съвет.

Промените в заданието са:

-Бюджет  около  1400 лв. Включва монитор и периферия, без флопи,

-Оставам на вградено видео, но искам да бъде с добри параметри. Насочил съм се към новите АПУ на АМД. -Приложение: допълнително искам да мога да включа втори монитор, където постоянно основно ще работи борсов софуер. Другият ще ползвам за браузване, писане, филми. Графиката ми трябва по-скоро като опция да бъде ползвана макар и в скромен вариант от сина ми, ако се наложи. Не живеем заедно, малко е сложно. Тук искам съвет, удачно ли е да мисля за купуване на голям монитор, който да се дели на две части за две едновременно течащи приложения или да отивам директно на два монитора.

Не разполагам с никакви части за ползване. Всичко да е ново, един монитор засега.

Не знам откъде ще се пазарува. Имам обещание от един познат с копмпютърна фирма, че той може да купи, да поеме гаранцията и поддръжката. Той предпочита Интел, но не иска да ми се налага, аз клоня към АМД. Ако си договори отстъпки, ще се си за него, пък той ако може да ме освободи от някой налог, това ще е моята полза. Клоня към Скай.

Не успях да взема решение за типа монитор. Четох доста, но не мога да реша за типа матрица. Ясно е, че няма да ТН, но не мога да реша  АйПиЕС или ВА. Моля за съвет и тук. Много е важно да е с висок сертификат и да пази очите, че остаряха  вече.

За да не се проявявам отново като мързеливец, опитах да си сглобя нещо сам. Бъдете милостиви, резултатът е налице след само месец-два самообучение.

Искам тих, хладен комп. Да е модерна машина и с възможности за ъпгрейд. Не бих искал да я сменям дълго време.

Клокове – не.  

GIGABYTE F2A88XM-D3H, AMD A88X, DDR III 2133/1866/1600/1333, VGA, DVI, HDMI, FM2+ ***

22886

119.02 лв.

119.02 лв.

AMD A10-7700K X4 Quad Core, Radeon R7, 3.50GHz, BOX, FM2+ ***

23485

285.01 лв.

285.01 лв.

GEIL 2X4GB DDR III 1866 EVO VELOCE CL9 ***

20755

143.55 лв.

143.55 лв.

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III SV35 Series, ST1000VX000 ***

21118

113.62 лв.

113.62 лв.

ADATA 128GB mSATA SSD SP310 SATA III ***

23008

181.83 лв.

181.83 лв.

FRACTAL DESIGN Core 3000 USB3.0, BLACK, w/o PSU ***

21862

117.62 лв.

117.62 лв.

FORTRON AURUM400 GOLD 400W ***

19664

100.05 лв.

100.05 лв.

LOGITECH K120, USB ***

18792

26.81 лв.

26.81 лв.

LOGITECH Optical S96, black ***

2858

11.76 лв.

11.76 лв.

BENQ 24" GW2460HM, 4ms, 20000000:1, 250cd/m2, VGA, DVI, HDMI, Speakers, LED, VA ***

23325

327.16 лв.

327.16 лв.

Евентуално други компоненти за ползване.

GIGABYTE F2A88X-D3H, AMD A88X, DDR III 2133/1866/1600/1333, VGA, DVI, HDMI, FM2+

WD 1024GB 64MB SATA III Black

COOLER MASTER GX 450W, Active PFC

CORSAIR Захранване 430W CX, CP-9020046-EU

AOC 23" I2369VM, 20 000 000:1, 250 cd/m2, HDMI, DP, IPS Panel, Silver

Редактирано от pnachev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте! Ето нещо от мен:

Крайна цена 1 502,11 лв.

Понадскочих бюджета, но мисля си заслужава. Получи се тиха, мощна и елегантна конфигурация. Кутията е компактна и с изчистен дизайн, захранването е тихо и надеждно, дъното е съвременно и надеждно също, процесора е върха при APU-тата(най-бърз и с най-добрата вградена графична карта създавана досега). HDD е бързо и тихо, SSD-то също. RAM-та може да се вземе и на по-високи честоти за да се използува пълноценно графиката, но мисля, че не е необходимо. Клавиатурата е стилна, водоустойчива и преди всичко удобна, мишката - най-обикновена, но удобна също. Матрицата на монитора е разработка на ''Samsung'' и се води една идея по-добра от AH-IPS. За вашите изисквания най-добър вариант според мен би бил два 20' монитора, но няма такива с качествени дисплеи или са много скъпи.

П.П. Не мога да разбера защо ви правят проблеми с окабеляването! Аз вкъщи съм с мой кабел, който съм го зазидал и досега ''Мегалан'' не са ми създавали ядове!

Поздрави и успех по всички фронтове!
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Разбирам. Има вариант с тази:   COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU, но вентилаторите и са шумни, а вие искате тишина! Най-добър вариант като цена-качество е тази: FD-DEFINE-ARC-MINI-BLACK, но я няма в ''Sky''.(с 1см. по-широка от изискването ви)4. Гребенчетата на RAM-та биха си пречили с допълнителен охладител за процесора, но и там има решения.5. Това, което сте гледали е с вграден Wi-Fi модул и е удобство от гледна точка на редуцирането на кабелите.6. Клавиатурата е без кирилизация, тоест няма да може да ползувате БДС, но няма проблем с фонетичната кирилица. Периферията е най-добре вие да си изберете.7. Монитора е много добър, но естествено има и други варианти. А ето и 20' качествен монитор: DellПоздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен.

Крайна цена 1 427,77 лв.

Отговаря на всички изисквания които искате мишката и клавиатурата не се кой знае какво но са удобни за ползване сложил съм най новото АПУ. За монитора съм избрал този защото не разбирам особено от монитори.Малко съм надвишил. Бюджета но мисля че тези 27лв ще са проблем.

Редактирано от Станислав Митов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Разбирам. Има вариант с тази:   COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU, но вентилаторите и са шумни, а вие искате тишина! Най-добър вариант като цена-качество е тази: FD-DEFINE-ARC-MINI-BLACK, но я няма в ''Sky''.(с 1см. по-широка от изискването ви)4. Гребенчетата на RAM-та биха си пречили с допълнителен охладител за процесора, но и там има решения.5. Това, което сте гледали е с вграден Wi-Fi модул и е удобство от гледна точка на редуцирането на кабелите.6. Клавиатурата е без кирилизация, тоест няма да може да ползувате БДС, но няма проблем с фонетичната кирилица. Периферията е най-добре вие да си изберете.7. Монитора е много добър, но естествено има и други варианти. А ето и 20' качествен монитор: DellПоздрави!

ОК!

Ето още една полза. Схванах и аспекта с WiFi. Пък той не е маловажен с оглед на кабелния ми проблем!

Изглежда трябваше да се договоря директно с някой подходящ от Мегалан, а аз тръгнах по каналния ред и получих отказ от  МТел. Пък взех и подписах вече договор с тях за  телефона.

Ето нещо и от мен.

Крайна цена 1 427,77 лв.

Отговаря на всички изисквания които искате мишката и клавиатурата не се кой знае какво но са удобни за ползване сложил съм най новото АПУ. За монитора съм избрал този защото не разбирам особено от монитори.Малко съм надвишил. Бюджета но мисля че тези 27лв ще са проблем.

Здравей Станислав,

Благодаря! Нещата вече се изясняват.

Остава евентуално да получа някакво мнение от колега, който  има някакъв опит с ползване на две отделни приложения на един разделен на две части екран. Сигурно звучи малко нетипично, ама .....

Иначе, идеята за Кингстън ССД ми е полезна в един изненадващ аспект. Абонирам съм за получаване на разни актуални промоции от Конрад Германия. Странно, ама преди няколко дни ми предлагаха май точно същото ССД за 70 Евро.

Да, нормално е в Германия да е по-евтино, но разликите вече въобще не са така фрапиращи, че да се мисли за алтернативни доставки.

Само с Щатите не можем да се мерим.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК!

Ето още една полза. Схванах и аспекта с WiFi. Пък той не е маловажен с оглед на кабелния ми проблем!

Изглежда трябваше да се договоря директно с някой подходящ от Мегалан, а аз тръгнах по каналния ред и получих отказ от  МТел. Пък взех и подписах вече договор с тях за  телефона.

Здравей Станислав,

Благодаря! Нещата вече се изясняват.

Остава евентуално да получа някакво мнение от колега, който  има някакъв опит с ползване на две отделни приложения на един разделен на две части екран. Сигурно звучи малко нетипично, ама .....

Иначе, идеята за Кингстън ССД ми е полезна в един изненадващ аспект. Абонирам съм за получаване на разни актуални промоции от Конрад Германия. Странно, ама преди няколко дни ми предлагаха май точно същото ССД за 70 Евро.

Да, нормално е в Германия да е по-евтино, но разликите вече въобще не са така фрапиращи, че да се мисли за алтернативни доставки.

Само с Щатите не можем да се мерим.  

Няма защо. Може ли да ви попитам защо сте се насочили към АПУ. Като със отделна видео карта ще бъдете доста по-доволен също така забравих да спомена че със апу може да свържете само един монитор или поне така мисля аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма страшно - елементарно е. Прочетете това: split-screen-pc-monitor

Няма защо. Може ли да ви попитам защо сте се насочили към АПУ. Като със отделна видео карта ще бъдете доста по-доволен също така забравих да спомена че със апу може да свържете само един монитор или поне така мисля аз.

Ми не е така: виж тук Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма страшно - елементарно е. Прочетете това: split-screen-pc-monitorМи не е така: виж тук

Мерси вече знам че не е така просто не съм много добре запознат със апу. Но пак за какво му е апу като за тези пари може да вземе много хубава външна видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мое най-голямо съжаление още преди години разбрах, че на мен времето "за игри" ми е минало.  :huh: 

Не се занимавам също с дизайн, видеобработка, анимация, сходни.

Най-много  да си пусна за разсейване  някоя игра на карти.

По тази причина и реших, че по-скоро на мен самостоятелна видеокарта не ми е необходима.

При първото си питане преди повече от два месеца, колегите от сайта ме подкрепиха.

В сегашното си коригирано питане включих темата с  АПУ защото си мисля, че така машината все пак би била по-пълноценна, ако случайно възникне някаква специфична потребност. Едно е сигурно, за игри няма да проиграя.

Виж, по отношение на включване на двата монитора, вече ме заварваш неподготвен. Доколкото четох (друг е въпросът, доколко съм  разбрал), наличието на отделна видеокарта с два изходящи порта е препоръчително, но не задължително условие.

Надявам се да има решение.

Това ме провокира да помоля за още мнения  по въпроса.

Четох разни статии.

Най-ясно и популярно http://www.computers-bg.net/tag/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/

Е, аз тръгнах да се обяснявам, а не прочетох, че XECUTIONER вече е разяснил.

Сорри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен с външно видео, ако искаш можеш да добавиш и 2-ри по-евтин монитор в рамките на бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен с външно видео, ако искаш можеш да добавиш и 2-ри по-евтин монитор в рамките на бюджета.

Да ползвам лафа на уважаемия ''оногондур'': Чукча писател - чукча нечитател :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ползвам лафа на уважаемия ''оногондур'': Чукча писател - чукча нечитател :D

Като влиза в бюджета защо не, външното видео не е само за игри а в моя процесор който съм предложил няма вградено чукчовото.

Бюджета е до 1400лв. ти май не четеш какво се изисква.

За 2 бона няма ли да му предложиш някое с АПУ?

Това новото сега е доста скъпо за производителността която предлага според мен. 

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като влиза в бюджета защо не, външното видео не е само за игри а в моя процесор който съм предложил няма вградено чукчовото.

Както и да е. Само не оставяй катерицата да снове наоколо, че ще стане някоя беля :scared:

Едит: не ми харесва как и ти си дописваш коментарите!

Лека вечер.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е точно apu за тези пари.. При това скоро го пуснаха и е супер скъпо.

Крайна цена 1 403,55 лв.
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е точно apu за тези пари.. При това скоро го пуснаха и е супер скъпо.

Редактирай тая работа!  :clown:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ставам макар и индиректно повод за някакви недоразумения.

Споделям, че конфигурацията ми ще се изгради на база на предложението на XECUTIONER

mrazqmakaroni и ganio споделяте, че за тези пари  АПУ го намирате скъпо.

Не съм сигурен, че продължаването на този разговор би ви бил интересен, но за мен е.

Ако изхождаме от общи правила на пазара и обичайна ценова политика, да наистина едно ново изделие като АПУ на АМД, може да се очаква, че е на цена, която е над нивото, което предполагат техническите параметри и потребителските му качества. Това ми е напълно ясно по принцип, но аз лично не съм в състоятие да обоснова убедително едно подобно твърдение, изхождайки от техническите характеристики.

Причината е проста, това надхвърля нивото ми на подготовка.

Интересно ми е да чуя аргументи.

Вероятно едно сравнение с подходящи изделия от семейството на Интел може да даде база за изваждане на заключения.

Аз прецених, че процесор и видеокарта в едно изделие", с цялата условност на подобна теза, си заслужава.

При това е само  95 В мощно. Което значи и по-слабо и евтино захранване, по-малко разходи за енергия, по-лесно охлаждане, по-малко шум.

При това, още не съм тръгнал да купувам веднага.

Не ме разбирайте криво, не искам да дам повече пари за нещо, което може да се купи и с по-малко.

Реалистично ли е до пролетта да има някаква корекция?

Ганьо, комплектът на Лоджитех е доста удачен за надписване на БДС кирилица. Сега работя с  ЮСБ мишка и ако ще минавам на уаърлес, ще взема него. Някой може ли да сподели чиспо потребителски препоръки. Харесвам определено и монитора на АОК, но специално при мониторите имам да си изяснявам сам за себе си още детайли. Два малки (но качествени)  монитора ще ми дойдат скъпичко, а и взех едно непълноразмерно бюро <ahttps://www.kaldata.com/forums/uploads/emoticons/default_sad.gif' alt=':('>(

mrazqmakaroni, на първо четене ми се струва, че и7 е прекалено за случай като моя. Винаги може да се намери някакъв плюс, но по-скоро  "не".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложение от мен с i5:

Обща стойност - 1 357.36 лв. с ДДС
Остават и пари да си платиш доставката. Ако ще взимаш APU, можеш да изчакаш малко, за да поевтинеят. Дъното си има всичко необходимо и е с достатъчно слотове. От i7 аз също не виждам смисъл. Един Хеон също е вариант. С 8ГБ РАМ и 1ТБ хард. Не съм добавил SSD, понеже не стигнаха парите, но след време лесно можеш да добавиш. Захранването е качествено и ще ти позволи да сложиш и карта от висок клас. Кутията е просторна с добър дизайн и с възможност за скриване на кабелите. Според мен този монитор е най-добрия в този ценови диапазон. Може да погледнеш и други, разбира се. Клавиатурата и мишлето са доста добри за малко пари. Тях може да си ги избереш от близкия до теб компютърен магазин.
Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.