Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

th3Mechan1c

Външна видео карта, ама ще мога ли?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ако може някой да ме светне имам ли шанс да си сложа нова видео карта, няма нужда да е кой знае какво, но да е по-добре от сегашната ми вградена, която е тази 

Intel® G33/G31 Express Chipset Family и даже Дота2 не мога да играя, 

Дънната ми платка е това:

Тип шина: Intel AGTL+
Ширина на шината : 64 bit
Реална честота: 263 MHz
Пропускателна способност: 2105 Мбайта/с

Ако мога да сложа нова, каква би ми станала изобщо? 
Предварително благодаря за времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочете точен модел на дънната платка и процесора. Така само ще гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип чипсета поддържа PCI Express (1x16), което значи, че би трябвало да имаш PCI Express слот и да може (физически) да се сложи която и да е съвременна видео карта. Друг е въпросът какво би пасвало на конфигурацията, която не се знае каква е, както и какъв е разполагаемият бюджет.

Обърни внимание на поста на колегата над мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами прикачам бърз отчет, който направих от Everest-та за дънната платка, дано свърши работа, а процесора е Intel Pentium III Xeon, 2500 MHz (9.5 x 263). И извинявайте за невежеството, но това което виждам за дънната платка е някакво ID , което е DG31GL INTEL. Дано това помага, ако не ще търся още. Да кажем, че бюджета е 100 тина лева, ако е реално за толкова да се вземе нещо ще е супер, ако не ще трябва повечко да отделя.

Report.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж в главния прозорец->меню->дънна платка->дънна платка - там трябва да ти пише модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж в главния прозорец->меню->дънна платка->дънна платка - там трябва да ти пише модела.

значи на Everest-a ми излезе неизвестно, пробвах с AIDA64 и ми излиза, че е това:

Свойства на дънната платка:      ID на дънната платка                              63-0100-000001-00101111-031308-Chipset$0AAAA00_BIOS DATE: 03/13/08 17:38:29 VER: 08.00.10      Дънна платка                                      Intel Granger Lake DG31GL

Дано е това  :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A процесора? Ако предположим, че е някой C2D на 2500, то една HD7730 DDR5 или HD7750 DDR5 e много добър ъпгрейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A процесора? Ако предположим, че е някой C2D на 2500, то една HD7730 DDR5 или HD7750 DDR5 e много добър ъпгрейт.

Intel Pentium III Xeon, 2500 MHz (9.5 x 263) това е процесора, важат ли тия карти ? :) и много благодаря за отговора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Pentium III Xeon, 2500 MHz (9.5 x 263) това е процесора, важат ли тия карти ? :) и много благодаря за отговора

Естествено ,че важат ... няма процесор , който да отхвърли дадена видео карта !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено ,че важат ... няма процесор , който да отхвърли дадена видео карта !!!

Супер, много благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.