Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ако може някой да ме светне имам ли шанс да си сложа нова видео карта, няма нужда да е кой знае какво, но да е по-добре от сегашната ми вградена, която е тази 

Intel® G33/G31 Express Chipset Family и даже Дота2 не мога да играя, 

Дънната ми платка е това:

Тип шина: Intel AGTL+
Ширина на шината : 64 bit
Реална честота: 263 MHz
Пропускателна способност: 2105 Мбайта/с

Ако мога да сложа нова, каква би ми станала изобщо? 
Предварително благодаря за времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочете точен модел на дънната платка и процесора. Така само ще гадаем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип чипсета поддържа PCI Express (1x16), което значи, че би трябвало да имаш PCI Express слот и да може (физически) да се сложи която и да е съвременна видео карта. Друг е въпросът какво би пасвало на конфигурацията, която не се знае каква е, както и какъв е разполагаемият бюджет.

Обърни внимание на поста на колегата над мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами прикачам бърз отчет, който направих от Everest-та за дънната платка, дано свърши работа, а процесора е Intel Pentium III Xeon, 2500 MHz (9.5 x 263). И извинявайте за невежеството, но това което виждам за дънната платка е някакво ID , което е DG31GL INTEL. Дано това помага, ако не ще търся още. Да кажем, че бюджета е 100 тина лева, ако е реално за толкова да се вземе нещо ще е супер, ако не ще трябва повечко да отделя.

Report.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж в главния прозорец->меню->дънна платка->дънна платка - там трябва да ти пише модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж в главния прозорец->меню->дънна платка->дънна платка - там трябва да ти пише модела.

значи на Everest-a ми излезе неизвестно, пробвах с AIDA64 и ми излиза, че е това:

Свойства на дънната платка:      ID на дънната платка                              63-0100-000001-00101111-031308-Chipset$0AAAA00_BIOS DATE: 03/13/08 17:38:29 VER: 08.00.10      Дънна платка                                      Intel Granger Lake DG31GL

Дано е това  :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A процесора? Ако предположим, че е някой C2D на 2500, то една HD7730 DDR5 или HD7750 DDR5 e много добър ъпгрейт.

Intel Pentium III Xeon, 2500 MHz (9.5 x 263) това е процесора, важат ли тия карти ? :) и много благодаря за отговора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Pentium III Xeon, 2500 MHz (9.5 x 263) това е процесора, важат ли тия карти ? :) и много благодаря за отговора

Естествено ,че важат ... няма процесор , който да отхвърли дадена видео карта !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.