Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

emo_rub4ev

Lenovo y510p-бавен при включване

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди няколко месеца си купих въпросното леново с 16 гб рам. Още в началото ми направи впечетление, че не зарежда уиндоуса особено бързо. но не беше някаква болка за умиране. В момента обаче, след стартирането му, му отнема 4-5 минути за да ми включи скайп или да си отворя браузъра....... Нямам някакви допълнителни програми, които да го бавят при стартиране, единствената която е отделно от системните програми които се стартират-realtek, GF experience, bluetooth etc е антивирусната ми, така че не би трябвало да се дължи на това... Някакви идеи ?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спънката на този модел е твърдият диск (освен ако не е по-големият модел, който има и SSD), така че си мисля, че или е проблем с диска, или е някакъв зловреден софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е този със SSD.

Добре?

Сега сериозно: очаквах отговор тип "тествах диска, резултатите са такива и такива". Нека не си вадим думите с кука от устата.

Най-простичкият метод без външни инструменти е с вградените в Windows:

Отваряте команден ред (Run > "cmd") и вписвате следното

chkdsk C: /R

Тъй като дялът е системен, най-вероятно няма да може да се провери "в движение", затова Windows ще поиска рестарт. Потвърдете с клавиша "Y", рестартирайте и изчакайте теста.

След това погледнете в Eventviewer, раздела System, за събития с източник (source) Disk.

Ако не изключвате възможността за зараза, вижте важната тема в този раздел и си пуснете собствена тема, следвайки инструкциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих въпросните стъпки, но на мен нищо не ми говори информацията от въпросния event ( ако правилно съм разбрал кое трябва да погледна).

За това ли става въпрос, че съм малко бос в случая....

Едит: не ми дава да прикача въпросният файл за да ви го покажа. Качих го в дробокс: https://www.dropbox.com/sh/uibndgfs85uu17t/ifkr0sSeqR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата нещо изчезна, но предполагам проблема се дължи само на бавния хард, защото и на други места бях чел, че е проблем при тоя модел. Промених буут режима на процесора и рамта, да се използват максимално и има разлика във времето на включване, но не е нещо баснословно... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.