Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ddeny

Европейски парламент срещу Европейска комисия

Препоръчан отговор

Европейският парламент избира председателя на Европейската комисия (Ек). Трябва ли според вас политическите групи в Европейския парламент да номинират свои кандидати за председател на Ек? Това прави ли резултатите от изборите за Европейски парламент още по-важни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е политика май?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, леко съм объркала, съжалявам. Госпожата ми по Право ми възложи тая тема и от там стана объркването :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, разбирай го така:

Европейският парламент е аналог например на нашия парламент. Европейската комисия е аналог на нашето правителство. Председател на Европейската комисия е аналог на нашия минисър-председател.

Отговорите на твоите въпроси са "Да" и "Да".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз така мисля, просто трябва да я развия тая тема, а нищо не ми хрумва освен отговора "да".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не трябва. Председателя и парламентарната му група или коалиция на общо взето еквивалента на управляващи, което практически са представителите на големите индустриални и икономически силни страни(най-вече Германия),  определя или се договарят на квотен принцип. "Опозицията",  може да си мрънка колкото искат. Разбира се, всичко изглежда и, е представено, все едно е съвсем демократично :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.