Премини към съдържанието
ddeny

Европейски парламент срещу Европейска комисия

Препоръчан отговор

Европейският парламент избира председателя на Европейската комисия (Ек). Трябва ли според вас политическите групи в Европейския парламент да номинират свои кандидати за председател на Ек? Това прави ли резултатите от изборите за Европейски парламент още по-важни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, леко съм объркала, съжалявам. Госпожата ми по Право ми възложи тая тема и от там стана объркването :)

Редактирано от ddeny (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, разбирай го така:

Европейският парламент е аналог например на нашия парламент. Европейската комисия е аналог на нашето правителство. Председател на Европейската комисия е аналог на нашия минисър-председател.

Отговорите на твоите въпроси са "Да" и "Да".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз така мисля, просто трябва да я развия тая тема, а нищо не ми хрумва освен отговора "да".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не трябва. Председателя и парламентарната му група или коалиция на общо взето еквивалента на управляващи, което практически са представителите на големите индустриални и икономически силни страни(най-вече Германия),  определя или се договарят на квотен принцип. "Опозицията",  може да си мрънка колкото искат. Разбира се, всичко изглежда и, е представено, все едно е съвсем демократично :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.