Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравеите ако това не е точния раздел моля извинетеме нов сам във форума. И сега по темата търся да си купя евтин сървър дори и втора рака и понеже до сега не съм ползвал сървър пиша темата да ми дадете предложение. Сървъра ще го използвам за хостинг на Counter-Strike сървъри към 10. И също можеби ще се хосе и по 1 2 сървъра на GTA:SA, Minecraft. Намерих 1 сървър нов за 116лв но не знам дали е подхадящ. http://www.pic.bg/sarvari/hp/proliant-ml150/proliant-ml150-366360-421-358348-b21rrr. Ще бъда много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите ако това не е точния раздел моля извинетеме нов сам във форума. И сега по темата търся да си купя евтин сървър дори и втора рака и понеже до сега не съм ползвал сървър пиша темата да ми дадете предложение. Сървъра ще го използвам за хостинг на Counter-Strike сървъри към 10. И също можеби ще се хосе и по 1 2 сървъра на GTA:SA, Minecraft. Намерих 1 сървър нов за 116лв но не знам дали е подхадящ. http://www.pic.bg/sarvari/hp/proliant-ml150/proliant-ml150-366360-421-358348-b21rrr. Ще бъда много благодарен.

Няма да ви стигне паметта. А за още памет ще дадете поне два пъти цената му

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ясно но се чудя до колко може да се унеличи. И все пак предложете и вие нещо. Не съм се спрял точно на това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия от "пик", яко пестят от памет. Виж това...128 Гиги оперативна, 4 процесора висок клас.... Ще стигнат за суперкомпютър.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия от "пик", яко пестят от памет. Виж това...128 Гиги оперативна, 4 процесора висок клас.... Ще стигнат за суперкомпютър.

Това е нищо, ти погледни X3850 X5 че може да го натовариш с 2TB а със специален модул и 3ТБ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нищо, ти погледни X3850 X5 че може да го натовариш с 2TB а със специален модул и 3ТБ :)

Много си е добре, като за цената ;) Даже отлично. Предполагам, че дори нуждите на колегата да растат със 100% годишно, тази машинка, евентуално с добавяне на дисково пространство и, след 8-10 години, пак ще се успява да се справя със всички заявки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам толкова пари. За тези машини.  :(

Нещо по евтино до 300 лв втора употреба все пак ще мие и първия сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам толкова пари. За тези машини.   :(

Нещо по евтино до 300 лв втора употреба все пак ще мие и първия сървър.

Пробвайте машината, която сте си избрал, но сложете поне още 1Г памет

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP ProLiant DL360 G4p - 197 лв.

Колко рам може макс да се сложи ? 

С оная машина която е за 111лв просто е най-евтината не изкам да харча пари за нещо което няма да ми върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко рам може макс да се сложи ? 

С оная машина която е за 111лв просто е най-евтината не изкам да харча пари за нещо което няма да ми върши работа.

The server supports two types of memory configurations: 
• Standard memory configuration for maximum performance with up to 12 GB of active memory (six 
2-GB memory modules) 
• Online spare memory configuration for maximum availability with up to 6 GB of active memory 
while simultaneously supporting up to 6 GB of online spare memory 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи може да го увеличавам до 12ГБ. А някой знаели дали е тиха?

ЕДИТ: 

Изгледах това видео и накрая ми се струва даже безшумна найстина ли е така ? Редактирано от JoRkA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звъниш във фирмата и си задаваш въпросите.

Гледам че предлагат и подходяща рам та може ако бюджета позволява да поискаш да ти добавят още 2GB.

Всичко е до бройка, този от клипа може да е нов, а на теб да ти се падне някои с виещи вентилатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Ще видя после да се обадя на фирмата. А сега до софтуера. Трябвами Windows Server 2008 r2 заради курсами в телерик имали някакъв начин да не го копувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Ще видя после да се обадя на фирмата. А сега до софтуера. Трябвами Windows Server 2008 r2 заради курсами в телерик имали някакъв начин да не го копувам.

Да, можете да си изтеглите trial версия с 6 месечен период

Значи може да го увеличавам до 12ГБ. А някой знаели дали е тиха?

ЕДИТ: ...Изгледах това видео и накрая ми се струва даже безшумна найстина ли е така ?

Не, не е тиха машина, този тип машини са предвидени да работят в дейтацентър където шума не е проблем

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мислите за този сървър говорих със собственика му каза ми, че е безшумен и че е в много добро състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За коя машина става въпрос? Повечето вдигат ужасен шум. Когато е изключен един от цитираните дел, вдига шум повече от включен настолен. Като го включиш, не може да се стои в стаята.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.