Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
haidukpikaso

Адът е на 400 светлинни години от нас, Раят - на 40

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Адът се намира само на 400 светлинни години от Земята, пише в. "Комсомолская правда".

Това е планетата "Кеплер 78б", открита съвсем наскоро. Тя се намира в съзвездието Лебед и се смята за подобие на нашата.

Размерите й са 1,2 пъти колкото тези на Земята, а масата - 1,6 пъти по-голяма, "Кеплер 87б" е със същия количествен и качествен състав от лед и скали като нашата планета. Това е ключов критерий за откриване на планета, на която може да съществува живот.

Едва ли обаче там е възможен живот, отбелязва "Комсомолская правда". Ако има ад, той е на тази планета. Температурата там е цели 3000 градуса по Целзий. Това означава, че всяко живо същество, попаднало на "Кеплер 78б", ще изгори за хилядни от секундата.

Единственото "успокояващо" нещо е, че адът на тази планета трае едва 8 дни. Такъв е периодът, за който "Кеплер 78б" извършва пълна обиколка около своето слънце. Както е известно, Земята прави същото за 365 дни.

Новооткритата планета е разположена много близо до светилото си. Разстоянието е толкова малко, че астрономите тепърва ще се опитат да разгадаят как тя изобщо може да съществува.

Раят пък се намира до Земята още по-близо, отколкото адът, продължава "Комсомолская правда".

Само на 36 светлинни години от нас е планетата HD 85512b. Тя се намира в съзвездието Корабни платна.

HD 85512b е открита през 2011 г. Но за разлика от "Кеплер 78б" тя тежи 3,6 пъти колкото Земята. По тази причина е класифицирана като суперземя.

HD 85512b се върти около оранжево джудже. Така се наричат слънца, които са с голяма яркост, но значително по-малки от нашето Слънце.

Условията на HD 85512b са много близки до тези на Земята и вероятно дори по-благоприятни за живеене, смятат астрономи.

Те предполагат, че на тази планета преобладава ясно време с умерена облачност. Според тях облаците покриват половината й повърхност - по-малко, отколкото земната. Но това е напълно достатъчно, за да бъдат отразени в Космоса излишъците от топлина.

Най-вероятно условията на HD 85512b са курортни и наподобяват тези в земните тропици. Все още обаче не е ясно дали в този рай има някаква форма на живот.

pik.bg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста странна статия...

....Температурата там е цели 3000 градуса по Целзий. Това означава, че всяко живо същество, попаднало на "Кеплер 78б", ще изгори за хилядни от секундата...

Би трябвало да изгори много преди да стъпи.

...Единственото "успокояващо" нещо е, че адът на тази планета трае едва 8 дни. Такъв е периодът, за който "Кеплер 78б" извършва пълна обиколка около своето слънце. ...

Интересно какво се случва с тая планета на 9-тия ден...

...Най-вероятно условията на HD 85512b са курортни и наподобяват тези в земните тропици. Все още обаче не е ясно дали в този рай има някаква форма на живот.

pik.bg

Па да идем да видим, а?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно какво се случва с тая планета на 9-тия ден...

Започва следващият ад :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз каквато съм грешница направо ми олекна кат разбрах колко далеко бил

:wub:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD 85512b е открита през 2011 г. Но за разлика от "Кеплер 78б" тя тежи 3,6 пъти колкото Земята. По тази причина е класифицирана...Условията на HD 85512b са много близки до тези на Земята и вероятно дори по-благоприятни за живеене, смятат астрономи.

По-благоприятни - дръжки. Притеглянето и го оценяват на 1.4G...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започва следващият ад :D

Вероятно, но от текста излиза, че на 9-тия ден планетата решава да се освободи от игото на звездата си и хуква безконтролно да се охлажда из космическия студ.

По-благоприятни - дръжки. Притеглянето и го оценяват на 1.4G...

Е, голяма работа - ще се чувстваме малко по-тежки, какво толкова. Виж, дамите може да го приемат по-неблагосклонно, но предварително ще ги предупредим да не изпадат в шок  :cant believe: , стъпвайки на кантарите си.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно, но от текста излиза, че на 9-тия ден планетата решава да се освободи от игото на звездата си и хуква безконтролно да се охлажда из космическия студ.

Е, голяма работа - ще се чувстваме малко по-тежки, какво толкова. Виж, дамите може да го приемат по-неблагосклонно, но предварително ще ги предупредим да не изпадат в шок  :cant believe: , стъпвайки на кантарите си.

Малко по-тежки, не е точно. Кръвта ти ще е по-тежка, сърцето ти ще се зори повечко да я изтласква. Ще се уморяваш по-бързо и ще трябва да ядеш доста повече. Метаболизмът ти може и да не се справи съвсем... знаеш ли...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, отговорът ми е повече в кръга на шегата. Но на много по-големи натоварвания са подложени огромен брой хора по света. Рисковете са несъмнени и не са за всекиго, особено за нетрениран човек, но при постепенен преход едва ли би имало проблеми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Адът е на 400 светлинни години от нас,"

Мисля , че някой нещо е объркал при смятането.

Много по - близо е.

Та ние живеем в него!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та ние живеем в него!

Любопитен съм, къде живеят суданските селяни, щом ти си в Ада... :) Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност използвайки цитати от библията учени са изчислили че температурата на рая (525,85°С) е по-висока от тая в ада (444,6°С). http://www.lhup.edu/~dsimanek/hell.htmВ библията пише че в ада има езера от течна сяра или температурата трябва да е под 444,6 °C иначе серните езерца ще се изпарят. Така че "Кеплер 78б" отпада като място на ада.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност използвайки цитати от библията учени са изчислили че температурата на рая (525,85°С) е по-висока от тая в ада (444,6°С). http://www.lhup.edu/~dsimanek/hell.htmВ библията пише че в ада има езера от течна сяра или температурата трябва да е под 444,6 °C иначе серните езерца ще се изпарят. Така че "Кеплер 78б" отпада като място на ада.

:) Долни инсинуации. Това е само ако условията в рая и ада са като земните, изключаем температурата и лъченията. А не виждам откъде идва това заключение. Примерно температурата на изпарение на сярата може да е различна, ако налягането е друго. Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Примерно температурата на изпарение на сярата може да е различна, ако налягането е друго.

Така е, ама никъде в библията не пише за високо налягане.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кеплер 87б" е със същия количествен и качествен състав от лед и скали като нашата планета.Температурата там е цели 3000 градуса по Целзий.

На мен пък ми е интересно какъв е тоя лед ,дето държи на 3000 градуса :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали в арамейския език я има тая дума. Трябва да питаме нашата експертка в областта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно си попаднал на цензурирана версия, търси Director's Cut или Extended Version.

На мен пък ми е интересно какъв е тоя лед ,дето държи на 3000 градуса :)

Как какъв - адски!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от всичко прочетено до тук разбрах, че като се запътя към ада, ще изгоря много преди да стигна до него, обаче ще трябва да чакам и 9-тия ден, та да видим, къде ще ме разпределят  :D

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от всичко прочетено до тук разбрах, че като се запътя към ада, ще изгоря много преди да стигна до него, обаче ще трябва да чакам и 9-тия ден, та да видим, къде ще ме разпределят  :D

Нещо такова се получава, да. За подробности - прочети си отново "Божествената комедия" в три части - "Ад", "Чистилище" и "Рай" на Данте Алигиери (последната не бързай да четеш, че може и да не стане нужда, знае ли човек за какво ще го съдят?), човекът е имал въображение и още преди 700 г е написал кое и как.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се и надявай да минеш толкова бързо ако попаднеш в ада, менюто май беше:

1. Леко запържен грешник -100 години в казана

2.  Базова процедура        - 500 години

3. Твърдо сварен грешник - 1000 години

4. Специалитет на Майстора - 2000 години

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.