Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Daylight Dancer

Въпроси за поправка на компютър

Препоръчан отговор

Донесe ми 1 приятел една конфигурация,на която да се уча на hardware-ен ремонт. И текущия случай е машина, която пали когато си поиска. Кондензаторите на дъното електролитите видимо нямат проблеми. Донесоха ми машината без захранване, сега ще я тествам с мое захранване. Коя е следващата стъпка. Въоръжен съм с читав мултицед и търпение.

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте захранващия блок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорите са във важните теми в раздела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля давайте конкретни отговори или по-добре не давайте отговори. Захранващия блок 100% е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натиснали сте бутона за включване и нищо не се случва. - наистина попрочети важните теми. Няма смисъл пак да се напишат същите неща, като са си обяснени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля давайте конкретни отговори или по-добре не давайте отговори. Захранващия блок 100% е ОК.

Ми според теб кое може да кара компа да се включва когато си иска, ако не е захранването? Колко други неща участват в това? Как ще разбереш кое от тях е проблема? Какво точно представлява конфигурацията? Моля задавайте конкретни въпроси, щом като искате конкретни отговори. Или по-добре не задавайте въпроса си, при това с такива надменни коментари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е P5L 1394, слагаме RAM(която не сметнах за необходимо да тестваме с memtest86+). Процесорът е Celeron D. Хард дискове и оптики не сме връзвали. Слагаме една PCI–ска карта колкото да има. Имаме и такава на PCI-E(ако се наложи)

Идеята е ,че пали в зависимост от RAM-та. на някой слотове като се сложи RAM пали понякога, а на други никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е P5L 1394, слагаме RAM(която не сметнах за необходимо да тестваме с memtest86+). Процесорът е Celeron D. Хард дискове и оптики не сме връзвали. Слагаме една PCI–ска карта колкото да има. Имаме и такава на PCI-E(ако се наложи)

Идеята е ,че пали в зависимост от RAM-та. на някой слотове като се сложи RAM пали понякога, а на други никога.

Значи здравей и довиждане, дъно? Далеч ли е от ума?

Най-общо казано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може и памет да е - тествана ли е дали работи - каква е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.