Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Надявам се да има хора, които да могат да помогнат със съвет.Ситуацията е следната.Бях с едно момче на дълъг път с колата на баща ми, но по едно време го помолих да ме смени и така стана, че катастрофирахме, докато той беше зад волана.Кат също бяха на мястото, като не определиха щетите върху колата.Колата беше на 20+ години,без каско и след катастрофата от сервизът оцениха, че състоянието и е такова, че за да се оправи ще трябва да се дадат над 1500лв.Баща ми искаше да се даде колата на момчето и то да заплати щетите, но понеже знам, че то няма тази финансова възможност отказах този вариант и решихме, че е по-добре просто да се разберем с момчето за някаква сума, която да ни даде, за да вземем друга кола.Дадахме тази кола на металекс.

Оттук проблемът дойде оттам, че момчето просто няма финансовата възможност да ни даде каквато и да е сума.Нито работи,нито притежава нещо,ученик е.Искам да запитам оттук какво мога да направя, за да бъдат тези пари на лице, след като баща му отказва да участва по какъвто и да е начин в изплащането на каквато и да е сума пари.Честно казано аз мога и да изчакам още малко, понеже му влизам в положението, но баща ми просто не желае повече бавене по въпроса.

Интересно ми е ако се заведе дело срещу момчето, първо може ли това, че колата вече е предадена на металекс да излезе като проблем и второ, дори да спечелим евентуално делото,как съдът ще изиска пак тези пари за разходи,адвокати и колата от момчето,при положение, че то просто ги няма, а е пълнолетно.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай го да събере парите. Не го пришпорвай да се чуди какво да прави. Може да ви трябва документ от оценител на каква сума възлиза колата. Не да искате на 20+ годишна кола пари като на 5 годишна запазена. Много има гадове злоупотребяват с такива ситуации като възможност да си сменят бараката с нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в някоя автокъща, намираш кола на 20 години със същата мощност на двигателя и гледаш каква е цената. Най-разумно ще е ако му поискаш 1/3-та,защото все пак колата си е твоя и никой не те е карал да му я даваш. Когато си му я дал,ти не си му я преписал на негово име,тоест тя е твоя собственост,а всеки сам носи отгорност за своите неща/предмети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казваш каква марка е колата, споменаваш само че е над 20 годишна което значи че е произведена 90-93 година.

Една бърза справка в специализираните сайтове показва че коли на тези години вървят от 500 до около 1500лв.

Цената на желязото е около 40ст тоест сте взели поне 400лв за колата.

Вината според ме е споделена ти си му дал да кара, справедливо е да покрие половината щети.

Според мен ти дължи не повече от 500лв.

Тази тема е нова, но ако  се потърси, ще се намери същата , със същото описание, само че с другата ответна страна. А колата почти съм убеден - беше Лада.А казуса между двама Ви ще си го решите в съдебната зала или на приятелски начала.Това е форум и се изисква квалифицирано мнение от юрист а не от хора, които не познават материята и само предполагат.

Ако е Лада за какви 1500лв говорим!? 

Вървят по около 400-500лв. ако са в движение и в добро техническо състояние.

Редактирано от trial version (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тази тема е нова, но ако  се потърси, ще се намери същата , със същото описание, само че с другата ответна страна. А колата почти съм убеден - беше Лада.А казуса между двама Ви ще си го решите в съдебната зала или на приятелски начала.Това е форум и се изисква квалифицирано мнение от юрист а не от хора, които не познават материята и само предполагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другия път му дай жена си и му кажи да я пази (да не забременее). Вината си е изцяло твоя персонално. Точно преди 3 дена предостъпих колата си на бившата ми за час и половина. Като си поех всички рискове персонално. (е тя има каско ама главоболията няма да са малко) Върна ми я след час и ми каза страх ме е да я карам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди някой и друг месец беше постнал същата тема.Колко пъти ще пишеш за едно и също.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не познавам закона, но винаги е по-добре да се разберете без съдилища.

Предлагам малко странно решение, но все пак е нещо. Момчето ви дава 70-80 лева колкото е цената за едно прехвърляне на автомобил на друг собственик и все едно, че той си е блъснал неговата си кола и я е дал за скрап и с тези вероятно 400+80 лева баща ти си купува друга 20 годишна може би същата кола. Изгубих нещо логиката, но ако не искаш да си развалите отношенията и да се намразите е по-добре да преглътнете малко ламарина.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.