Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BAI IVAN

Две системи 5.1 към един телевизор...

Препоръчан отговор

Здравейте..

Днес се замислих дали мога да свържа две системи 5.1 към един телевизор.

Едната система е само 5.1 ,а другота е домашно кино .Бях виждал едни маймунки ,които се мушкат към 3.5мм изход и го раделят на две .

Ще бъда благодарен ,ако се намери накой да ми отговори.. :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е идеята на тази гимнастика,че не схващам нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е идеята на тази гимнастика,че не схващам нещо?

Ами може би по-силен звук ,а пък има и голяма доза любопитство ... :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може би по-силен звук ,а пък има и голяма доза любопитство ... :))

Aми BAI IVAN-е то силата на звука си зависи от ,,системата,,(общо казано),не колко ще навържеш! Aко пуснеш 10 системи да не мислиш,че ще изкараш 10 пъти по-силен звук :)

Иначе оценявам любопитството ти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Бай Иване! Плюса ти е за "голямата доза любопитство" Но ако имаше минуси, щях да ти ЦАПНА   5

Защо не вземете да се поспрете с вашите "експерименти"? 

А утре ще питаш - къде ми се загуби звука или нещо от този род!

Ама той телевизора си е твой и можеш да го направиш и на трески, ако поискаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми BAI IVAN-е то силата на звука си зависи от ,,системата,,(общо казано),не колко ще навържеш! Aко пуснеш 10 системи да не мислиш,че ще изкараш 10 пъти по-силен звук :)

Иначе оценявам любопитството ти :)

И все пак..има ли някакъв проблем да ги свържа.Защото намерих и такъв разклонител откъде да взема,само не знам дали няма да направя накаква беля :D:D:D:D

И то определено ще ги свържа колкото да видя какво ще стане ,от чисто любопитство ... :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...И все пак..има ли някакъв проблем да ги свържа.Защото намерих и такъв разклонител откъде да взема,само не знам дали няма да направя накаква беля :D:D:D:D...

Ми пробвай и кажи,че и мен ме заинтригува :D

После да не отвориш само някоя друга тема за някакъв проблем ми се струва ;)  :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че ще се чува по-силно защото от телевизора излиза само сигнала а мощността на усилвателя си е същата. Примерно имаш един усилвател 200w и един 300w и като са включени и 2-та ще се чува по-силно... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз си мисля, че ще се чува по-силно защото от телевизора излиза само сигнала а мощността на усилвателя си е същата. Примерно имаш един усилвател 200w и един 300w и като са включени и 2-та ще се чува по-силно... 

Правилно! Става 200+300= 500вата! Ама друго не си "чувал" нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тиху дан та чуй BAI IVAN :hush:  ,че не знам какви ша ги свърши :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива сплитерчета може и да вършат работа за слушалки например, но с тонколони според мен резултатът ще е по-скоро незадоволителен - аха да се разминат фазите и аха ефектът от уж многото "джангър" да е станал отрицателен. А евтините 5.1 системки едва ли имат контрол на фазата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тиху дан та чуй BAI IVAN :hush:  ,че не знам какви ша ги свърши :speak:

Няма да правя бомба бе ,спокойно... исках просто дали да разбера дали има някакъв проблем,ама естествено вие направихте от мухата слон..

Ама никой не каза дали ще име проблем или няма да има ..... Ама в този форум съм забелязал ,че все гледате да с еправите на интерсни значи ......

Не искам да обидя никой,ама си е така... :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да правя бомба бе ,спокойно... исках просто дали да разбера дали има някакъв проблем,ама естествено вие направихте от мухата слон..

Ама никой не каза дали ще име проблем или няма да има ..... Ама в този форум съм забелязал ,че все гледате да с еправите на интерсни значи ......

Aбе  BAI IVAN-e. Аз лично не се правя на интересен значи,ма след като ти се каза и ти продължи да питаш-та и малко майтап вметнах ,както и ти в предния пост-щото то и твойто си беше като на майтап ;)

Аз личо не се обиждам :)

И не каза сега -направи ли експеримента ,или не още :)

:offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Бай Иване!

Коментара ми е на последните ти две изречения!

Щом си мислиш че се правим на "интересни" питай и в друг форум. Какво лошо има? Сега да знаеш и да не си мислиш, че сме "интересни" 

Интересните обикновено сте питащите а не тези, които Ви отговарят. Щом даден човек е решил да отговори на въпроса ти или да те посъветва, то се предполага, че знае по този въпрос, има опит и в повечето случаи гледа да те предпази от излишни главоболия! По твоята логика, хората в сервизите за ремонт на техника биха изглеждали още по-интересни.Защо тогава като опре ножа до кокала ги посещаваш, а не седнеш и разглобиш телевизора, грабнеш калайжийския поялник и..хоп готово - справил си се с проблема.Един съвет! Постарай се по често и повече да четеш питанията на хората, за да видиш какви глупави и изумяващи въпроси задават почти всеки ден във форума.Тогава ще се убедиш кои се явяват като интересни "личности" Свикнахме наготово да питаме за всичко, като че ли някой е длъжен да ни се занимава със ежедневните проблеми.Всичко това извън България струва пари на питащият. Погледни един форум от Западна Европа, от Щатите. Там не че няма глупави въпроси, но хората избягват да ангажират други хора с техните проблеми. тук, в този форум, това не е така и наместо да се радвате че все има още хора готови да ви помогнат безплатно губейки си своето време, Вие много често накрая при добър отговор не им казвате и едното БЛАГОДАРЯ! А дали съм прав или не, оставям на всички Вас да помислите и прецените добре

По въпроса, който ти е любопитен!

Определено нищо няма да стане. Ако искаш да съм точен - ще ти отговоря технически грамотно, а колко ще ме разбереш - все ми е тая!

Знаеш че имаш съвсем съвременен телевизор! Изградената в него електроника е на съвсем друго ниво, което беше преди 20 години. Обикновено всички входове и изходи на много аудио-визуални компоненти се превключват от C-Most интегрални схеми които понякога имат свойството да дефектират при "офазяване" ,при статично електричество, даже и при стандартно включване на кабелите, свързващи отделните компоненти.Ненапразно в повечето модели телевизори към упътването е написано че е важно всички кабели да се куплират при ИЗКЛЮЧЕНО състояние на уредите/ телевизори, сериозни усилватели, CD преари и т.н/От дългогодишният ми опит съм забелязал, че такива дефекти обикновено се получават при хора, които не мислят когато свързват отделните компоненти. /колкото и грубо да ти звучи и да се обидиш, е точно така при моите 45 години стаж в тази област/ Снощи имаше такъв пример във форума със съвсем нови колони! На човека са му оцветили даже накрайниците в различни цветове, но той си ги включва както намери за добре.Написах му - "Дето видиш празна "дупка" и ръгаш. 

За твоя случай. Този разклонител за който ти споменаваш/ясен ми е като бял ден/ даже и не си помисляй, че е редно да включваш изходите на няколко източника или техните входове - НАКЪСО /това разбираш ли го като термин?Ако не ти е ясно, моите понататъшни обяснения не са ти и нужни. Не си позволявам да давам съвети без да съм почти на 100% сигурен в правотата си, макар че и аз съм като теб обикновен човек и мога да сгреша. Дори в този случай на общуване /с писане, което за мен е много по-трудно/ още повече бих сгрешил в преценката си.И накрая

Казах ти и пак повтарям - Аз съм никой и твоя телевизор е купен с твоите пари. Можеш ако искаш да го натрошии с теслата. Това мен не ме касае. Искал съм да те предпазя от евентуални проблеми. Ако мислиш,  първото ти нещо ще е това: Този човек, за да ми пише своя коментар, значи, че има нещо, което той знае, а аз - НЕ! И си сядаш... на - г*за!

А иначе си мисли каквото искаш - отново не ме касае!

Пожелавам на Теб и фамилията ти, всичко най- добро и много здраве!

С уважение: Стефан!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.