Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Beylian

с какво мога да ъпгрейдвам дъно гигабит GA-7VA

Препоръчан отговор

в момента съм с 1,8 процесор и рам 750 ,може ли да се сложи двуядрен процесор и с каква рам е съвместимо дали може ддр 3 примерно защото сега е ад ;) много бавно работи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нов компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в момента съм с 1,8 процесор и рам 750 ,може ли да се сложи двуядрен процесор и с каква рам е съвместимо дали може ддр 3 примерно защото сега е ад ;) много бавно работи .

Нито чипсета нито сокета поддържат двуядрени процесори. Моят съвет е да събираш пари за нов компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито чипсета нито сокета поддържат двуядрени процесори. Моят съвет е да събираш пари за нов компютър. 

Финансово съм доста нестабилен за нов не се очертава скоро :( ,какво може да се направи с това дъно като рам и процесор кое е максимума за него да търся .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Финансово съм доста нестабилен за нов не се очертава скоро :( ,какво може да се направи с това дъно като рам и процесор кое е максимума за него да търся .

Ами рамта можеш да сложиш до 3гб (по 1гб на слот). Рам памет ти трябва DDR1 333. Най-мощния процесор който можеш да сложиш е едноядрен алтон на 2.20гхз (AthlonXP 3200+ socket 462). Според мен не си заслужава да се влагат пари, защото частите ще му излезнат над 100лв, а за около 150лв може да се вземе много по-добър двуядрен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под нов може да разбираш и частичен ъпгрейд на дъно и процесор да речем, но за целта е хубаво да е ясно какво имаш за да се каже какво може да стане.

Твоето дъно е сокет 462 след него идва 754 и чак тогава идва 939 на който се появиха първите двуядрени АМДта така че забрави.

Минимума е смяна на дъно и процесор.

А е препоръчително и паметта за да стане нещо прилично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, то оперативната памет, при смяна с по-нови компоненти ще се наложи по презумпция. Наличната ДДР(1) памет, няма как да я набие на банка за ДДР2 или ДДР3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.