Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам помощ за кофигуриране на геймърски комп с до 3800 лв бюджет.

Запътил съм се към тази конфигурация:

I7-4820K /3.7G/10M/BOX/LGA2011

Samsung 250GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s

HDD 2TB SATAIII WD Black 7200rpm 64MB

CORSAIR TX V2 Series 750W

ASROCK X79 EXTREME4 /X79/2011

GB N780OC-3GD GTX780 3G

Corsair Cooling Hydro Series H100i

2X8GB DDR3 1866 KINGSTON HYPERX PREDATOR

CM STRYKER W/WINDOW

(без монитор и други аксесоари,защото си имам)

Линк към количката:

http://nikem-bg.net/cart/47757p1r49882p1r1158p1r1005476p1r49867p1r1001994p1r45564p1r50124p1r1003864p1r30387p1r47596p1rf.html

Благодаря предварително! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже....Трябваше ли да пуснеш темата около 20 пъти, та да трябва да чистя като луд? Толкова ли настоятелно цъкаше на бутона???

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си фен на Нвидиа ,вземи R9 290X.Че и по-бърза и пари ще спестиш ;)

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150MSI Z87-GD65 GAMING LGA1150CORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5VCorsair Cooling Hydro Series H100iSamsung 250GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s2TB SEAGATE ST2000DM001 64MB x 2GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD x 2PSU CM SILENT PRO M2 1000WFD ARC XL BLACK W/WINLG GH24NSB0 DVD RW BLACKОбща стойност - 3 713.08 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49104p1r1093p1r1000586p1r1003864p1r1158p1r46125p2r50126p2r48706p1r50238p1r49867p1rf.htmlRAID 2х2TB, CrossFire с 2хR9 280X, страхотна кутия на FD, другите неща мисля, че са ясни. С тези две R9 280X ще играеш всички игри в близките 2-3 години на макс. настройки, а с водния охладител може да клокнеш доволно i7-цата. Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 3 744.58 лв. с ДДС

От нищо не е пестено.Хубаво дънно с възможност за добър овърклок.Един от най-мощните Haswell процесори доста добър като цена/производителност.Хубаво водно охлаждане което ще държи процесора в добри температури дори ако  е  клокнат.16 гб рам памет на 2400 мхз което си е предостатъчно за покриването изискванията на игрите (достатъчно и за видео обработката) .Видеокартата е достатъчно мощна да подкара повечето съвременни  игри на максимални настройки и на 5760x1080 .Голяма хубава кутия,с възможност поставянето на още 4 вентилатора (общо има място за 7 доколкото разбрах 3 вече са монтирани на кутията).Голямо дисково пространство + SSD.

Обща стойност - 3 778.94 лв. с ДДС
С i7-4770k (препоръчвам ти тази)

ето и малко тестове с r9-290x:

Редактирано от I'м no† أnŁ٥vۼ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто пръскане на излишно много пари са тези 3800лв. ,за фул хд една конфигурация за около 2000лв. е предостатъчна за сериозен гейминг!

За толкова пари може да играеш и на 2560 x 1080 резолюция сериозен гейминг ,ама лично за мен не си заслужава!

ASUS SABERTOOTH 990FX, AMD 990FX, DDR III 1866/1600/1333, SATA III RAID, eSATA, USB 3.0, 1394, GLAN, AM3+

AMD FX-Series X8 8320, 3.50GHz, 16MB, BOX, AM3+, Black Edition

NOCTUA CPU Cooler NH-U14S

GEIL 2X4GB DDR III 2400 EVO POTENZA

SAMSUNG 120GB 2.5" Solid State Drive 840 Evo /SSD/, SATA

WD 1024GB 64MB SATA III Blue

SAPPHIRE 4096М R9 290 DDR5 PCI-E 3.0 2броя

FRACTAL DESIGN Define R4 Black Pearl, w/o PSU

COOLER MASTER V850 Vanguard, 850W

Philips Brilliance 298P4QJEB/00

Общо 3870лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(без монитор....,защото си имам)

Който монитор е марка...модел?!

Да не се окаже, че се пънем заради някоя стара "туба" или нещо по-ново, но все пак само с HD резолюция.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малка допълнителни разяснения. При показването на модела на монитора, който става за нормална домашна употреба и дори за игра.  Посочен е чужд онлайн магазин, където цените се различават от тези в магазините в България. От къде в крайна сметка ще се купува. Защото при такава сума на бюджета, ако се потърси достатъчно добре, може да се сглоби същата мажина на по-ниска цена, или пък за посочената сума да се направи сглобка с по-добри параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мислите за nVidia 780ti?Защото дочух,че е била хубава и имам възможност да я поръчам от eBay...и монитора ми е от Техномаркет за около 300лв

Редактирано от М.Божилов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че имате проблем, с левият бутон на мишката. Задържа. За картата и аз така съм чул, но не само за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислим,че е може би една от най-силните карти на пазара.

Мислим,и че с гаранцията и ще имате проблеми,ако не дай си Боже се наложи да се възползвате от гаранционно обслужване.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вие вярно ли му се връзвате? Комп за игри за 3800лв?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е проблема?

А твоят ?

Геймърска машина с 250ГБ SSD и 16ГБ Ram.

Много се забавлявам с такива като теб, които гледат скъпите неща, пускат тема тук, а след това често се случва да им се обяснява, че дъното например не е за избрания процесор.

Толкова ли нямате работа, че губите времето и на останалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е максимумът за геймърска конфигурация. Повече не ти трябва. дори това е много за игри.

BB код:

Обща стойност - 2 962.88 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен няма нужда да се охарчваш толкова. И с доста по-малко пари ще събереш отлична конфигурация, с която да нямаш проблем с игрите няколко години напред. За 1 500-2 000 лв. ще вземеш много добра и балансирана конфигурация. Решението си е твое, разбира се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 3 795,55 лв.

http://www.youtube.com/watch?v=nIsrqVG3d5E

2011 е добра платформа, но няма да и ползваш потенциала щом е само за игри. Както написа Papugai 16 рам и голям SSD са излишни! I7 4770K е малко по-бърз от 4820К!

Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
    • от Koliio Dannailow
      Здравейте!
      Имам следния проблем с едно старичко дъно- та въпроса е;
      Дъното ми не изкарва картина докато не изкарам процесора от сокет-а,и след това да го поставя.
      след това тръгва нормално,но след 3-7 часа пак прави същия проблем.
      Дъното е : asrock fm2a55m-hd+
      а процесора:  AMD A4 X2 4000
    • от Ивайло П.
      Здравейте,
      Както се подразбира от заглавието искам да си купя нов компютър, който ще се използва за игране на игри на възможно най - високи настройки, доколкото позволява бюджета - 1300 лева. Конфигурацията, която имам е тази от подписа и мисля, че мога да използвам твърдия диск. Кутията е най - обикновена на Delux и не мисля, че ще свърши работа. Разгледах на бързо някои теми, които имаха същия или подобен бюджет и видях, че за тези пари се предлагат Ryzen 5 1400 + някоя RX. Мисля, че никъде не видях  GTX 1060, може би не влиза в бюджета или не е толкова добра не знам, ще се радвам, ако някой изрази мнение. Мисля, че казах накратко какво искам и какво мога да използвам от старата машина(HDD). Благодаря преддварително.  
      ПП - Забравих да спомена, че монитора ми е 1080p, ако е от значение.
    • от Martin Marinow
      Здравейте, бих искам ако може чрез сайта www.sky.bg да ми предложете компютър до 600-650 лева компютър за гейминг с процесор Intel CELERON DUAL CORE G1840, 2.80GHz, 2MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh и поне 2 gb видео карта която да погдържа игри като - Counter strike-Global offensive, league of legends , Minecraft , Battlefield и тем подобни игри .Благодаря предварително.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.