Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам помощ за кофигуриране на геймърски комп с до 3800 лв бюджет.

Запътил съм се към тази конфигурация:

I7-4820K /3.7G/10M/BOX/LGA2011

Samsung 250GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s

HDD 2TB SATAIII WD Black 7200rpm 64MB

CORSAIR TX V2 Series 750W

ASROCK X79 EXTREME4 /X79/2011

GB N780OC-3GD GTX780 3G

Corsair Cooling Hydro Series H100i

2X8GB DDR3 1866 KINGSTON HYPERX PREDATOR

CM STRYKER W/WINDOW

(без монитор и други аксесоари,защото си имам)

Линк към количката:

http://nikem-bg.net/cart/47757p1r49882p1r1158p1r1005476p1r49867p1r1001994p1r45564p1r50124p1r1003864p1r30387p1r47596p1rf.html

Благодаря предварително! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже....Трябваше ли да пуснеш темата около 20 пъти, та да трябва да чистя като луд? Толкова ли настоятелно цъкаше на бутона???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си фен на Нвидиа ,вземи R9 290X.Че и по-бърза и пари ще спестиш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150MSI Z87-GD65 GAMING LGA1150CORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5VCorsair Cooling Hydro Series H100iSamsung 250GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s2TB SEAGATE ST2000DM001 64MB x 2GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD x 2PSU CM SILENT PRO M2 1000WFD ARC XL BLACK W/WINLG GH24NSB0 DVD RW BLACKОбща стойност - 3 713.08 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49104p1r1093p1r1000586p1r1003864p1r1158p1r46125p2r50126p2r48706p1r50238p1r49867p1rf.htmlRAID 2х2TB, CrossFire с 2хR9 280X, страхотна кутия на FD, другите неща мисля, че са ясни. С тези две R9 280X ще играеш всички игри в близките 2-3 години на макс. настройки, а с водния охладител може да клокнеш доволно i7-цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 3 744.58 лв. с ДДС

От нищо не е пестено.Хубаво дънно с възможност за добър овърклок.Един от най-мощните Haswell процесори доста добър като цена/производителност.Хубаво водно охлаждане което ще държи процесора в добри температури дори ако  е  клокнат.16 гб рам памет на 2400 мхз което си е предостатъчно за покриването изискванията на игрите (достатъчно и за видео обработката) .Видеокартата е достатъчно мощна да подкара повечето съвременни  игри на максимални настройки и на 5760x1080 .Голяма хубава кутия,с възможност поставянето на още 4 вентилатора (общо има място за 7 доколкото разбрах 3 вече са монтирани на кутията).Голямо дисково пространство + SSD.

Обща стойност - 3 778.94 лв. с ДДС
С i7-4770k (препоръчвам ти тази)

ето и малко тестове с r9-290x:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто пръскане на излишно много пари са тези 3800лв. ,за фул хд една конфигурация за около 2000лв. е предостатъчна за сериозен гейминг!

За толкова пари може да играеш и на 2560 x 1080 резолюция сериозен гейминг ,ама лично за мен не си заслужава!

ASUS SABERTOOTH 990FX, AMD 990FX, DDR III 1866/1600/1333, SATA III RAID, eSATA, USB 3.0, 1394, GLAN, AM3+

AMD FX-Series X8 8320, 3.50GHz, 16MB, BOX, AM3+, Black Edition

NOCTUA CPU Cooler NH-U14S

GEIL 2X4GB DDR III 2400 EVO POTENZA

SAMSUNG 120GB 2.5" Solid State Drive 840 Evo /SSD/, SATA

WD 1024GB 64MB SATA III Blue

SAPPHIRE 4096М R9 290 DDR5 PCI-E 3.0 2броя

FRACTAL DESIGN Define R4 Black Pearl, w/o PSU

COOLER MASTER V850 Vanguard, 850W

Philips Brilliance 298P4QJEB/00

Общо 3870лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(без монитор....,защото си имам)

Който монитор е марка...модел?!

Да не се окаже, че се пънем заради някоя стара "туба" или нещо по-ново, но все пак само с HD резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малка допълнителни разяснения. При показването на модела на монитора, който става за нормална домашна употреба и дори за игра.  Посочен е чужд онлайн магазин, където цените се различават от тези в магазините в България. От къде в крайна сметка ще се купува. Защото при такава сума на бюджета, ако се потърси достатъчно добре, може да се сглоби същата мажина на по-ниска цена, или пък за посочената сума да се направи сглобка с по-добри параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мислите за nVidia 780ti?Защото дочух,че е била хубава и имам възможност да я поръчам от eBay...и монитора ми е от Техномаркет за около 300лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че имате проблем, с левият бутон на мишката. Задържа. За картата и аз така съм чул, но не само за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислим,че е може би една от най-силните карти на пазара.

Мислим,и че с гаранцията и ще имате проблеми,ако не дай си Боже се наложи да се възползвате от гаранционно обслужване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вие вярно ли му се връзвате? Комп за игри за 3800лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е проблема?

А твоят ?

Геймърска машина с 250ГБ SSD и 16ГБ Ram.

Много се забавлявам с такива като теб, които гледат скъпите неща, пускат тема тук, а след това често се случва да им се обяснява, че дъното например не е за избрания процесор.

Толкова ли нямате работа, че губите времето и на останалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е максимумът за геймърска конфигурация. Повече не ти трябва. дори това е много за игри.

BB код:

Обща стойност - 2 962.88 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен няма нужда да се охарчваш толкова. И с доста по-малко пари ще събереш отлична конфигурация, с която да нямаш проблем с игрите няколко години напред. За 1 500-2 000 лв. ще вземеш много добра и балансирана конфигурация. Решението си е твое, разбира се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 3 795,55 лв.

http://www.youtube.com/watch?v=nIsrqVG3d5E

2011 е добра платформа, но няма да и ползваш потенциала щом е само за игри. Както написа Papugai 16 рам и голям SSD са излишни! I7 4770K е малко по-бърз от 4820К!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте, Честита Коледа на всички . Искам да отправя запитване този модел видео карта за лаптоп  Intel HD Graphics 4000 достатъчно мощна ли е , за де се играят актуални игри на нея на прилична резолюция  и също така можели ли да поддържа тежки програми  ?  Благодаря 

• от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
    • от Koliio Dannailow
      Здравейте!
      Имам следния проблем с едно старичко дъно- та въпроса е;
      Дъното ми не изкарва картина докато не изкарам процесора от сокет-а,и след това да го поставя.
      след това тръгва нормално,но след 3-7 часа пак прави същия проблем.
      Дъното е : asrock fm2a55m-hd+
      а процесора:  AMD A4 X2 4000
    • от Ивайло П.
      Здравейте,
      Както се подразбира от заглавието искам да си купя нов компютър, който ще се използва за игране на игри на възможно най - високи настройки, доколкото позволява бюджета - 1300 лева. Конфигурацията, която имам е тази от подписа и мисля, че мога да използвам твърдия диск. Кутията е най - обикновена на Delux и не мисля, че ще свърши работа. Разгледах на бързо някои теми, които имаха същия или подобен бюджет и видях, че за тези пари се предлагат Ryzen 5 1400 + някоя RX. Мисля, че никъде не видях  GTX 1060, може би не влиза в бюджета или не е толкова добра не знам, ще се радвам, ако някой изрази мнение. Мисля, че казах накратко какво искам и какво мога да използвам от старата машина(HDD). Благодаря преддварително.  
      ПП - Забравих да спомена, че монитора ми е 1080p, ако е от значение.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.