Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Stoyns

Взета книжка за алкохол, в последствие не я връщат! Помощ

Препоръчан отговор

Здравейте,по миналата седмица петък срещу събота се събрахме с баща ми напихме се като казаци до 3 през нощта и си легнахме. На следващия ден той тръгна към 11 часът, и на карулката го бяха спрели за фарове. Полицаите са искали и да духа на дрегера, баща ми е духал 4 пъти, и нищо не е излязло, на 5-тия път е излязло 0,65, полицаите са му спрели колата от движение, взели са му книжката, талона и всичко, и даже са го пратили с колата да ходи за кръвен тест. Минал теста, и минали 3 дни, баща ми ходил до КАТ да разбере какво се е случило, оказва се че теста е отрицателен, но не му връщат документите защото не били пристигнали! Това нещо продължава 1 седмица, баща ми ходи всеки ден да си иска книжката и му казват 1 и също, седи неплатен вече седмица и полувина заради тези ИДИОТИ  Той работи в строителна фирма, работи с машини които му изискват книжка и ако не си получи книжката скоро, ще си загуби работата което е най-тъпото а аз съм студент и ще трябва да прекъсна обучението си защото баща ми няма да може да ми дава пари! Моля ако някои е имал подобни проблеми да сподели, или ако някой може да ни каже какво да направим ще съм му много благодарен. Просто съм адски разочарован, изкараха баща ми алкохолик, сега ще си загуби работата, аз ще се махна от университета защото някакъв малоумен полицай не си е взел подкупа!.........................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти и баща ти, който и от двамата да е карал сте не за връщане на книжката, а повече никога да не ви я дадат. Аман от пияни убийци на пътя!Като ще работи с машини и ще шофира, няма да "пиете като казаци"! Не за загубване на работа, ами за затвор е пиян шофьор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Взета книжка за алкохол, в последствие не я връщат"

И какво? Добре са я взели хората. Дано не я върнат скоро!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти и баща ти, който и от двамата да е карал сте не за връщане на книжката, а повече никога да не ви я дадат. Аман от пияни убийци на пътя!Като ще работи с машини и ще шофира, няма да "пиете като казаци"! Не за загубване на работа, ами за затвор е пиян шофьор.

Ебати глупостта!!!!Не, а не съм "за" шофирането пиян, но да, да не си кривя душата, правил съм го...Тук говорим за алкохолна проба, кръвна, в болница, която е отрицателна, което показва, че няма алкохол в кръвта... И "по думи", че дрегера е отчел от 5-тия път някакъв алкохол...В книжките, които са за подготовка за шофьорските изпити се казва, че не трябва да се кара до 8 часа след поемане на твърд алкохол... Ясно, много зависи от от човека, от неговата физиология, от поетият алкохол. Но условно е прието, като усреднено - 8 часа... от 3 през нощта до 11 на обяд са 11 - 3 = 8... 8 часа, което го и пише в книжките за подготовка на кандидат шофьори...Що за съдник си ти, че да кажеш дали човека е бил пиян или не? Още повече се твърди, че кръвната проба е отрицателна за алкохол?По-добре кажи какво и как да се направи и как се действа в такава ситуация. Аз лично не знам, за това и не мога да кажа къде да ходи. Даже не знаем за кой град става на въпрос и кой окръжен "КАТ" и всякакви такива...Но тези квалификации са недопустими!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гинем като пилци по пътищата. За българина трябват драконовски мерки. Самото мислене - напих се и управлявах не ми се нрави и в подобни случаи не ми се нрави и идеята да помагам. Днес малко пиинал - добре ще помогнем, но утре ще пиине в повече и аз не искам да се срещнем в такъв момент. Ти искаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ебати глупостта!!!!...Не, а не съм "за" шофирането пиян, но да, да не си кривя душата, правил съм го...Но тези квалификации са недопустими!!!

Като си карал пиян и ти си за отнемане на СУМПС и затвор и няма друга мярка, а не модераторстване във форум и обявяване колко съм глупав. Всъщност до кръвният тест като нищо може да се е разградил още малко алкохол и да е отишъл до нормата.За пример - имам СУМПС от 3 години и през цялото време, през което шофирам не съм си позволил да се кача зад волана на автомобил дори след една бира. Дори след няколко часа след една бира. Въобще не пия, ако знам че има дори възможност да шофирам до някъде.Щом АЗ мога, какъв си ти да се появиш пиян и да ме отнесеш в някоя пропаст!? Нямаш оправдание, не се и опитвай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Щом говори за "карулката" предполагам , че става въпрос за София. И такива коментари като неговия, аз лично мисля, че не са за този форум.Никой не знае каква е истината. А тя може да е и съвсем различна от представената! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гинем като пилци по пътищата. За българина трябват драконовски мерки. Самото мислене - напих се и управлявах не ми се нрави и в подобни случаи не ми се нрави и идеята да помагам. Днес малко пиинал - добре ще помогнем, но утре ще пиине в повече и аз не искам да се срещнем в такъв момент. Ти искаш ли?

Нека кажа, че работих като застраховател, централно управление. Нека и кажа, че при употреба на алкохол ти отпада застраховката Гражданска отговорност и ти плащаш от своят джоб всички щети, които евентуално си причинил...Не подкрепям това, не подкрепям шофирането в нетрезво състояние.Но не казвам да съдим човека прибързано. Сам автора казва, че са минали 8 часа от пиенето до шофирането, нещо, което го пише в наръчниците, че това е ОК, че това е времето за преработка на алкохола за средно статистическият човек...Също така се казва, че от 5-тият път (защо 5 пъти чак е пробвано с дрегер) дрегера е отчел алкохол?Защо автора твърди, че в кръвната проба в болницата е отрицателна? Демек няма алкохол в кръвта?Ние не сме съд, не сме правна институция... Нито можем да проверим правотата на изказванията на автора на темата... Защо се скача с/у него и с/у баща му?Вие съд ли сте, съдници ли сте?Кажете от правна гледна точка как да се последва, да докаже правотата си, декларирана в мнението, че той не е бил пиян... Или ДОКАЖЕТЕ, че е бил пиян!!!

Като си карал пиян и ти си за отнемане на СУМПС и затвор и няма друга мярка, а не модераторстване във форум и обявяване колко съм глупав. Всъщност до кръвният тест като нищо може да се е разградил още малко алкохол и да е отишъл до нормата.За пример - имам СУМПС от 3 години и през цялото време, през което шофирам не съм си позволил да се кача зад волана на автомобил дори след една бира. Дори след няколко часа след една бира. Въобще не пия, ако знам че има дори възможност да шофирам до някъде.Щом АЗ мога, какъв си ти да се появиш пиян и да ме отнесеш в някоя пропаст!? Нямаш оправдание, не се и опитвай!

Няма да си мерим книжките, моята е от повече време, макар и да съм на много по-малко години от теб...Но не това е важното, да аз признавам своята грешка. Не съм бил хванат. Но, извинявам се, да съм препоръчал това на някого? Да съм казвал, че е добре?Казвам, че не съм светец, казвам, че съм сгрешил, давам и съвет на други да не грешат, на базата на моят опит... Толкова ли е лошо това???p.a. Една бира е напълно и изцяло позволена по БГ законодателството. Може да шофираш спокойно след употребата на 0,5L бира...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

през цялото време, през което шофирам не съм си позволил да се кача зад волана на автомобил дори след една бира. Дори след няколко часа след една бира. Въобще не пия, ако знам че има дори възможност да шофирам до някъде.Щом АЗ мога, какъв си ти да се появиш пиян и да ме отнесеш в някоя пропаст!? Нямаш оправдание, не се и опитвай!

А аз през целия ми живот до сега (43г.) не съм си позволил да близна алкохол !  За какви бутилки говорите !!! А представи си как се чувствам като има пиянки около мен или срещу мен на пътя ?

изкараха баща ми алкохолик, сега ще си загуби работата, аз ще се махна от университета защото някакъв малоумен полицай не си е взел подкупа!.........................

Що той да не е пълен трезвеник като сина си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но не това е важното, да аз признавам своята грешка. Не съм бил хванат. Но, извинявам се, да съм препоръчал това на някого? Да съм казвал, че е добре?

Хич не шофирам спокойно и въобще не шофирам след и една бира. Това, че алкохолът е под законовата норма не означава, че малко или повече не влияе на реакции или преценка на ситуацията. Не си позволявам и една бира да ме почерпят или да изпия, ако ще се качвам за волана. Като гледам стажа ти със СУМПС не е значително по-голям от моят, така че не виждам защо се изказваш като шофьор с 54 години стаж. Или можеш да устискаш да не пиеш докато караш или не можеш. После защо стават мелета по пътищата!

А аз през целия ми живот до сега (43г.) не съм си позволил да близна алкохол !  За какви бутилки говорите !!! А представи си как се чувствам като има пиянки около мен или срещу мен на пътя ?

Битовият алкохолизъм в България отива на нови висоти. Но не се притеснявай поне от мен. Просто съм луд, но не и пиян.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

p.a. Една бира е напълно и изцяло позволена по БГ законодателството. Може да шофираш спокойно след употребата на 0,5L бира...

За младите и за "дъртите" шофьри, май  въведоха дифиренцирани промили, а и ако не се лъжа свалиха нормата. Така че и една бира може да се окаже много...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За младите и за "дъртите" шофьри, май  въведоха дифиренцирани промили...

Не знам за такова нещо. Имаше предложения, както и с други неща, например да не може да шофират по магистрали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, баща ми е човек на 45 години шофьор е цял живот, взимана му е книжката веднъж за 3 месеца, и това му е единственото нарушение, нито е алкохолик нито нищо, човека си пие по 1 ракия вечер и си ляга, ако това е алкохолизъм здраве да е. Казали са му че теста е отрицателен в кат, но документите му ги няма, тоест няма да го глобяват, няма да му отнемат точки, нищо няма да му правят, просто не му връщат документите вече прекалено дълго време. Друго, историята си е такава каквато ви я казвам както ми го е казал баща ми, и да случилото се е в София също така няма за какво да ви лъжа след като искам адекватна помощ. А дразнителите по-горе могат да дойдат, живея в Свищов на Хам Бъчва, да ми искат тел номер на лично да им кажа кой е алкохолик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич не шофирам спокойно и въобще не шофирам след и една бира. Това, че алкохолът е под законовата норма не означава, че малко или повече не влияе на реакции или преценка на ситуацията. Не си позволявам и една бира да ме почерпят или да изпия, ако ще се качвам за волана. Като гледам стажа ти със СУМПС не е значително по-голям от моят, така че не виждам защо се изказваш като шофьор с 54 години стаж. Или можеш да устискаш да не пиеш докато караш или не можеш. После защо стават мелета по пътищата!

Защото съм трениран и съм се упражнявал повече от 95% от шофьорите в БГ и защото съм бил в ситуации, които 99% от шофьорите в БГ не биха си и мечтали... И защото съм обучил лично редица хора по същият начин и които са страхотни шофьори в момента и при всеки един от тях се возя спокойно!Защото имам претенцията да съм шофьор, а не "водач". И има защо да го казвам!И пак, аз може да съм правил глупости, като да карам стотици километри под въздействието на алкохол, но НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ на който и да е четящ това мнение!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Защото може и да карам със 150 км/ч по Софийските улици със смешната ми кола, но ТОВА НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ!!!!Защото може да правя малоумни и неразумни маневри, застрашаващи движението, според околните и наблюдаващи нещата очевидци...Но го правя с моят личен акъл и си нося последиците за това сам за себе си, като отговорно лице. И за това казвам, че АЗ го правя, но НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ на когото и да било!!!!И да, имам се и се смятам за по-добър шофьор от 95% от хората в София, защото знам как съм се учил ма какви неща съм преодолял учейки се и, че имам подготовка, както шофьор от НСО, и това е без майтап, даже по-тежка и по-продължителна, и това не е някаква празна "шега"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е имало проект от МЗ, нормата за млад шофьор да бъде сведена до 0.2 промила. Май Боко Борисков не е дал разрешение да се приеме :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Когато човек си позволи днес една бира и седне зад волана и никой не го хване, то този същият човек след някакво време ще си позволи и...2 бири. После ще станат  3 и  кило гроздова! Това ли е разсъждението Ви? Това го направиха заради господата от Народното събрание, а не щото сме го предложили аз или ВИЕ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото съм трениран и съм се упражнявал повече от 95% от шофьорите...

Голямо самочувствие за шофьор. Направо професионален експерт. Съжалявам, такива няма да си позволят да карат под въздействието на алкохол. Не виждам какво толкова повече си трениран и си упражнявал. Никоя тренировка и упражнение не са оправдание по никакъв начин. Заблудата, че трениран можеш да караш с 4 промила алкохол? Имаш подготовка по-добра от шофер в НСО къде? На празният полигон?А кого по-точно си обучил, ако не си квалифициран инструктор с разрешително, това само ми е интересно? На честна дума не вярвам, а на бумажки от независими оценители. И никъде не съм питал какъв опит имаш, изглежда все пак опитът го имаш за някакъв сорт успокоение, че "на теб няма да се случи".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...... Минал теста, и минали 3 дни, баща ми ходил до КАТ да разбере какво се е случило, оказва се че теста е отрицателен, но не му връщат документите защото не били пристигнали! Това нещо продължава 1 седмица, баща ми ходи всеки ден да си иска книжката и му казват 1 и също, седи неплатен вече седмица и полувина заради тези ИДИОТИ .....

"идиот" и "малоумен" са определения, приличащи повече на теб и баща ти, тъй като не знаете законите и наредбите в собствената си държава.Моля, въздържайте се от подобни определения, що се отнася до длъжностни лица , служители на МВР и които съвестно си изпълняват дълга.

Срокът,в който се обработва кръвната проба за алкохол и получаването последствие, ако пробата е отрицателна,  на отнетото СУМПС от РПУ е 10 дни.

Работни дни, не календарни.

Тоест - баща ти може да ходи и всеки ден по два пъти да си иска книжката, но няма да му я дадат, преди да пристигне заключението от лабораторията и да се извършат всички законоопределени процедури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти случка, но закона си е закон. Всеки носи глава на раменете си все пак. Не е необходимо невинни хора да страдат заради безразсъдното поведение на други. Не съм си позволявал да карам пиян, а също и отбягвам пияни шофьори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срокът,в който се обработва кръвната проба за алкохол и получаването последствие, ако пробата е отрицателна,  на отнетото СУМПС от РПУ е 10 дни.

Уверих се че умна глава е измислила този срок. (даже е занижен) Да може тия дето им треперят ръцете десет дена да се напиват както казаци че чак да им се отще и след като си получат свидетелството да не мислят повече за глупости !

п.п Ще ми зависят доходите от книжката а аз ще тръгна да се надпивам със синовете и дъщерите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"идиот" и "малоумен" са определения, приличащи повече на теб и баща ти

Дори и не се опитвай да наричаш баща ми каквото и да е, защото ходиш по неравен терен в който има много дупки. Имай си мнение но не обиждай никой защото това не ти е в правото, най-малко си модератор,и би трябвало да си за пример, а не да показваш поведение на 10 годишен дрисък. Не мисля че е лошо че с баща ми сме близки и че сме се напили защото ни е било хубаво. Явно ти такива моменти си нямал, и никога няма да имаш, защото явно си такъв сухар какъвто ти е и коментара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уверих се че умна глава е измислила този срок. (даже е занижен) Да може тия дето им треперят ръцете десет дена да се напиват както казаци че чак да им се отще и след като си получат свидетелството да не мислят повече за глупости !

Срокът е такъв, защото като кръвните проби се вземат в лечебно заведение ( до 1,2 промила - във всяко, над 1, 2 -само в ЦСМП и филиалите) , след това там се съхраняват до 24 часа след взимането им в хладилник, и се пращат в алкохолните лаборатории, а те са 4 на брой в цялата страна -София, Пловдив, Варна  и Плевен.Познай колко проби се обработват на ден в тези 4 лаборатории от цялата страна ? От там, след осъществяването на експертизата ( тя може да е направена на 3-тия ден след пристигането на пробата в лабораторията - това никой не може да каже кога ще бъде направено, при положение, че лабораториите са задръстени с работа)  , протоколът и заключението се изпращат в 3-дневен срок до РПУ-то, издало фиша за изследване.След това има 7-дневен срок за обработка, през който лицето, на което е иззвзет СУМПС може да направи възразжение пред началника на РПУ.

Дори и не се опитвай да наричаш баща ми каквото и да е, защото ходиш по неравен терен в който има много дупки. Имай си мнение но не обиждай никой защото това не ти е в правото, най-малко си модератор,и би трябвало да си за пример, а не да показваш поведение на 10 годишен дрисък. Не мисля че е лошо че с баща ми сме близки и че сме се напили защото ни е било хубаво. Явно ти такива моменти си нямал, и никога няма да имаш, защото явно си такъв сухар какъвто ти е и коментара.

а кой ти дава право на теб да наричаш полицаите "идиоти" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п Ще ми зависят доходите от книжката а аз ще тръгна да се надпивам със синовете и дъщерите !

Надявам се един ден да ти се случи честно :) Не да се напиеш с баща ти(това е хубаво), а да те накажат без вина. 

Навсякъде прочетох че си взимат книжката за 3 работни дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега.Ти сам се обвиняваш и обвиняваш и баща си още в първия коментар. Дано имаш късмета, тук да не чете представител на КАТ или от което и да е поделение на МВР, щото няма да се разминете само с временно отнемане на книжка, а и за обиди към служителите. Т.е., поне дребно хулиганство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"идиот" и "малоумен" са определения, приличащи повече на теб и баща ти, тъй като не знаете законите и наредбите в собствената си държава.Моля, въздържайте се от подобни определения, що се отнася до длъжностни лица , служители на МВР и които съвестно си изпълняват дълга.

Тоест - баща ти може да ходи и всеки ден по два пъти да си иска книжката, но няма да му я дадат, преди да пристигне заключението от лабораторията и да се извършат всички законоопределени процедури.

Срокът е такъв, защото като кръвните проби се вземат в лечебно заведение ( до 1,2 промила - във всяко, над 1, 2 -само в ЦСМП и филиалите) , след това там се съхраняват до 24 часа след взимането им в хладилник, и се пращат в алкохолните лаборатории, а те са 4 на брой в цялата страна -София, Пловдив, Варна  и Плевен.Познай колко проби се обработват на ден в тези 4 лаборатории от цялата страна ? От там, след осъществяването на експертизата ( тя може да е направена на 3-тия ден след пристигането на пробата в лабораторията - това никой не може да каже кога ще бъде направено, при положение, че лабораториите са задръстени с работа)  , протоколът и заключението се изпращат в 3-дневен срок до РПУ-то, издало фиша за изследване.След това има 7-дневен срок за обработка, през който лицето, на което е иззвзет СУМПС може да направи възразжение пред началника на РПУ.

а кой ти дава право на теб да наричаш полицаите "идиоти" ?

Човека си е казъл всичко правилно и точно което трябва да се кажи в темата ... 

Това че не бил виновен , не бил пил ама си е позволил това или онова ... човека ти каза ... 10 дена , служителя не може да знае дали човека от среща наистина е пил или си е позволил 1 чаша или 1 бира ... а това за убидите към служители на КАТ ... всеки да си понесе последствията ако е направил нещо с което да наруши закона ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.