Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте в момента имам 2гб рам памет и искам да си закупя още 2гб но не знам от къде сегашната ми рам е Apacer 78.A1GA0.9L4 

Мисля че дъното ми е 

Biostar G31-M7 TE

Поне това ми показва когато в run напиша msifno32 за модел на системата ми пише G31-M7 TE а също и в еверест

Ще може ли да ми дадете линк от където да погледна цената на рам паметта, на кото се замисля да попитам има ли смисал от допълнителна рам при условие че процесора ми е Intel® Pentium® Dual CPU E2200 @ 2.20GHz Видео картата ми е NVIDIA GeForce 9500 GT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв е бюджета ? Търси 2-ра ръка ,че ДДР2 си е скъпичка.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам че използувате кит от 2Х1ГБ 1066МТ/с памет, които са предполагам даунклокнати автоматично до 800МТ/с. Съответно нямате свободни банки за памет на дънната платка? Ако съм разбрал правилно единствената възможност която има смисъл, в случай че попаднете на добра цена са замяна с друг кит, съставен от 2Х2ГБ пръчки ДДР2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв е бюджета ? Търси 2-ра ръка ,че ДДР2 си е скъпичка.

Бюджета не е проблем ако се наложи ще спестявам а и празници наближават :) 

Гледам че използувате кит от 2Х1ГБ 1066МТ/с памет, които са предполагам даунклокнати автоматично до 800МТ/с. Съответно нямате свободни банки за памет на дънната платка? Ако съм разбрал правилно единствената възможност която има смисъл, в случай че попаднете на добра цена са замяна с друг кит, съставен от 2Х2ГБ пръчки ДДР2.

Ще може ли да ми предложите кит :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога, обаче е не е евтино. Ето и предложения от "яйцето" - маркови. От Амазон също  Вероятно ще иска прилично усилие за търсене на упортебяван кит с този обем, но може и да Ви излезе късмета. Таблици с оферти на ebay

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :) за бързия отговор :) 

А може ли да ми предложите процесор съвместим с дъното понеже 2,2 ми е малко :D за сега видео картата ми е добре но ако може да кажете мнение и за нея :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо не отидеш в най близкия магазин за компютри, ама такъв който се занимава само с компютри или такива който ремонтират и попитай това което те интересува ще ти отговорят много бързо !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да даваш 100-120 лв. за памет и 80-100 лв. за процесор, след като конфигурацията ти е доста слаба и остаряла най-вече. По-добре събери парите от празниците за нов хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Gerda Jovancic
      Здравейте,
      Как се процедира, ако единия родител отказва да изготви декларация за самостоятелно пътуване на малолетното си дете.
    • от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.