Премини към съдържанието
Fifa

10 лева месечно за ученик без неизвинени отсъствия

Препоръчан отговор

Учениците без неизвинени отсъствия ще взимат по 10 лв. месечно. Предложението е на социалното министерство. То бе представено пред Висшия съвет на БСП вчера. Шансът може да огрее 602 497 деца от първи до осми клас. Джобните им ще се изплащат от 15 септември. За новата ученическата стипендия са необходими 22 млн. лв. Социалната министърка Емилия Масларова се надява те да бъдат осигурени от хазната. В противен случай бонусите могат да бъдат изплащани чрез пренасочване на част от детските добавки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да е така.....ама на тоя принцип и други трябва да взимат възнаграждение че са лоялни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале каква дискриминация ohmy.gif

Навремето Тодор Живков ни даваше по 10 лева на всички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Социалната министърка Емилия Масларова се надява те да бъдат осигурени от хазната. В противен случай бонусите могат да бъдат изплащани чрез пренасочване на част от детските добавки.
Ок да дават бонуси,но ако стане така ,че да режат от детските на всички штото 22мил. да се саберат ше тряя да резнат бая.И примерно аз имам отсъствия и не получавам 10лв.А понеже трябва да дават на др аз изгарям с 2 секи месец.Примерно сега незнам как точно ще го измислят.Просто мисля на глас(пишейки) ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама него вече го няма, пък идеята не е лоша. Жалко че не може да са 20, тогава 100% щеше да има ефект, а сега някакси не мисля че ефекта ще е пълен. Мен поне 10 кинта не биха ме спряли преди няколко години да зачезна, пък и неизвинените ми винаги бяха по 1-2 (на над 150 извинени ама това е друга тема :clap:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беркет ще е стига това да стане.

Пожелавам го на тези,които все още ходат (макар и рядко) на училище.

:help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Шансът може да огрее 602 497 деца от първи до осми клас.

До 8 клас.. ех, жалко :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната простотия

Личните лекари ще забогатеят още повече, това ще се промени ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е лекари са, но вярно не само в техният джоб трябва да влизат пачки, а и на тези от държавните болници - Пирогов да кажем, където сега положението не е никак розово. Чакаме продължение от държавата и дано им дойде акъла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Децата до осми клас ходят на училище редовно и без да им дават пари (поне повечето). Няма начин тази система да има сериозен резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Децата до осми клас ходят на училище редовно и без да им дават пари (поне повечето). Няма начин тази система да има сериозен резултат.

Е пак е нещо де... поне се мъчат нещо да измислят :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате ефект, трябва да се процедира по обратния ред

*Да се лишават от стипендия деца с неизвинени отсъстия

*Да се налага глоба от 10лв за всяко неизвинено отсъствие

*Да ме направят министър на образованието :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8 лева ли, като му загрея врата и ще го питам къде ходи и какви са тези 10 лева? Съмнява ме министерството на образованието чак толкова да е забогатяло, че да си позволи по 10 лева на ученик, по-добре да дават премии на учителите за да се стараят да привличат вниманието на учениците в училище, а не да се чудят каква глупост да свършат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ще се зарадвам ако въведат това предложение.Ще съм много послушен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поредната глупост,бас ловя че министрите ще намажат от това.пък и за сега не съм видял ученик без неизвинено отсъствие :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно? Не си видял ученик без неизвинено отсъствие. Повярвай ми - има ги много, че чак и аз съм една от тях.

Нз дали се налага да се дават по 10 лв, но наистина трябва да се предпиемат някакви мерки за това учениците да ходят по-често на училище....особено този 12 клас - пълна загуба на време...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че ако се приеме, ще намалеят хората с неизвинените отсъствия в крайна сметка или това ако стане, ще е за сметка на извинените. Когато бях ученичка и ми писваше от даскалото (а на мен по принцип ми беше писнало), просто нямаше сила, която да ме задържи в час и броя на неизвинените ми отсъствия беше последната ми грижа в тоя момент, знаех, че за всяко нещо си има разрешение. Много се съмнявам, че днешните ученици мислят по различен начин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е пак е нещо де... поне се мъчат нещо да измислят :)

Една патка мислила, мислила па взела, че умряла! :eek:

Пък и ме съмнява малко, че тия имат дарбата да могат да мислят biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съмнявам се, че ако се приеме, ще намалеят хората с неизвинените отсъствия в крайна сметка или това ако стане, ще е за сметка на извинените. Когато бях ученичка и ми писваше от даскалото (а на мен по принцип ми беше писнало), просто нямаше сила, която да ме задържи в час и броя на неизвинените ми отсъствия беше последната ми грижа в тоя момент, знаех, че за всяко нещо си има разрешение. Много се съмнявам, че днешните ученици мислят по различен начин...

така си е ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 10 лева не мисля , че ще ме задържат , примерно някой час дето не съм си научил и да ми редят цвайките, пък аз да си стоя и да си мисля , как ще си похарча 10лв..... Тц не ми харесва идеята...По - добре тея пари да ги дават за домовете , отколко да ни ПЛАЩАТ да ходим на училище... Т'ва е тъпо , поне за мен sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам това предложение да се приеме. Не смятам ,че учениците трябва да се стимулират финансово ,за да вършат това което трябва - да ходят редовно на училище . Освен това мисля,че все още има регламентиран лимит за брой неизвинени отсъствия , т.е.- без санкции и наказания.

Ако все пак се приеме материалният стимул , то аз предлагам парите да се вземат от учителите ,които също бягат от часовете си - това вече е доказано . Смятам ,че ще е по-справедливо и по-въздействащо , отколкото да се взимат от бюджета на държавата . А ако е за сметка на детските добавки - ще е направо престъпление-нали са много голями- по 18 лв на дете. И не мога да разбера ,защо отново има възрастова дискриминация. Всеизвестно е ,че бягат по-големите ученици , а детските се дават до навършване на 18 години . Направо е смехотворно. И това ако не е антисоциална политика,здраве му кажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
8 лева ли, като му загрея врата и ще го питам къде ходи и какви са тези 10 лева? Съмнява ме министерството на образованието чак толкова да е забогатяло, че да си позволи по 10 лева на ученик, по-добре да дават премии на учителите за да се стараят да привличат вниманието на учениците в училище, а не да се чудят каква глупост да свършат.

да бе! Толкова малко са учителите които си заслужават сегашните заплати, пък дума да не става за премии! И за какво да получават премии само учителите?! Друггите хора да тънат в мизерия ли?!Не казвам че работат на учителите е лека или заплатите са им високи, ама ако се вдигат заплатите в една сжера то трябжа да се вдигат и в другите, да има някакъв баланс!

Тия 10 лв няма да оправят нещата, нито ако ги дават на учениците нито на учителите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако даваха по 1000лв нямаше да е зле ама... laugh.gif

Редактирано от mclaren (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.