Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
hlevoust

Частичен проблем с гаджети под Win 7 Pro x 64

Препоръчан отговор

Частичен е, защото календарът си се зарежда нормално на работния плот. Проблемът е с часовника и гаджета на Касперски, които не се появяват. 

На десен бутон при извикване на стандартните гаджети изброените два на налични, опитвам се да ги провлача до десктопа, става, но мигом изчезват.

Проблемът се появи веднага след инсталирането на IE 11 и изричното предупреждение, че гаджетите следва да бъдат изключени при ъпдейта с опции да се направи това ръчно или автоматично. Избрах второто и всичко си продължи нормално, но гаджетите с часовника и тоя на Касперски не се активираха, дори и след рестарт.

Предния ден имах абсолютно същия проблем при Win 7 Enterprise x 86 - зареди само календарът, но след рестарт се появиха и липсващите. А при Win 7 Pro x 64 липсват. И двата Windows-а са оригинални и лицензирани с напълно валидни собствени ключове.

Не че е болка за умиране, все пак не десктопът е важен, но някак липсва часовникът на екрана при пускане на компютъра, а и гаджетът на Касперски си е буквално шорткът до програмата. 

Рових из мрежата да търся подобни проблеми, но не попаднах на оплаквания, може и да не съм търсил старателно.

Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам използваш Windows-ките! Пробвай с Rainmeter-само на колко си години дето не може да показва :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградените са ми напълно достатъчни и ми вършат същата работа, а и не обичам да пъхам де що програма видя в компютрите си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградените са ми напълно достатъчни и ми вършат същата работа, а и не обичам да пъхам де що програма видя в компютрите си.

Аз пък също бих препоръчал да опиташ Rainmeter и да шитнеш Windows-ките истории - програмката е хем лека, хем с огромни възможности.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, благодаря за предложенията, но имам проблем с операционната си система, който ще остане и след инсталирането на коя да е заместваща програма. Все пак часовник има и в трея, както и икона на Касперски, а и кой си държи компютъра на десктоп, но аз търся решение на проблем, нещо пречи на нормалното функциониране на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, благодаря за предложенията, но имам проблем с операционната си система, който ще остане и след инсталирането на коя да е заместваща програма. Все пак часовник има и в трея, както и икона на Касперски, а и кой си държи компютъра на десктоп, но аз търся решение на проблем, нещо пречи на нормалното функциониране на системата.

Пробвал ли си да създадеш нов акаунт? Там как е?

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

http://support.microsoft.com/kb/2515657/bg

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/a429da8e-6e39-4e0c-ba5b-921441237079/windows-7-gadgets-not-displaying-properly-black-squares-or-dont-appear-at-all-with-blue?forum=w7itproappcompat

това пробвано ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да създадеш нов акаунт? Там как е?

Не, не съм създавал нов, то и без това си има само един.

Не, това търсих снощи, но кой знае защо не го намерих. Ще опитам довечера и ще пиша за резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, нищо от предложеното не сработи, повечето гаджети си работят, но от нужните ми 3 се оказва, че 2 не "захапват". Поиграх си половин час с програмата Rainmeter, свалях и различни скинове, но с нищо не ме впечатли и я деинсталирах. Ще търся някой часовник за екрана и ще използвам вградения календар.

Здраве да е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hlevoust...Прочети ако искаш какво съм писал най долу в темата за ,,Въпрос към екипа на форума,, Не съм сигурен дали проблема ти е точно от същото естество,но....може и да е заради ъпдейта на EI !!!

Ако искаш пробвай да го деинсталираш и виж дали ще имаш пак проблем с гаджети-те :)

И аз имах проблем след ъпдейт на IE,но след деинсталация на ъпдейта проблема се отсрани :)

Пробвай...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох го, но не върши работа - IE 11 не е наличен за деинсталиране никъде - нито през контролния панел, нито пред CCleaner, нито през Revo. Пък и IE 11 е просто перфектен, постарали са се и тоя път.

На пръв поглед най-лесното е да върна системата с няколко дни назад, но и това не върши работа. Проблемът най-вероятно е в операционната система, защото на лаптопа няма никакъв проблем след ъпдейта. 

Намерих снощи и инсталирах един приличен часовник за екрана, та ще изкара някое време. Всъщност, системата яко забуксува почти веднага, след като инсталирах програмата за мебели, която е в сайта на IKEA. Работилият до момента перфектно компютър изведнъж започна да изписва разни грешки или да се рестартира (зарази няма, не съм бос в тая насока и знам кое и как). Деинсталирах въпросната програма и уж всичко се оправи, спряха всички изброени проблеми, но може би някой остатъчен файл се срита с IE 11, знам ли...

Както и да е, реших тия дни да преинсталирам, и без това от последната инсталация мина година и половина, та му е време за освежаване. Вярно, че ще ми отнеме цял ден, ама си струва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Прочетох го, но не върши работа - IE 11 не е наличен за деинсталиране никъде - нито през контролния панел, нито пред CCleaner, нито през Revo. Пък и IE 11 е просто перфектен, постарали са се и тоя път...

Нещо не се ме разбрал! (ако аз правилно те разбирам)   Нямах впредвид да деинсталираш самия IE ,а ъпдейта към него,който си направил--от ,,деинсталиране на актуализации,, Просто явно този ъпдейт,който и аз бях направил вчера нещо не го кльопат някои системи,защото тук на работа от където пиша в момента също е направен ъпдейта,но няма такива проблеми,които имах на моя лаптоп след ъпдейта и които отпаднаха след като деинсталирах актуализацията към него от вчера!

Това просто за да поясня.Иначе както си решиш-просто споделих :)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че още първия път разбрах какво ми пишеш, но няма начин (или аз поне не знам как) да върна IE 10. Инсталацията на IE 11 стана ръчно, а не през стандартните ъпдейти, дошли например вчера (20+).

Имаше опция за връщане от IE 8 (7) към 6, но не знам как да го върна от 11 на 10.

Любопитното е, че не работят само два от наличните стандартни гаджети, но пък точно те са ми нужни. На десен бутон иконката пред гаджетите в менюто е замъглена, т.е. сочи неактивност, а практически не е точно така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа, днес преинсталирах компютъра и гаджетите работеха до инсталирането на ъпдейтите, между които беше и IE 11. И гаджетите отново не работят. Има ли начин да деинсталирам IE 11?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се учудвате, гаджетите се приемат вече за сериозна уязвимост от майкрософт и е силно непрепоръчително да се ползват. Деинсталирането на ИЕ ще доведе до сериозни проблеми и нестабилност на операционната система според мен, експлорера е много дълбоко вграден в системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Само да допълня, че начинът, описан в линка не върши никаква работа, защото в Programs and Features той липсва - http://windows.microsoft.com/bg-bg/internet-explorer/ie-11-faq

Уф, оправих се - върнах до IE 10, но не съвсем по описания начин, защото IE 11 фигурира само в историята на ъпдейтите.

...Деинсталирането на ИЕ ще доведе до сериозни проблеми и нестабилност на операционната система според мен, експлорера е много дълбоко вграден в системата.

Знам това, но аз не искам да деинсталирам браузъра като такъв (друг е въпросът, че практически е почти невъзможно), защото го ползвам и ми върши не по-лоша работа от останалите, а да смъкна 1 версия по-надолу (това се прави с лекота под ХР). Радвам се, че успях.

Не знам какво пишат по въпроса, но гаджетите са ми важни, особено той на Касперски. Разбрах, че има и друг начин той да бъде подкаран, но предпочитам да не намъквам още една програма в компютъра си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.